wedzidla westernowe


 • koni. Mimo faktu, iż stawiamy głównie na dobrą zabawę, to planujemy także zorganizowanie w 2014 roku mistrzostw Polski w extreme trailu. Przed sezonem planowane jest szkolenie sędziowskie, które uzupełni wiedzę sędziów PLWiR na temat extreme traila”Serdecznie zapraszamy osoby, które są zainteresowane współpracą w propagowaniu konkurencji oraz organizacją zawodów w extreme trailu w Polsce do kontaktu z Polską Ligą Western i Rodeo.Załączamy przepisy i Regulamin Extreme Trail.

  czytaj więcej »


 • kie (używane w Hiszpanii) Siodło porugalskie (używane w Portugalii) Siodło wyścigowe (używane w wyścigach konnych) Siodło żołnierskie (używane przez żołnierzy na wojnach itp.) Siodło oficerskie (używane przez żółnierzy, oficerów w wojnach itp.) Siodło gapa (używane do jazdy na kucykach) Siodło australijskie (używane w Australii) Siodło do jazdy na oklep (używane właśnie do jazdy na oklep nie jest to siodło ale tzw.pad) Myślę że to wszystkie rodzaje siodeł :) Dzięki że oglądnołeś :)

  czytaj więcej »


 • Wasze pokazy? ST: Brakuje nam trochę gry aktorskiej. Musimy pamiętać, że trzeba przede wszystkim zaciekawić publiczność. Show musi być energiczne, ciekawe i mieć „to coś”. Będziemy pracować także nad tremą, aby nie przeszkadzała nam podczas pokazów, aby uśmiechnąć się do siebie, do konia i bawić się przede wszystkim.JNBT Łódzki Show Team:Aleksandra Najman Marlena RosiakKarina DrobnikEmilia Kembłowska

  czytaj więcej »


 • st bardzo rzadko spotykane, wyróżnia je przede wszystkim pionowy uchwyt przy przednim łęku, umożliwiający wykonywanie akrobacji.* SIODŁO MONGOLSKIE- ma bardzo długie ławki terlicy i siedzisko wysoko nad grzbietem konia, co skutecznie chroni jego grzbiet i rozkłada ciężar jeźdźca. * SIODŁO ARABSKIE- charakteryzuje się bardzo wąskimi i wysokimi łękami. * SIODŁO RAJDOWE- w miarę lekkie i o dużej powierzchni nośnej, co ogranicza do pewnego stopnia możliwość kontuzji konia.

  czytaj więcej »


 • Jezdze w stadjni skh nielepice. Jest tam mlody kon o imieniu promyk. Mam go pod opieke. Jest ciemno - myszaty. Czterolatek jest na pierwsxym roku treningu. Calkiem dobrze sobie radzi, choc trzeba mu jeszcze pokazac, ze ma sie zatrzymywac od nacisku wedzidla ;) Mam w planach zrobic z nim sesje ze skokami luzem i nieco naturalu. Promyk jest bardzo wygodny, skakal pode mna okolo 5o cm. Konik dobry w przyszlosci na sciezki. Walach jest po klaczy palinka i ogierze plochacz.

  czytaj więcej »


 • zależy co chcemy robić. Jeśli skakać przez przeszkody zdecydowanie będzie nam potrzebne siodło skokowe. Możemy także jeżdzić na oklep lecz niestety łatwiej wtedy z konia spaść. A na czym my w końcu jeżdzimy? Zaraz napiszę z czego ono się składa :D.Budowa siodła:- tylni łęk - przedni łęk- puślisko- siedzisko- czaprak (to na czym jest położone siodło n koniu)- trybinka duża- i poduszka kolanowaZ takim siodłem, fajnie się jeździ konno :DPozdrawiam

  czytaj więcej »


 • iejedne zawody. Nastał ranek.. Wstałam smutna spakowałam się i ruszyłam w stronę przestanku. Na pastwiskach widziałam jeszcze Łezkę , która zarżała na pożegnanie...Teraz na szczęście przeprowadziłam się wraz z rodzicami do pobliskiej wioski i gdy tylko mam chwilę zarzucam ciężkie westernowe siodło na gniadą klacz i pędzę łąką , Czuję ten wiatr we włosach , chłonę te powietrze całą sobą. Teraz kiedy zbliża się lato przypominają mi się te obozowe dni , ta wieź miedzy mną i łezką ..

  czytaj więcej »


 • aniu pasa do popręgu do siodła.SIEDZISKOSiedzisko jest to górna płaszczyzna siodła. Często wykonywane jest z zamszu, ponieważ daje to jeźdźcowi lepszą przyczepność.TYLNY ŁĘKTylny łęk, podobnie jak w siodłach europejskich, jest to tylna część terlicy siodła.POŁYSiodło spoczywa na połach. Siodła westernowe nie mają wyściółki i poduszek.PASKI DO MOCOWANIA EKWIPUNKUZnajdujące się przy siodle paski są wykorzystywane do mocowania elementów ekwipunku.

  czytaj więcej »


 • ronie delikatniejszych, zgrzanych koni przed zimnem np. po wysiłku, gdy koń jest spocony, a trzeba go ostudzić lub gdy koń ma isć na aukcję, wystawę i nie może się pobrudzić. Derki używamy również np. w transporcie. Raz jak miałam taki jakby przewóz sankami konnymi jechałam z takim panem.I on po coś jechał a ja pilnowałam konia i on się umęczył biedny bo cały czas kłusował i galopował . Pilnowałam go tak się biedny do mnie przytulał bo mu było tak zimno i miałam ze sobą derkę i go przykryłam .;)

  czytaj więcej »


 • Siodło rozmieszcza ciężar ciała jeźdźca na koniu. Ułatwia także utrzymanie prawidłowego dosiadu. Wyróżniamy ,ze względu na budowę i użytkowanie, kilka rodzajów siodeł:Sportowe:-ujeżdżeniowe-skokowe-wszechstronneInne:-westernowe-wojskowe-rajdowe-wyścigowe-damskie-dla koni islandzkich

  czytaj więcej »


 • Rancho Rumak oferuje używane siodła najlepszych marek:- Stubben wszechstronne, kompletne, 17", brązowe, stan bardzo dobry- G. Passier & Sohn Hannover skokowe, model Comet FS, 17,5", czarne, stan idealny, kompletne- Manblu wszechstronne, model Diplomat 19, , brązowe, w komplecie czaprak, cena 400zł- westernowe Continental Equiflex , model Alabama pleasure,Polecam!Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, fotki przesyłamy mailem

  czytaj więcej »


 • ktu i bez używania łydek. Powstaje więc pytanie: Jak się porozumiewali z koniem? Wykluczając przy tym niemożliwą telepatię. Mit został obalony przy odrobinie logiki.Jak widać mity mogą być i trudne w obaleniu jak i proste. Z przedstawionych tutaj mitów nasuwa mi się jeden wniosek:ŚWIAT JEZDZIECKI JEST NIETOLERANCYJNY! TEN KTO WYMYŚLA TE MITY NIE ZNA SIĘ NA WESTERNIE. NIKT NIE MUSI KOCHAC CZEGOŚ CZEGO NIE CHCE, NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA, ALE BĄDŹMY WYROZUMIALI DLA SPOŁECZEŃSTWA.

  czytaj więcej »


 • aletą tego siodła jest niezwykła jego lekkość. Najlżejsze, używane w gonitwach płaskich, zwane klepką, waży niecałe 200 g. Tego typu siodła mają płaskie siedziska nieprzystosowane do siedzenia. Tybinki ustawione sią jak najbardziej do przodu , dopasowane zostały w ten sposób do bardzo krótkich puślisk. Oryginalnie siodła wyścigowe miały drewniane terlice, ale ostatnio wykonuje się je z żywicy poliestrowej. Te ostatnie (do gonitw płotowych), są solidniejsze i cięższe.To na tyle :)

  czytaj więcej »


 • r>- wodzy - podgardla - nachrapnika ( choć nie zawsze )- naczółek - nagłówka/potylicy – paska za uszami konia- pasków policzkowych – podtrzymujących wędzidło po bokach głowy konia- wędzidła ( jest kilka rodzajów wędzideł: plastikowe, metalowe, gumowe, smakowe... )Jest jeszcze część pomocnicza ogłowia: wytok. Wytok zapobiega szarpaniu głowy konia. Jest on zapinany do popręgu, podtrzymuje go drugi na szyi, posiada kółka przez które są przewleczone wodze.

  czytaj więcej »


 • miejsce przypięcia puśliska) 4. Siedzisko (miejsce gdzie się siedzi)5. Tybinki 6. Poduszka kolanowa 7. Przestrzeń pod łękiem przednim 8. Przystuły 9. Puślisko strzemienia (pasek, który pozwala regulować strzemiona)10. Strzemię (miejsce gdzie trzyma się największą część stopy)11. Popręg (pas, który trzyma siodło, musi być dobrze dociągnięty i dopasowany - nie za luźny, aby nie zjechać razem z siodłem np. po skoku)W części drugiej opis ogłowia końskiego. ;)

  czytaj więcej »


 • do przodu.Ponieważ w skokach jeździec przemieszcza swój ciężar daleko do przodu, a puśliska zapina krótko, siodło skokowe ma wysunięte daleko do przodu tybinki. Poza tym poduszki kolanowe sięgają daleko w przód i są mocno wyściełane.Siodło ogólnoużytkowe łączy cechy siodła ujeżdżeniowego i skokowego. Ma lekko wyciągnięte tybinki i lekko wyściełane poduszki kolanowe. jest także wyposażone w dłuższe strzemiona, żeby wygodniej siedzieć.Są również: siodło westernowe, damskie i wyścigowe.

  czytaj więcej »


 • zed pokaleczeniem się o twarde elementy konstrukcyjne siodła.Strzemię – metalowe pałąki przyczepione po obu stronach siodła do puśliska. Jeździec trzyma w nivh stopy podczas jazdy.Czaprak – podkładka pod siodło wykonana z materiału i gąbki lub sztucznego futerka. Siodła mogą się od siebie różnić wielkościa, długością poduszki kolanowej, wyglądem ( westernowe ), budową ( rajdowe, bezterlicowe ). Jednak siodło to siodło i pomaga jeźdźcowi i koniowi we wspólnej pracy :)

  czytaj więcej »


 • ie bądź nakazują wykonanie skrętu.Ręce - służą do kierowania koniem. Wrażliwą i czułą ręką łatwo możemy utrzymać stały kontakt z psykiem konia. Dosiad - mięśnie krzyża, pośladków i łydek służą do popędzania konia oraz do przygotowania go do wykonania przejść.Głos - należy go używać oszczędnie, aby pochwalić, skarcić lub uspokoić konia.POMOCE SZTUCZNEPalcat, ostrogi - jeżeli koń nie reaguje na naturalne pomoce, możemy użyć pomocy sztucznych.

  czytaj więcej »


 • dpórką do prawej nogi ( pod kolanem ), druga kula mieści się nad kolanem lewej nogi. Współczesna budowa siodła damskiego umożliwia jazdę w kłusie i galopie, a nawet skoki przez przeszkody. Amazonka używa palcatu, którym oddziałuje na prawy bok konia (zamiast nogi) głównie przez nacisk. Współczesne amazonki jeżdżą po damsku w bryczesach, oficerkach lub sztylpach i sztybletach, lecz na wierzch wkładają eleganckie suknie.No i kolejna notka skończona :-) Następnym razie będzie o ogłowiu :-)

  czytaj więcej »


 • ającego odparzeniom grzbietu koniaIstnieje wiele rodzajów siodeł przystosowanych do różnych potrzeb. Najczęściej używa się siodła ogólnoużytkowego (wszechstronnego), ale istnieją tez siodła skokowe, ujeżdżeniowe, wyścigowe, westernowe oraz wojskowe (kulbaki). W hippoterapii i onoterapii stosuje się siodło u uproszczonej budowie, zwane gapą, które umożliwia wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych. Kobiety biorące udział w zawodach czasami, zgodnie z XIX w. tradycją używają damskich siodeł.

  czytaj więcej »


 • pomocnicze ogłowia to: wytok – pasek zapięty do popręgu pomiędzy nogami konia, podtrzymywany przez drugi wokół szyi; od góry posiada kółka, przez które przewleczone są wodze – zapobiega szarpaniu głowy konia w góręnapierśnik – pasek wokół piersi konia, zapobiegający zsuwaniu się siodła do tyłupodogonie – pasek biegnący poprzez grzbiet konia od siodła do ogona zapobiegający przesuwaniu się siodła do przodu

  czytaj więcej »


 • odparzeniom grzbietu koniaIstnieje wiele rodzajów siodeł przystosowanych do różnych potrzeb. Najczęściej używa się siodła ogólnoużytkowego (wszechstronnego), ale istnieją tez siodła skokowe, ujeżdżeniowe, wyścigowe, westernowe oraz wojskowe (kulbaki). W hippoterapii i onoterapii stosuje się siodło u uproszczonej budowie, zwane gapą, które umożliwia wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych. Kobiety biorące udział w zawodach czasami, zgodnie z XIX w. tradycją używają damskich siodeł.

  czytaj więcej »


 • e odparzenia skóry. Dobrze konserwowana uprząż będzie nam służyć przez długie lata. Części skórzane trzeba starannie myć wodą z mydłem glicerynowym, a później suszyć. Skóry lakierowanej nie należy moczyć, a tylko przetrzeć irchą. Poduszki przed wsiąknięciem końskiego potu najlepiej zabezpiecza podkładka z baranicy, a jeśli jej nie używamy, trzeba je regularnie natłuszczać i pastować. Części płócienne i nylonowe myje się wodą z mydłem. Stal należy myć mydłem, a po osuszeniu wypolerować do połysku

  czytaj więcej »


 • siwejPochodzenie: Dania Ciekawostka: Niezależnie od eksterieru konie te charakteryzuje silny charakter, który zarazem musi być bez zarzutu.Konie te mają zrównoważony temperament, są odważne, inteligentne i niezwykle pojętne (dlatego często spotyka się je w cyrkach oraz na różnego rodzaju pokazach) oraz gotowe do podejmowania nowych wyzwań i ambitne. Nie znoszą nudy, przez co potrzebują regularnego zajęcia. Są bardzo oddane swoim opiekunom, dla których zrobią praktycznie wszystko.

  czytaj więcej »


 • -tylnego łęku-poduszki kolanowej-puśliska-trybinki-strzemion-popręguTo są podstawowe elementy,które powinniśmy umieć pokazać na siodle,wiedzieć gdzie się znajdują.2.siodło westernowe:-widelec-rożek-poły-siedzisko-tylny łęk-poły-kółko mocujące tylny popręg-puślisko-strzemię-pas do popręgu-kółko mocujące popręg-uchwyt na popręg-przestrzeń pod widelcemTeraz już widać,że te siodła różnią się wieloma rzeczami.

  czytaj więcej »