riding house


 • miejsce Western Horsemanship Amator 3 miejsce Superhorse Open 3 miejsce Western Riding 3 miejsce Ranch Riding Open 4 miejsce Western Riding 4 miejsce Reining Amator Agnieszka Kubiak 3 miejsce Reining Amator 4 miejsce Reining Open 4 miejsce Ranch Riding 7 miejsce Reining Jackpot Gabriela Zając 4 miejsce Western Horsemanship

  czytaj więcej »


 • stylizacje, zarówno na zawody, jak i do jazdy codziennej. Niektóre firmy oferują personalizację ubrań jeździeckich. Można zamówić całą kolekcję z naszytym emblematem klubu, sponsora czy nazwiskiem zawodnika. Inspiracji do modnego noszenia się w stajni można zaczerpnąć z modowych blogów jeździeckich lub na naszym forum (http://www.galopuje.pl/grupa,modny-jezdziec-moda-jazda-konna,66.html).

  czytaj więcej »


 • niż wynikałoby to z podstawowego profilu organizacji. Oferta ta, podobnie jak w przypadku podstawowych klas AQHA, zawiera możliwość rywalizacji na poszczególnych imprezach w sezonie 2015, ale i daje szansę na zdobycie nagrody sezonu – klamry Mistrza All Around. Start rozgrywek sportowych w piątek, w godzinach porannych. Program imprezy oraz dodatkowe informacje dostępne pod adresem wwr.com.pl – zakładka GoWest oraz stronie plqha.com. Dojazd do ośrodka: www.janiowewzgorze.pl

  czytaj więcej »


 • akże podczas podróży powrotnej z zawodów. 4.Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji. 5.FEI zobowiązuje wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.

  czytaj więcej »


 • wynikiem w western riding, co dało mu pierwsze miejsce w tej kategorii. W powożeniu, złoto zdobyła drużyna: Karol Strasburger i Marek Torzewski – rzecz o tyle ciężka, że w tym roku konkurowało aż 13 drużyn. W skokach przez przeszkody z brakiem punktów karnych, wygrał Maciej Florek. Po ostatniej konkurencji, jego uczestnicy postanowili w ramach towarzyskiego pokazu przeprowadzić drugą rundę, ale już bez siodła, jak na potomków Sarmatów przystało. Żadnemu z zawodników nic się nie stało.

  czytaj więcej »


 • ększe rzesze zawodników pragnących mierzyć swoje możliwości w skokach. Jako dyscyplina olimpijska konkurs skoków pojawił się po raz pierwszy w 1900 roku, w Paryżu. Podczas tej olimpiady po raz pierwszy w historii skoków pojawiło się pojęcie "potęga skoku". Swój rozkwit sport przeszedł z chwilą włączenia tej dyscypliny do programu inauguracji Międzynarodowej Wystawy Konnej na londyńskiej olimpiadzie w 1907 roku. Wówczas większość zawodników wywodziła się ze środowisk takich jak wojsko.

  czytaj więcej »


 • . Czy tata się przesłyszał?3. Czy instruktorka kłamie?4. Czy instruktorka mówi to tylko po to, żeby pokazać wszystkim, jakiego to jeźdźca ona wytrenowała?5. Czy instruktorka mówiła to tylko po to, żeby mnie dowartościować?Czy... i tak bez końca. Oczywiście mogłabym się spytać, ale to nie dawałoby mi tej radości, jaką dają domysły.Do końca lekcji wygłupiałam się na koniu :PNo i mamy pytanie:Jak myślicie, jak było naprawdę z tym staniem w strzemionach w galopie?

  czytaj więcej »


 • czonym Mistrzostwami Europy w Poznaniu Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego zawita do Warszawy. Podczas wielkiego westernowego show wcielą się w Indian z najdzikszych plemion prerii. Nikt tak jak oni nie potrafi celnie strzelać z łuku z grzbietu galopującego konia. Nie zabraknie też pokazu konkurencji szybkościowych. Kto szybciej i sprawniej pokona slalom pomiędzy beczkami rozstrzygnie się podczas Adrenalina Cup! To wszystko już w Piątek, 23 marca o godzinie 19.00

  czytaj więcej »


 • gworking cow horsesteer wrestlingteam penning4. Konkurencje nietradycyjneExtrema Cowboy Race Cup Race"Keyholle RaceShoting Race 9. Polo Gra rozgrywana konno na trawiastym boisku przez dwie czteroosobowe drużyny, których gracze dążą, używając długich malletów (wyglądem przypominają mi miotłę), do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej, białej kuli, wielkości pomarańczy.Wymieniłam chyba wszystkie dyscypliny to na razie.

  czytaj więcej »


 • 15:30 Western Riding Open16:30 Western Pleasure Junior17:00 Western Horsemanship Open18:30 Central European Reining Breeders Cupniedziela - 02.10.201109:00 Reining Dzieci09:30 Reining Senior Amator10:30 Pole Bending Junior11:00 Western Pleasure Senior Open12:00 Tail Junior13:30 Reinig Młode Konie14:30 Western Freestyle - King Horse Cup15:30 Barrel Racing Junior16:00 Reining Senior Open - Konie starsze

  czytaj więcej »


 • ie muszą wykonać jeden z 10 programów określonych przez AQAH. Próba zawiera obowiązkowe manewry takie jak sliding stop, spiny, roll-backi, zmiany nogi w galopie, kontrowanie szybkości podczas jazdy na małych kołach. Para musi również wykonać cofanie na określoną liczbę kroków. Na starcie każda para otrzymuje 70 pkt. za każdy element sędziowie przyznają lub odejmują określoną liczbę punktów. W konkurencji tej oceniany jest poziom wyszkolenia, zręczności, posłuszeństwa, spokoju oraz szybkości.

  czytaj więcej »


 • ator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe podczas trwania zawodów urazy koni lub zawodników oraz za utratę mienia.Zalecenia weterynaryjne dla MEC 2011Konie muszą posiadać ważne szczepienia przeciw Influenza equorum (grypa) oraz ważne badania pod kątem Anemia infectiosa quorum (niedokrwistość). Testy na niedokrwistość nie mogą być starsze niż 24 miesiące. Zaświadczenie o szczepieniu oraz testach musi być wpisane w dokumentacji i podpisane przez lekarza weterynarii.

  czytaj więcej »


 • ch.11) W przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa lub powstania okoliczności zakłócających przebieg rajdu należy natychmiast poinformować o tym Trail Bossa.12) We wszystkich sprawach dotyczących wynajmu boksów, paszy dla koni, wyżywienia i zakwaterowania uczestników należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem rajdu - Mariuszem Malinowskim, tel. kom. 509 733 258.13) Wszelkie informacje na temat rajdu znajdują się na stronie internetowej www.plqha.com.

  czytaj więcej »


 • arta zgłoszeniowa pozwala zorientować się w stanie zdrowia uczestnika oraz sygnalizuje ewentualne trudności uczestnika np. z aklimatyzacją w nowym miejscu (dokument jest informacją tylko dla opiekunów). Wypełnioną kartę należy przesłać co najmniej 1 tydzień przed obozem na poniżej podany adres.- Uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NW, natomiast uczestnicy zameldowani poza granicami Polski wykupują ubezpieczenie we własnym zakresie i na koszt własny.- Obóz zgłoszony do Kuratorium Oświaty.

  czytaj więcej »


 • owe o puchar v-ce Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo.Dzień czwarty: niedziela 12.06.201110:00 Konkurs nr 10 pula nagród: 10 000 CHFKonkurs szybkości (140cm)14:00 Konkurs nr 11 pula nagród: 40 000 CHF( TVP sport live 13.50 – 16.50 )Zwykły z rozgrywką, (150-160cm)Grand Prix CSIO Sopot 2011 o nagrodę Prezydenta RPKwalifikacja do Olimpiady Londyn 2012 i Mistrzostw Europy 2011, Rolex

  czytaj więcej »


 • zerwanie jej.Ribbon Race-konkurencja zespołowa rozgrywana na czas. Dwóch jeźdzców ma za zadanie przewizienie kartonu wokół beczki trzymając ją miedzy sobą.Stake Race-konkurencja na czas rozgrywana tylko w juniorach. Zawodnicy jadą między tyczkami oraz markerami według określonego schematu.Hats-konkurencja szybkościowa. Biorą udział dwaj jeźdzcy jednocześnie. Polega na dojechaniu do beczki i ubraniu kapelusza na głowie oraz dojechanie z nim do mety.

  czytaj więcej »


 • przyjmie takiej pozycji, zostaje zdyskwalifikowany. Bull ridingJazda na byku jest najniebezpieczniejsza konkursem na rodeo, wymagającym od zawodnika wielkiej sprawności fizycznej i odwagi. Gdy byk pozbędzie się już jeźdźca, klauni odwracają jego uwagę od poniewierania zawodnika, podczas gdy inni kowboje na koniach kierują byka do wyjścia z areny. Konie używane na arenie nie wykazują strachu, stojąc oko w oko z rozwścieczonym bykiem, ważącym blisko tonę.

  czytaj więcej »


 • ą - Water jumpStyle jazdy:Klasyczna jazda na koniu - Classical horse ridingUjeżdżenie - DressageJazda w stylu western - Horse western styleJeździectwo naturalne - Natural horsemanship" Końskie " zawody i zajęcia ludzi:Kowal - SmithKowalstwo - ForgingSiodlarstwo - SaddleryChód boczny - Side walkZaklinacz koni - Horse whispererTrener konny - Horse trainerRymarz - SaddlerKowboj - CowboyKawalerzysta - Cavalryman

  czytaj więcej »


 • Riding. Należy ta konkurencja do bardzo trudnych, gdyż koń musi pokazać wszystkie umiejętności jakie posiada. Koń powinien być rozluźniony, ustępować od wędzidła. Startują w niej konie wszechstronnie uzdolnione. W tej konkurencji znajdują się min. takie elementy jak: spiny (Reining), sliding stop (Reining), bramka (Trail), side pass (trail), lotne zmiany nogi ( Western Riding) oraz wiele inyych elementów. Występują tu 3 schematy, spośród których sędzia wybiera jeden do danej kategorii wiekowej.

  czytaj więcej »


 • e ustepowania od wędzidła, co wiąże sią z lekkim zebraniem konia. Koń może być prowadzony na lekkim kontakcie lub na lużnej wodzy. Wodzę jednak nie moogą być zbytnio długie. W tej konkurencji koniom startującym lotne zmiany nogi nie przynoszą trudu i robią to z lekkością. Przechodzenie przez drągi powinno być w stałym tępie, zgodnie ze schematem, a także nie może przerwać chodu. W western riding są cztery schematy, sędzie podczas zawodów wybiera jeden dla wszystkih zawodników w danej kategorii.

  czytaj więcej »


 • arówno koni jak i siebie do występów na arenach. Bardzo duży nacisk postaramy się również położyć na rozwiązanie konkretnych problemów występujących podczas treningów. Całe szkolenie będzie tłumaczone. Koszt uczestnictwa w szkoleniu jako widz to 25zł/dzień (karnet 3dni – 60zł). Prosimy o wcześniejszą rezerwację.Kontakt: zonewelina@wp.pl lub tel. 503 834 654Organizatorem szkolenia jest Ewelina Zoń WesternHorses oraz Stowarzyszenie Sportowe Western Riders.

  czytaj więcej »


 • myślanych celów i marzeń. Realizowana nie tylko na poziomie formalno- dokumentacyjnym , lecz fizycznym. Członkowie organizacji rozwijają swoją pasję miedzy innymi przez tworzenie ośrodków jeździeckich , udostępniających swe podwoje szerokiej rzeszy interesów , organizację szkoleń , pikników i zawodów.Dzięki temu przysłowiowe atrybuty jak : kapelusz , kowbojki , ostrogi stały się znakiem rozpoznawalnym polskiego westu od półwyspu Helskiego ,aż po karpackie szczyty.

  czytaj więcej »


 • a i jazdy na nim. Na przykład wodze trzymane są w jedną ręką, druga jest wolna, aby swobodnie pracować lassem. Jeźdźcy obydwu stylów starają się dostosować swoje ciało do kroku lub galopu konia.. Uczą się kontrolować konia dzięki kombinacji ruchu wodzami, nogami, ciałem oraz głosem, na który koń jest szczególnie wrażliwy.Mi podoba się najbardziej styl angielski (klasyczny),ponieważ fascynują mnie skoki,ale styl westernowy też jest dość ciekawy, to ja wolę i tak klasyka.:D

  czytaj więcej »


 • e. * Podział ze względu na kształt ogniwa (części pyskowej wędzidła) * proste, * pojedynczo lub podwójnie łamane, * ze skręconym ścięgierzem, * wędzidła łamane wielokrotnie. * Podział ze względu na kształt pierścieni (kółek) * oliwkowe - zapobiega ono zranieniom konia w kącikach warg; wykonywane jako metalowe łamane, * z wąsami, * z pół wąsem lub z luźnymi pierścieniami.

  czytaj więcej »


 • ny, mierzy do 137cmUmaszczenie: każda maść z wyjątkiem srokatej.SEKCJA C- również mierzy do 137cm, ale różni się od kuca z sekcji B budową. Ten typ nadaje się też dla dorosłych, spotyka się u nich również talent do skoków.Umaszczenie: każda z wyjątkiem srokatej.SEKCJA D- niest typem małego konia, o wzroście od 142 do 155. Charakteryzują się gęstą, długą sierścią, małymi uszami i dużymi oczami.Umaszczenie:każda z wyjątkiem srokatej i atrantowatej.

  czytaj więcej »