rasowy kon wyscigowy


 • i przygotowanie do prezentacji – do 10 punktów bonitacyjnychW łącznej ocenie koń będzie mógł zdobyć do 50 punktów bonitacyjnych. Spośród zwycięzców Tarpaniada 2012 Sieraków tych klas wybierany jest czempion ogierków, a spośród trzech pozostałych wiceczempion, oraz zdobywca trzeciego i czwartego miejsca. Czwórka najlepszych ogierków oraz klaczek może liczyć na nagrody ufundowane przez resort rolnictwa. Więcej szczegółów na stronie Polskiego Związku Hodowców Koni.

  czytaj więcej »


 • usie – do 10 punktów bonitacyjnychza kondycję, pielęgnację i przygotowanie do prezentacji – do 10 punktów bonitacyjnychŁĄCZNA OCENA – do 50 punktów bonitacyjnych.Opłata organizacyjna – 30 zł od konia – pobierana w dniu wystawy.Godzina 10:30 – odprawa (obowiązkowe paszporty z aktualnym szczepieniem przeciwko grypie i orzeczenie lekarsko-weterynaryjne, numer konta bankowego hodowcy i właściciela kuca- niezbędny do udziału w czempionacie).

  czytaj więcej »


 • 500) i gdy wszystko jest ok. możemy przystąpić do ewentualnych negocjacji, pamiętając o zrównoważonym okazywaniu emocji związanych z zakupem, by później móc zdecydować, czy to właśnie ten nasz wymarzony za którego jesteśmy gotowi zapłacić nawet wygórowaną cenę.Artykuł ten nie jest panaceum na zakup świetnego konia, którego sobie wymarzyliśmy w snach, może Was jednak uchroni przed dużymi wpadkami, w ten właśnie sposób spełniając swoje zadanie.Życzę powodzenia i samych udanych zakupów.

  czytaj więcej »


 • ektórzy niepokoją się, że ta procedura wywołuje ból u zwierzęcia, lub obniża witalność konia. Mimo że współczesne operacje chirurgiczne wywołują u zwierzęcia znacznie mniej bólu niż w czasach pierwotnych, wałach odczuwa pewien dyskomfort po operacji. Kastracja konia nie redukuje siły ani potencjału atletycznego, choć zmniejszona agresywność może być uważana za wadę w przypadku pewnych rywalizacji.WnęterSamiec konia z wadą rozwojową, polegającą na niewłaściwym umieszczeniu jąder.

  czytaj więcej »


 • izator przewiduje nagrody z funduszy PZHK i Wlkp ZHK Czempiony(ki) poprzednich Tarpaniad nie będą oceniane przez Komisje (nie mają prawa do nagród).Po zakończeniu pracy Komisji Przewodniczący sporządza protokół i podaje go do publicznej wiadomości.Orzeczenia Komisji są ostateczne.Osoby prawne lub fizyczne mogą funkcjonować i wręczać nagrody rzeczowe w uzgodnieniu z organizatorem Wystawy. Wszyscy wystawcy otrzymują flo dla koników i dyplomy honorowe za uczestnictwo w Wystawie.

  czytaj więcej »


 • zy i szybszy od niego. Kłusak rosyjski dojrzewa dosyć późno jak na konia sportowego. Nawet gdy szybko się rozwija, najwyższą sprawność sportową osiąga w wieku 5-6 lat.Głowa prosta, ładnie ukształtowana, osadzona na długiej i proporcjonalnej szyi. Klatka piersiowa głęboka, a zad szeroki i lekko ścięty. Kłąb wydatny, kłoda długa. Kończyny dobrze umięśnione, z ukośnymi łopatkami, ale czasami mogą mieć krowią postawę. Ścięgna mocne, a kopyta zaokrąglone o bardzo wytrzymałym rogu.

  czytaj więcej »


 • a na brzytwie dotyczyło nieprawidłowego dosiadu jeźdźca Były też pewne zasady regulujące życie towarzyskie: - rasowy kawalerzysta winien wielbić trzy K: konia, koniak i kobietę. Mało towarzyski oficer był źle widziany przez seniorów pułkowych, którzy mieli wpływ na jego dalszą karierę. Wszystkie te wymagania były uciążliwe i krępujące, rekompensowano je świadomością wyjątkowości i przynależności do elity wojska. To zobowiązywało, robiło wrażenie i oddziałowywało na społeczeństwo.

  czytaj więcej »