siodla uzywane


 • ski osiąga ok. 170 cm wysokości. Cechuje się łagodnym temperamentem i poprawną budową ciała. Wyraźny kłąb, długie, skośnie ustawione łopatki , odpowiednio skątowane kończyny tylnie umożliwiają wydatny i energiczny ruch oraz doskonałą skoczność. Wśród maści podstawowych najczęściej można spotkać gniadą i kasztanowatą. Konie hanowerskie najlepiej sprawdzają się w wyczynowym sporcie jeździeckim. Nie mają sobie równych w skokach przez przeszkody i w ujeżdżaniu, ale używa się ich rówież w powożeniu.

  czytaj więcej »


 • atka piersiowa głęboka i szeroka, nogi niezbyt krótkie, zaopatrzone w małe szczotki, kopyta twarde, średniej wielkości. Konie te poruszają się swobodnie po kamienistych górskich sciezakch, są przyjacielskie i długowieczne. Dobrze wykorzystuja paszę, dą odporne, silne i wytrzymałe. Mają kasztanoware umaszczenie z jasną grzywą i ogonem oraz jasnymi odmianami na nogach. Pod względem budowy i maści przypominają austriacką rasę haflingerów, różnią się od nich jednak bardziej krzepką i cięższą budową.

  czytaj więcej »


 • zyszczypywania skory konia lub krepowania swobody ruchu.Dla komfortu jezdzcca nalezy zadbac , zeby siedzisko mialoodpowiednirozmiar , a tybinki wlasciwa dlugosc. Jezeli kon jest maly w stosunku do jezdzca dobrze jest uzyc dluzszego siodla ,zarowno dla wygody samego jezdca,jaki ilepszego rozlozenia ciezaru.Nalezy rowniez liczyc sie z tym jesli kon jest mlody lub slabo umiesniony, w trakcie prawidlowego treningu ksztalt jego miesni i sylwetka zmienia sie .

  czytaj więcej »


 • r>Podjezdek jest to kon niewyszkolony lub jeszcze nie wpelni wyszkolony .W Ręku-Pierwszym krokiem w szkoleniu konia jest przyzwyczajenie go do bycia prowadzonym w reku.Zaczyna sie to , gdy kon jest w wieku zrebiecym.Na poczatku prowadzimy zrebie za jego matka,potem przechodzimy do prowadzenia go obok klaczy, a jezeli nie ma z tym klopotow probujemy prowadzic zrebie z pewnej odleglosci od jego mamusi ;).Podczas prowadzenia konia w reku idz zawsze po jego lewej

  czytaj więcej »


 • byc niepokojone przez wszy.Widac to po tym, ze kon ociera sie i lize swoje cialo.Aby sprawdzic ,czy mamy do czynienia z wszami sprawdz okolice nasady ogona i grzywe. Gruda - Gruda i pekanie pietek atakuja peciny i pietki konia.Spowodowane moze to byc przez baktrerie , rany, alergia na okreslone rodzaje paszy,takie jak koniczyna, lub intensywnym dzialaniem wilgoci.W przypadku zaatakowana jest biala skora dolnej czesci konczyn . Mozna temu zapobiec stosowaniem masci .

  czytaj więcej »


 • jakim nastroju jest kon ,poprzz odczytywanie mowy uszu.Jezeli uszysa nastawione do przodu,oznacza to zyczliwe zainteresiwanie, ale jezeli konma je polozone blisko szyji , uwazaj ! poniewaz kon jest zdenerwowany Uderzanie ogonemJezeli kon derza ogonem, moze to byc znak jego niezadowolnia lub gniewu.W przypadku koni wierzchowych moze o rowniez byc oznaka oporu,zwlaszcza gdy jezdziec nosi ostrogi i ich uzywa.Nie nalezy tego mylic z machaniem ogonemw celu odpedzenia much

  czytaj więcej »


 • i zwykle o ksztalcie czworoboku, wykorzystywane do ujezdzania koni Ujezdzanie - Szkolenie konia majace na celu wyrobienie okreslonych umiejetnosci,sily elastycznosci i posluszenstwa . Wedzidlo - rodzaj kielzna Wodze - zwykle skorzane pasy polaczone z wedzidlem ktorymi jezdziec utrzymuje kontakt z pyskiem konia i przekazuje mu polecenia ZAgalopowanie - przejscie w galop Zawieszenie - Faza ruchu konia w ktorej wszystkie konczyny sa ponad ziemia

  czytaj więcej »


 • w strzemionach obcasy powinny byc opuszczone lydki zachowuja niezmienny nacisk na boki konia.Kolana przylegaja do siodla ,plecy prostei rozluznione .Wyprostuj kregoslup w taki sposob aby twoje barki znajdowaly sie w lini ramie biodro obcas . Jadac stepem pchnij dosc energicznie lydkami boki konia i oddaj nieco wodze.Gdy kon zaklusuje unos sie nad siodlem co drugi takt , silnie opierajac sie przy tym kolanami o siodlo .

  czytaj więcej »


 • holka .Pozwol koniowi nieco wygiac szyje , aby mogl oszacowac kat nachylenia zbocza. Pchnij go z wyczuciem zeby zaczol schodzic na dol, popusc widze ba tyle aby zwierze swobodnie moglo wyginac szyje.ZAleznie od tego jak stromy jest zjazd,pochyl sie mniej lub bardziej do przodu i podnies siedzenie aby odciazyc plecy konia .Rekami zaprzyj sie o kłab a kolanami o boki Podczas zjazdu kontroluj wychylenie swojego tlowia -nie powinno byc ono za glebokie , zeby nie przeciazac barkow konia .

  czytaj więcej »


 • rzeciem . Kłąb - Najwyzej wysuniety fragment grzbietu konia , nasada szyji Klus - Chod dwutaktowyszybszy niz stęp , wolniejszy niz galop- w ktorymprzekatna para nog jednoczesnie opiera sie na ziemi.Rozroznia sie klus cwiczebny i anglezowany Kontakt - Lącznosc pomiedzy dlonmi a pyskiem konia - "komunikacja" utrzymywana za pomoca wodzy Lonza - Długa mniej wiecej 8-metrowa lina na ktorej prowadzony kon podczas leksji jazdy. Wiecej w cz.2

  czytaj więcej »


 • się od 700zł do 1700zł i więcej .Kulbaki :Są to siodła kolekcjonerskie . Coraz więcej ludzi zaczyna w nich jeździć ponieważ są bardzo wygodne. W czasie wolny żołnieże urzywali właśnie takich siodeł . Cenu wahają sie od 1600zł do 3000zł i więcej .Moimi najlepszymi producentami siodeł są :*Pfiff*KiefferOczywiście pod siodła zakładamy czaprak albo potnik bądz pad ; )Krótko przedstawiłam najczęściej spotykane siodła w jeździectwie :)Pozdrawiam ; )

  czytaj więcej »


 • Jeżeli używane są lżejsze pojazdy, takie jak gig fryzyjski lub niemiecka linijka myśliwska, stosuje się uprząż szorową. Ubiór powożącego często jest wzorowany na strojach regionu, z którego wywodzi się zaprzęg i powożący. W tym typie zaprzęgu używa się bata ze zwisającym rzemieniem.-Styl rekreacyjny, jak już sama nazwa mówi, nie jest tak formalny. Tym niemniej całość powinna sprawiać wrażenie eleganckiej i wypielęgnowanej, do tej kategorii przynależą pojazdy maratonowi i treningowe.

  czytaj więcej »


 • .in. jak prawidłowo dobrać dla siebie siodłoSiodła - jak dobrać siodłoKupujemy własne siodłooraz jak urządzić siodlarnię:Siodlarnia, miejsce gdzie musi panować porządek

  czytaj więcej »