pzj przepisy


 • , 255, 255);\\\">Propozycje zatwierdzone przez Pomorski Związek Jeździecki

  czytaj więcej »


 • ont-size:="" 14px;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);\\\"="">Propozycje zatwierdzone przez Pomorski Związek Jeździecki

  czytaj więcej »


 • tyle="text-align: justify;">Niestety doping u koni jest i będzie stosowany na każdym szczeblu zawodów jeździeckich. Co kilka lat Międzynarodowa Federacja Jeździecka aktualizuje Listę Substancji Zakazanych u Koni, z powodu odkrywania co raz nowszych metod sztucznego wspierania wydolności zwierząt. Najbardziej przykre są sytuacje kiedy, substancje lub metody niedozwolone są stwierdzane u top-owych zawodników, cieszących się uznaniem na całym świecie.

  czytaj więcej »


 • stale.   Sportowe Rajdy Konne - Regulamin PZJ Beata Szlezyngier-Jagielska Menedżer Dyscypliny Sportowych Rajdów Konnych 

  czytaj więcej »


 • iędzy innymi Pentoda, Ramira Rose, Palestyna, Camira of Justice czy Emigrantka, a np. w USA zdarzały się konie o imionach Ohnoitsmymotherinlaw (czyli: o nie, to moja teściowa), Doremifasolatido czy Arrrrrrrr. Jak widać, nawet stosunkowo sztywne reguły nie oznaczają, że nie można puścić wodzy fantazji. Autor: Katarzyna Szulik, agencja content marketing Artivia.pl

  czytaj więcej »


 • traci licencję na przewozy turystów. Określić jakie rasy koni są dopuszczone do przewozu turystów na trasie do M.O. Obecnie jest to dowolne, jest dużo koni wierzchowych, bo są tańsze od porządnych koni pociągowych. Proponowałbym konie Śląskie, konie Sokulskie, Ardeny, Fryzy.Czas pokaże czy protesty jakie zorganizowali w ostatnich dniach obrońcy koni doprowadzą do radykalnego polepszenia warunków pracy koni z M.O ( mam nadzieję że tak ) czy też rozejdzie się to wszystko po kościach.

  czytaj więcej »


 • zykład kucia koni, pasowania i doboru siodeł, pracy koni przy zrywce drzewa, prawidłowego wprowadzania konia do przyczepy, konkursy na najbardziej zadbanego (najpiękniejszego) konia to jestem na tak.Ale… jeżeli to będzie spęd koni, zaniedbanych, chorych, jeśli właściciele tych koni w stanie upojenia  alkoholowego będą brutalnie traktować konie, a handlarze w barbarzyński sposób ładować będą konie do samochodów ciężarowych w wiadomym celu, to zdecydowanie jestem przeciw.

  czytaj więcej »


 • koni. Mimo faktu, iż stawiamy głównie na dobrą zabawę, to planujemy także zorganizowanie w 2014 roku mistrzostw Polski w extreme trailu. Przed sezonem planowane jest szkolenie sędziowskie, które uzupełni wiedzę sędziów PLWiR na temat extreme traila”Serdecznie zapraszamy osoby, które są zainteresowane współpracą w propagowaniu konkurencji oraz organizacją zawodów w extreme trailu w Polsce do kontaktu z Polską Ligą Western i Rodeo.Załączamy przepisy i Regulamin Extreme Trail.

  czytaj więcej »


 • isy ogólne, przepisy o sędziach, przepisy dot. skoków, przepisy weterynaryjne. Koszt kursu to 250 zł.(1 nocleg, wyżywienie -obiad, kolacja, śniadanie, obiad), + 20,- zł. za wydanie legitymacji Kurs kończy się egzaminem. Osoby, które uzyskają ocenę pozytywną na egzaminie, po złożeniu stosownego wniosku, otrzymają licencję sędziego kl. III w dyscyplinie skoków. Informacja o godzinie rozpoczęcia kursu zostanie podana na naszej stronie www.stajniavictoria.pl – 3 dni przed rozpoczęciem.

  czytaj więcej »


 • e podczas podróży powrotnej z zawodów. IV. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji. V. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.

  czytaj więcej »


 • akże podczas podróży powrotnej z za niom staranną opiekę po zakończeniu V. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić ko eniu kariery sportowej. Dotyczy to zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończ h na zawodach, spokojnej starości, właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionyc ewentualnie eutanazji. ździeckim do stałego podnoszenia PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie je ch aspektów współpracy z koniem. swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelki

  czytaj więcej »


 • ołkach (cavaletti), skoki przez przeszkody, jazda w terenie, gry i zabawy jeździeckie, organizacja imprez jeździeckich 14. Podstawy teorii sportu 15. Zasady kierowania grupą jeździecką. Psychologiczne i rozwojowe różnice w prowadzeniu zajęć z różnymi grupami wiekowymi i o różnym stopniu sprawności fizycznej 16. Planowanie, przygotowanie konspektu i prowadzenie zajęć 17. Zasady prawidłowego lonżowania – rodzaje pracy na lonży 18. Szkolenie konia i jeźdźca na lonży 19. Transport koni

  czytaj więcej »


 • r dopuszcza możliwość startu bez ostróg.  Pozostałe kwestie - nie ujęte w powyższych Propozycjach - regulują przepisy PZJ konkurencji ujeżdżenia.  Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie zawodów.  Dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w stajni. Miejsca w stajni według kolejności zgłoszeń. W sprawie boksów prosimy o kontakt pod nr 881 328 358  Propozycje niezatwierdzone przez PZJ.  Organizator zastrzega sobie prawo zmian w propozycjach.

  czytaj więcej »


 • szkolenie: dr Robert Kupczyński, dr n.wet. Lech Rybarczyk. Cena szkolenia 300 zł (materiały szkoleniowe, obiad, egzamin)Data i miejsce szkolenia:23.02. 2013r. – rozpoczęcie godz. 9.30Ośrodek Jeździecki ARKADIA Wielka Lipa 5, 55-120 Oborniki Śląskie Informacja nt. szkolenia:Mgr Piotr Krysmann tel. 606 914 528dr hab. Robert Kupczyński Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiutel. (071) 320 59 41, 071) 320 58 66

  czytaj więcej »


 • rzepisy i regulaminy pzj określą takie kwestie jak: zasady udziału w WKKW, regulamin zmian barw klubowych, kodeks postępowania z koniem, po tak czysto pragmatyczne kwestie jak zasady badania lekarskiego zawodników. Prawo określa nam także zasady certyfikacji ośrodków jeździeckich, a także normuje kwestie związane ze zdobywaniem uprawnień instruktorskich i trenerskich w jeździectwie, a w tym regulamin odznak pzj Zainteresowani odnajdą także w przepisach kalendarz egzaminów na odznaki jeździeckie.

  czytaj więcej »


 • Magdalena Świerkosz Iwona Wróblewska 2. Delegat Techniczny: Asystent Delegata Technicznego 3. Gospodarz Toru: Piot Stopa Asystent Gospodarza Toru 4. Komisarze:Bogdan Chrzanowski 5. Delegat weterynaryjny PZJ: 6. Lekarz weterynarii zawodów: Wisław Topór tel. 606 263658 7. Komisja Odwoławcza: III WARUNKI TECHNICZNE data godzina Otwarcie stajni 26.07.2012 12.00 Zebranie techniczne 26.07.2012 18.00 Przegląd Weterynaryjny

  czytaj więcej »


 • otrzymanych podczas konkursu ujeżdżenia, maratonu i jazdy zręcznościowej.Zwycięzcą zostaje tez zawodnik, który uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych.Wiele organizacji jeździeckich organizuje zwody składające się z konkursu ujeżdżenia i jazdy z przeszkodami, które pozwalają uczestnikom na zdobycie doświadczenia w startach.Zawodnicy, którzy spełnili potrzebne wymagania, mogą przejść z poziomu tych lokalnych zawodów na poziom pełnych zawodów w powożeniu dla zaawansowanych.

  czytaj więcej »


 • as transportu, unikanie stresutransportowego. Wykorzystanie wzorców behawioralnych przy transporcie zwierząt.Podczas szkolenia przewidziana jest przerwa na lunch. Na podstawie odbytegoszkolenia uczestnicy będą mogli zdać egzamin (cena wliczona w opłatę za szkolenie).Egzamin bezpośrednio po zakończeniu szkolenia. Osoby prowadzące szkolenie: dr RobertKupczyński, dr n.wet. Lech Rybarczyk.Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączonym dokumencie.Zapraszamy!

  czytaj więcej »


 • owców, oni rozwiążą ten problem... jakoś. I tylko boli mnie że ci fachowcy posiadają wykształcenie. Już nie Akademii Umiejętności, są tylko uczelnie wyższe. Tak jak nie ma już Kasy Chorych tylko Narodowy Fundusz Zdrowia, a ja bym chciał chodzić do lekarza kiedy się rozchoruję, na diabła mi on gdy jestem zdrowy? Powiecie to tylko nazwa, a ja wam na to: Ustawa o lasach, zakaz wjazdu konno. To właśnie robota fachowców, dobrze wykształconych, po milionach kursów podyplomowych! Ale o tym innym razem.

  czytaj więcej »


 • na pokonywaniu coraz wyższych przeszkód, sięgających nawet ponad dwa metry (minimum 140 cm). Rekord należy do Chilijczyka Alberta Larraguibela na koniu Huaso w 1949 roku i wynosi 247cm.W sztafetach współzawodniczą zespoły złożone z 2 albo 3 zawodników, którzy razem wjeżdżają na parkur. Zawodnicy kolejno rozpoczynają przejazdy, a czas przejazdu wszystkich jest liczony wspólnie. Eliminacja jednego członka powoduje eliminację całego zespołu. Istnieje kilka wersji tego konkursu.

  czytaj więcej »


 • ki. Nie WSZYSTKIE transporty na rzeź, ale większość „wpycha” konie na siłę. Jadą kilkaset kilometrów w tak ciasnym miejscu, że nawet mnie mogą się podrapać, a co dopiero ruszyć. Potem, gdy już dojadą puszczane są na małe „wybiegi” gdzie NIEKTÓRZY traktują je bestialsko, stwierdzając, że i tak za chwile umrą.Nie bójmy się stwierdzać faktów.Jeśli myślisz tak jak ja to możesz zgłosić się do organizacji ratujących konie na przykład, Viva (www.viva.org.pl)

  czytaj więcej »


 • o państwa Unii Europejskiej, to trzeba mieć decyzję o miejscu kwarantanny, wydaną przez powiatowego inspektora weterynarii. Do wwozu koni ze wschodu, np. Ukrainy lub Białorusi, oprócz tej decyzji wymaga się zezwolenia Głównego Lekarza Weterynarii. W celu uniknięcia jakichkolwiek kłopotów na granicy najlepiej zawczasu dokładnie sprawdzić obowiązujące przepisy dotyczące przewozu koni, gdyż dokumenty, które są potrzebne w chwili pisania tej książki, po pewnym czasie mogą okazać się już nieaktualne.

  czytaj więcej »


 • . Dodać jajko i wymieszać. W osobnej misce zmieszać kilka łyżek miodu z sokiem. Połączyć zawartość 1 i 2 miski. Pic w temp. 180 stopni przez ok. 25 min.Przepis III:Składniki:- otręby- wodaWykonanie:Otręby zalać wrzącą wodą i zostawić na 10-15 min. Formować w kulki i podawać koniom. Pozdrawiam, Ola.

  czytaj więcej »


 • sa LL, o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, wys. 80 cm (art.269.5)13:00 Konkurs nr 3, klasa L, zwykły, wys. 100 cm, (art.238.2.1) 14.00 Konkurs nr 4, klasa P, zwykły, wys. 110 cm, (art.238.2.1)Dany konkurs odbędzie się jeśli zgłosi się do niego co najmniej pięć koni.Wstępne listy startowe ukażą się w piątek.Zapraszamy!!!Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie zawodów.

  czytaj więcej »


 • yć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniuzawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy towłaściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości,ewentualnie eutanazji.V. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojejwiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.Propozycje zatwierdzone przez PZJ 2011-05-12

  czytaj więcej »