strzemiona


 • ecie te tajniki wiedzy. Jeśli ktoś zapragnie mieć własnego konia to ta wiedza rozwinie się jeszcze bardziej ale,ale do posiadania własnego konia  jest już nieco dłuższa droga niż jazdy w szkółce.

  czytaj więcej »


 • suwanie kolana do przodu co zwykle skutkuje podciągnięciem strzemienia w celu zachowania linii pięta, biodro, ramię ucho. W moim odczuciu "strzemiona do kostek" to najkrótsze z akceptowalnych puślisk. Zwykle najbardziej pasują jeźdźcom strzemiona, które kończą się w połowie odległości pomiędzy piętą i kostką.. Odpowiednia długość strzemienia powinna przede wszystkim pasować jeźdźcowi. Zadaniem strzemienia jest pomagać utrzymać równowagę, a nie wytrącać z niej

  czytaj więcej »


 • Pad doskonały dla \"\"naturalsów\"\", dobrze chroni tyłek przed obijaniem:). W komplecie regulowane strzemiona west,na szerokich puśliskach z taśmy,taki sam popręg. kolor podkładki granatowy jeans. Jeździłam na niej tylko raz, tak więc stan jej jest nienaruszony, nowiutenki. Kupowałam ją na folbluta, myślę, że można dopasować ją do każdego wierzchowca. Na zdjęciu pad został założony na kuca walijskiego.

  czytaj więcej »


 • łam jej że wrócę, i zrobimy to znowu, jednak tym razem nie będę się bać bo jeżeli bym zginęła, to w przekonaniu tego co kocham. Siedząc w aucie, w drodze do domu już wiedziałam co to jest miłość, szczęście ale zarazem strach. To najpiękniejsze co mogło mnie spotkać. A Ty jeżeli nigdy nie kochałeś konia, nigdy tego nie zrozumiesz. Jeżeli nie dosiadłeś końskiego grzbietu, nigdy nie zrozumiesz tego czym się zachwycam. Więc może spróbuj? Może stracisz tylko czas, albo odnajdziesz pasję …

  czytaj więcej »


 • st bardzo rzadko spotykane, wyróżnia je przede wszystkim pionowy uchwyt przy przednim łęku, umożliwiający wykonywanie akrobacji.* SIODŁO MONGOLSKIE- ma bardzo długie ławki terlicy i siedzisko wysoko nad grzbietem konia, co skutecznie chroni jego grzbiet i rozkłada ciężar jeźdźca. * SIODŁO ARABSKIE- charakteryzuje się bardzo wąskimi i wysokimi łękami. * SIODŁO RAJDOWE- w miarę lekkie i o dużej powierzchni nośnej, co ogranicza do pewnego stopnia możliwość kontuzji konia.

  czytaj więcej »


 • pamiętajcie nawet jeżeli wam to nie idzie po wielu instrukcjach instruktora, po treningach, i po innych ćwiczeniach to wiedzcie że kiedyś przyjdzie taki dzień kiedy zagalopujecie i nie myśląc o tych wszystkich rzeczach zagalopujecie tak jak byście chcieli. Tylko trzeba trenować, jeździć i to kochać a co najważniejsze chcieć to osiągnąć :)Wiem,że ten poradnik nie jest najlepszy ale po prostu to co mi wtedy instruktorka powiedziała było bardzo przydatne. Mam nadzieję że coś wam pomoże :)

  czytaj więcej »


 • cy. Sprawdź, czy koń, na którym jeździsz, jest rozluźniony podczas kłusa? Koń przy pełnym siadzie robi się spięty, bo prawdopodobnie ma dyskomfort. Wydłuż strzemiona, nie jeździj kłusem ćwiczebnym. Siedzisz sztywno na koniu, więc powinnaś mieć długie strzemiona, a później - jeśli będzie to już ustabilizowane, skracać je, ale nie tak żeby znowu spowodować usztywnienie. Nie możesz stracić rozluźnienia, elastyczności. Usztywnienie, to największy wróg jeździectwa.

  czytaj więcej »


 • anych, tylko jedno jest pewne - używane nawet niezbyt intensywnie przez 10 lat, nadaje się w wersji optymistycznej, wyłącznie do remontu. Szukajmy, więc siodeł 2-3 letnich lub nowych z jak największymi możliwościami dopasowania. Całkiem niedawno przeczytałem na forum Galopuje.pl pytanie: „Jakie siodło wszechstronne o profilu skokowym polecacie?” na co krótko odpowiedziałem: „dopasowane”, i chyba już teraz Wiecie co miałem na myśli.jak dopasować siodło do jeźdźca

  czytaj więcej »


 • równa szerokości naszej dłoni), to samo powtarzamy z przodu, w ten sposób ustalimy wstępnie właściwą dla nas długość siedziska. Na maneżu będziemy wyjeżdżać na zmianę w pełnym siadzie i anglezując, duże i średnie koła w obu kierunkach, oraz ósemki zarówno w kłusie jak i galopie. W półsiadzie duże koła i przejazdy przez cavaletti z ostatnim drągiem ustawionym na koziołkach.Dzień trzeci- jazda w terenie, czyli ostateczna próba wszechstronności. Wyniki naszego testu siodło VSD.

  czytaj więcej »


 • (niekiedy dwa cieńsze na obu końcach siodła – w wypadku siodła westernowego), -puśliska – paski po obu stronach siodła, na których wiszą strzemiona, -strzemiona – metalowe (lub skórzane w wypadku siodła westernowego), półokrągłe "uchwyty" na stopy jeźdźca, -czaprak – dodatkowa podkładka pod siodło z materiału, filcu, futerka lub specjalnego plastyku zapobiegająca odparzeniom grzbietu konia, -terlica – podstawa (stelaż) każdego siodła.

  czytaj więcej »


 • Sprawdź, czy nie masz za długich strzemion. Nogi są najbardziej odpowiedzialne, one odpowiadają za utrzymanie równowagi. Dodatkowo, możesz sobie pomóc opierając rękę o szyję konia. Jeździj też dużo bez strzemion, aby wzmocnić nogi. W momencie gdy już rozciągniesz nogi i będziesz mieć krótkie strzemiona, powinno być ok. Więcej porad możecie znaleźć w Akademii Jeźdźca i Konia galopuje.pl - link do Akademii na stronie głównej.

  czytaj więcej »


 • onymi szlakami (które znasz lub które są oznaczone), dostosuj chód konia w warunków, sprawdzaj podłoże na jakim się poruszasz,- staraj się poznać konia przed jazdą – jedna jazda na padoku na pewno sprawi, że będziesz czuł się bezpieczniej podczas terenu- nie przeceniaj swoich sił na zamiary – jeśli nie czujesz się dobrze w siodle we wszystkich trzech chodach lub jeśli jesteś świeżo po kursie nie dasz rady. Lepiej sobie odpuść – licho nie śpi, a o wypadek nie trudno.

  czytaj więcej »


 • . Czy tata się przesłyszał?3. Czy instruktorka kłamie?4. Czy instruktorka mówi to tylko po to, żeby pokazać wszystkim, jakiego to jeźdźca ona wytrenowała?5. Czy instruktorka mówiła to tylko po to, żeby mnie dowartościować?Czy... i tak bez końca. Oczywiście mogłabym się spytać, ale to nie dawałoby mi tej radości, jaką dają domysły.Do końca lekcji wygłupiałam się na koniu :PNo i mamy pytanie:Jak myślicie, jak było naprawdę z tym staniem w strzemionach w galopie?

  czytaj więcej »


 • tak samo jak i z czaprakami.*Ochraniacze - Ochraniacze najlepiej jest prac ręcznie. Plastkiowe elementy wyszorowac szczotką, a te z materiału szczotką z mydłem, czy proszkiem do prania.*Derki - Derki tak jak i czapraki można prac w pralce.*Sczotki włosiane - Szczotki włosiane jest dośc ciężko wyczyścic. Najpierw na sucho usunąc z nich końskie włosy, potem namydlic i spłukac, tak aby usunąc kurz.*Szczotki plastikowe i gumowe - Szczotki te należy umyc wodą z mydłem.

  czytaj więcej »


 • źniej poszłyśmy do siodlarni i zostałyśmy kartki o budowie konie. Poszłyśmy do stajni i Nestor służył jako model i ja pokazywałam poklei części ciała :D. później robiłyśmy fryzury koniom i rozczesywałyśmy ogony.Gdy skończyłyśmy poszłyśmy do siodlarni i zjadłyśmy babkę i ciastka które zrobiły Ania i Magda bo spadły =). Gdy schodziłyśmy z impulsu zaczęłyśmy śpiewać "JA i mój JJ u boku po lewej" i dalej nie umiałyśmy ale też śpiewałyśmy z tego kanon wyszło masakrycznie ale Anna to nagrała :D.

  czytaj więcej »


 • ie, miała może z 7 lat. Dałam Mańkowi mały kawałek marchewki i chciałam zrobić mu niespodziankę wrzucając trochę marchewek do jego złobu w boksie. Oczywiście dałam też innym koniom a najwięcej Bajce. Odniosłam kask i pożegnałam się z końmi. Nie mogę się doczekać kolejnej jazdy!PS. to było niedawno, bo godzinę temu a ja mam szczęście, bo są u nas ferie :). Więc tak fajnie było sobie jeździć i pomyśleć sobie, że niektórzy w tej chwili nudzili się w szkole i może nawet byli z czegoś pytani :)).

  czytaj więcej »


 • zymamy wodze. Zaś ręka, która trzyma wodze powinna być umiejscowiona nieco ponad rożka siodła. Nasz łydki mają mieć lekki kontakt z bokami konia, kolana oparte o siodło. CIEKAWOSTKA - długość strzemion:Jak dowiedzieć się kiedy strzemiona są za krótkie? Musimy ocenić to w jaki sposób siedzimy w siodle. Jeżeli cały czas sięgamy po strzemiona i nie możemy ich znaleźć i przybieramy tak zwany DOSIAD FOTELOWY, oznacza to, że mamy zbyt skrócone strzemiona. Ciąg dalszy nastąpi :)

  czytaj więcej »


 • tkim musisz udać się do jakiegoś specjalisty sportowego. Ja jedyne, co mogę Ci doradzić w tym temacie to zakup lepszego siodła, pozwalającego na głębszy dosiad. Pomogą też na pewno dłuższe strzemiona, które sprawią, że kolana i stawy nie będą tak obciążone. Czekam na kolejne pytania. Aby je zadać, wystarczy wejść na mojego bloga: lusina.galopuje.pl, a następnie kliknąć na guzik: 'napisz'.Zapraszam!

  czytaj więcej »


 • dek i wodzy. Jeździec przemieszcza swój ciężar nieco bardziej na wewnętrzną kość siedzeniową.Rysunek przedstawia dobrą pomoc jednostronną (lewy) i błąd jeźdźca, który załamuje się w biodrze(prawy).Pomoc odciążającą stosuje się, kiedy należy odciążyć grzbiet lub zad konia, np. przy zajeżdżaniu młodych koni, przy rozprężeniu i pierwszych ćwiczeniach cofania. Jeździec przemieszcza swój ciężar na uda i strzemiona, a tułów, w zależności od stopnia odciążenia, wychyla się lekko przed pion.

  czytaj więcej »


 • WYCharakterystyczny jest on dla zawodów WKKW (pełne zawody), gdzie na odcinku stipla jeździec ma bardzo skrócone strzemiona co powoduje, że jest to dosiad maksymalnie odciążający kręgosłup konia i powoduje to ułożenie siedziska mocno ponad siodło, zaś ciężar jeźdźca przejęte są przez kolano i stopy. Kolana i łydki ustawione są praktycznie w pionie co pozwala na utrzymanie równowagi. Ręka i staw łokciowy podążają cały czas za ruchem szyi konia powodując że jego nos jest ustawiony poza pionem.

  czytaj więcej »


 • że być częste źganie konia pod łopatką przy wsiadaniu klasycznym, a na pewno jest ucieczką konia przed jeźdźcem i konieczne jest odbudowanie zaufania.Mój sposób na ruszającą Bestię gdy już jakimś cudem udało się włożyć obie nogi w strzemiona, opisałem przy okazji drugiego przypadku, który podsumowałem jako wychowanie koniaNo cóż, czas na przedstawienie Bestii- to wysoka, ruda klacz SP, o pięknym kłusie- koń profesor.Pracuje do dzisiaj w jednym ze śląskich klubów jeździeckich.

  czytaj więcej »


 • ście zrobiłam na niej kretyna na koniu, no bo taka fajna jazda musi być uczczona. Puściłam wodze, wyjęłam nogi ze strzemion, zaufałam jej i... robiłam z siebie kretyna xD Jak dla mnie bacik służy tylko po to, żeby mieć z tego ubaw. Np. zarzuciłam go na ramię jak koziołek matołek ze swoim kijkiem i chustką zawieszoną na nim ;) Albo postawiłam go na przednim łęku siodła, trzymałam go i medytowałam hahaha xD Tylko na siwcu da się coś takiego zrobić ;)Czyli ogółem, udało mi się ogarnąć Siwą!

  czytaj więcej »


 • konia w linii prostej.-szybkie przyjęcie pozycji skoku.-i(przede wszystkim)nie rozmyślać się w ostatniej chwili!Szarpiąc tylko zdenerwujesz konia i (nie daj Boże!)zrobisz tym sobie i zwierzęciu krzywdę!Zawsze pomyśl dziesięć razy zanim zrobisz coś na siłę!3.UpadekCzujesz,że noga wypada ci ze strzemienia ,a koń już zaczyna fazę lotu?Bez nerwów!Spróbój utrzymać się na grzbiecie...Spadasz?Puść wodze i wypuść nogi ze strzemion!To najlogiczniejsze co możesz zrobić.Koniczka

  czytaj więcej »


 • .Ale rundę honorową jeszcze ładnie pobiegła.Dostałyśmy nasz pierwszy znaczek za udział w zabawie.Potem tradycyjnie amu i coś do picia :-)No to tak to wyglądało. Było to dla mnie zupełnie nowe przeżycie,nigdy nie uczestniczyłam w Hubertusie nawet jako widz,wiec kompletnie nie wiedziałam,jak to wygląda.No i dla Rominy też-jazda,nowe miejsce,nowy czasowy boks,nowe konie...Ale my wszystko nowe robimy razem:wyjazd na imprezę,pierwsze skoki...Dajemy radę.I za rok oczywiście jedziemy znowu!

  czytaj więcej »


 • ko zacznie galopować nakręca się strasznie.. Może i jest lepiej, niż na samym początku mojej jazdy na nim, ale ciągle mam wrażenie ,że coś źle robię…Przede wszystkim powinnaś starać się dużo pracować z koniem, czyli konieczna jest praca na lonży. Jeśli koń ma problem w galopie, to wynika to z faktu, że nie akceptuje on wędzidła. Staraj się więc pracować na lonży i stosować wypinacze lub gumki, tak żeby koń znalazł oparcie w wędzidle.

  czytaj więcej »