stroj westernowy


 • Jakiś czas temu przybył do naszej stajni koń Tordis Roki. Jest to koń westernowy właścicielką jest Pani Gosia. Następne dwa nowe koniki to Filipek i Myszka. Dwa kochane szetlandy. Filipek jest ogierkiem, a Myszka niedługo urodzi źerbaczka :) Właścicielami są Marta i Gabriel.

  czytaj więcej »


 • się z odpowiedniej gąbki, są też podkładki: z miękkiej gąbki obszytej naturalną wełną, podkładka żelowa. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest to podkładka żelowa czy z gąbki wszystkie mają te same zadanie (jak wspomniane wyżej) chronić kręgosłup konia.Czy warto kupić nauszniki dla konia?Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w nauszniki, jeżeli koń płoszy się podczas wiatru. Tylko czy będzie je tolerował, jeśli tak to nauszniki to dobry pomysł, a poza tym ładnie wyglądają.

  czytaj więcej »


 • najdzie się kilka do wypożyczenia =)To jest ubiór na 1 - 5 jazd. Jeżeli zdecudujemy, ze chcemy kontynuowac naukę jazdy konnej, oczywiscie polecam kupic bryczesy i inny potrzebny sprzęt :) A jaki to macie opisany tutaj: http://www.galopuje.pl/konie,jak-wyglada-i-z-czego-sie-sklada-stroj-jezdziecki,16759.html [moj własny wpis ^^].Tak więc wszystkim początkującym żeczę powodzenia i mile spędzonego czasu :)Źródło: Wiedza własna, porady instrutruktorów. NIE KOPIOWANE.

  czytaj więcej »


 • ogolem, ale nie będe dostosowywała ubioru do kazdego z rodzai konkursu, bo bylo by to bezsensowne :) Tak wiec różnica miedzy strojem treningowym a konkursowym jest dużą, jak z reszta widac. P.S. Jeszcze raz i ostatni przypominam ze wypisalam wszystkie rzeczy jakie MOGĄ wystepowac w stroju jeźdźca, ale NIE MUSZĄ :) Pisze to sto razy, żeby uniknąc późniejszych nieporozumień ^^ Źródło: Wiedza własna plus wiadomości zdobyte w internecie.NIE KOPIOWANE.

  czytaj więcej »


 • uroczystym otwarciu imprezy. w przypadkach uzasadnionych organizator zastrzega sobie prawo do zmian miejsca rozgrywania konkurencji. organizator nie odpowiada za wypadki i kradzieże w czasie zawodów i transportu. organizator podkreśla, że za przypadki niehumanitarnego traktowania konia zawodnik będzie zdyskwalifikowany. zgłoszenie się do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.Wrocław serdecznie zaprasza!

  czytaj więcej »


 • twarciu imprezy. w przypadkach uzasadnionych organizator zastrzega sobie prawo do zmian miejsca rozgrywania konkurencji. organizator nie odpowiada za wypadki i kradzieże w czasie zawodów i transportu. organizator podkreśla, że za przypadki niehumanitarnego traktowania konia zawodnik będzie zdyskwalifikowany. zgłoszenie się do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach ! ! !

  czytaj więcej »


 • iczących w zawodach do uczestnictwa w uroczystym otwarciu imprezy. w przypadkach uzasadnionych organizator zastrzega sobie prawo do zmian miejsca rozgrywania konkurencji.organizator nie odpowiada za wypadki i kradzieże w czasie zawodów i transportu.organizator podkreśla, że za przypadki niehumanitarnego traktowania konia zawodnik będzie zdyskwalifikowany. zgłoszenie się do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.źródło: www.konski-targ.pl

  czytaj więcej »


 • Stefaniak – Ocena jakości pasz11:00-11:45 – Michał Sanczenko – Łucznictwo konne12:00-12:45 – Piotr Mazurek – Koń zaprzęgowy, jaki jest a jaki być powinienSALA B10:00-10:45 – Jacek Łojek – O zachowaniu się przy stole – zachowania pokarmowe koni11:00-11:45 – Wacław Pruchniewicz – ABC bezpiecznej jazdy konnej12:00-12:45 – Piotr Mazurek – Koń zaprzęgowy, jaki jest a jaki być powinien

  czytaj więcej »


 • a i jazdy na nim. Na przykład wodze trzymane są w jedną ręką, druga jest wolna, aby swobodnie pracować lassem. Jeźdźcy obydwu stylów starają się dostosować swoje ciało do kroku lub galopu konia.. Uczą się kontrolować konia dzięki kombinacji ruchu wodzami, nogami, ciałem oraz głosem, na który koń jest szczególnie wrażliwy.Mi podoba się najbardziej styl angielski (klasyczny),ponieważ fascynują mnie skoki,ale styl westernowy też jest dość ciekawy, to ja wolę i tak klasyka.:D

  czytaj więcej »


 • trong>Ubiór westernowy kowbojaCZAPSYCzapsy są to skórzane ochraniacze na nogi jeźdźca. Są czapsy przeznaczone do pracy i czapsy noszone podczas pokazów. Czapsy robocze są zazwyczaj szersze i na ogół nie mają z boku frędzli. Czapsy do pokazów z reguły są zapinane na całej długości, ale czapsy robocze mają zwykle tylko parę pasków. Nie ma obowiązku noszenia czapsów podczas zawodów, ale większość jeźdźców startujących w dyscyplinach cutting oraz working cow horse ubiera je.

  czytaj więcej »


 • giwania się linką lub lassem. W tych cwiczeniach stylu western, które są wykonywane w wolniejszym tempie, ręka trzymająca wodze pozostaje tuż przed lub tuż ponad rożkiem siodła.Wolna ręka jest trzymana blisko ręki z wodzami lub zwiesza się swobodnie wzdłuż biodra. Podczas szybszych cwiczeń wodze trzymane są na rożkiem siodła, a wolna ręka jest albo trzymana przy brzuchu jeźdźca, albo tuż przy szyi konia. Luźne końcówki wodzy wiszą po stronie tej ręki, którą jeździec trzyma wodze.

  czytaj więcej »


 • onia i jazdy na nim. Na przykład wodze trzymane są w jedną ręką, druga jest wolna, aby swobodnie pracować lassem. Jeźdźcy obydwu stylów starają się dostosować swoje ciało do kroku lub galopu konia.. Uczą się kontrolować konia dzięki kombinacji ruchu wodzami, nogami, ciałem oraz głosem, na który koń jest szczególnie wrażliwy. Mi podoba się najbardziej styl angielski (klasyczny),ponieważ fascynują mnie skoki,ale styl westernowy też jest dość ciekawy, to ja wolę i tak klasyka.:)

  czytaj więcej »


 • ch. Nie zabraknie widowiskowych pokazów jazdy w stylu western, przygotowanych m.in. przez westernowy team z Paint Horse Club Poland. Będą skoki, pokazy zaprzęgów i ujeżdżenia. Atrakcji z pewnością będzie mnóstwo, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na majową imprezę na Dolny Śląsk.Patronat honorowy nad jubileuszową edycją Święta Koni objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Wrocławski, Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocław.

  czytaj więcej »


 • b ze znajomymi. Bardzo lubi troszkę pokucharzyć.. Hobbystycznie zajmuje się zgłębianiem zagadnień z psychologii i zasad coachingu. Na zdjęciach:1. Trening konia Bart rasy tinker, na którym Ewelina Zoń zdobyła 3 miejsce na Mistrzostwach Europy Centralnej, a jego właścicielka Julita przywiozła srebro z tegorocznych MP.2. Zawody w Broku w 2004 roku. Apacz to koń Eweliny Zoń.3.Trening z Wiktorią Górską i jej Koką w lutym 2009 (Wiktorię również gościliśmy na galopuje.pl).

  czytaj więcej »


 • o dziewięcioro dzieci, zakończony oczywiście kiełbaską z ogniska i gorącą herbatką. Zziębnięte, ale szczęśliwe ogrzewały się przy ognisku, bądź przy rozpalonym kominku. Na naszej stronie internetowej można obejrzeć koniki, zdjęcia z różnych imprez, jak również przeczytać urywki z pamiętnika dotyczącego mojej ukochanej klaczy Hańczy, która w tym roku od nas odeszła mając dwadzieścia lat. Ja i moje córki pokochałyśmy konie, myślę że na zawsze, bo z tego nie da się wyleczyć. D.K

  czytaj więcej »