powozenie historia


 • wartość konia , a tak niedawno nasze konie zajmowały większość czołowych miejsc na takich pokazach . Po trzecie, poziom wyszkolenia koni i prezenterów dramatycznie się obniżył ponieważ najlepsi prezenterzy zostali zwolnieni lub odeszli na własną prośbę . Po czwarte i ostatnie, została zniszczona legenda aukcji Pride of Poland (Duma Polski) mówiąca że konie z tej aukcji są wyjątkowe, nadzwyczajne , warte każdych pieniędzy wręcz bezcenne. Nie mogę dalej pisać bo serce pęka mi z żalu

  czytaj więcej »


 • Europy Seniorów to największe drużynowe osiągnięcie polskiego WKKW w okresie powojennym. - Po zdobyciu medali towarzyszyła nam euforia, mieliśmy poczucie, że tworzy się historia – mówi Jan Lipczyński. – Kiedy emocje i presja opadły, czuliśmy ogromną radość – dodaje Krzysztof Rafalak. Fot. Jan Lipczyński na Elektronie na trasie krosu podczas Mistrzostw Europy w WKKW rozegranych w 1981 roku w Horsens w Danii / archiwum prywatne Jana Lipczyńskiego

  czytaj więcej »


 • i wzbogaca człowieka o wiele nowych doświadczeń.Hodowca i miłośnik rasy kabardyńskiej, mały tabun jego konikó sprowadzonych z Północnego Kaukazu w żyje na otwartym terenie w centrum Jury Krakowsko-Czętochowskiej niedaleko Pustyni Błędowskiej. Dalsza część tekstu, więcej fotografii z konnych wypraw po Gruzji oraz informacji o Autorze, koniach kabardyńskich i turystyce konnej na Kaukazie na stronie www.nomadiclife.eu Zapraszamy do lektury...

  czytaj więcej »


 • zdy konnej raz dziennie. Każda kolejna doba pobytu poza turnusem to 199 PLN/os. (nocleg, posiłki, jazda konna 1h dziennie i atrakcje). Dla dzieci 3-6, każda kolejna doba to 100 PLN/os.  TERMINY TURNUSÓW ZIMOWYCH 2016 I Turnus 17.01 - 23.01 II Turnus 24.01 - 30.01 III Turnus 31.01 - 06.02 IV Turnus 07.02 - 13.02 V Turnus 14.02 - 20.02 VI Turnus 21.02 - 27.02 Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź nas i opinie naszych gości na www.stajniaiskra.pl

  czytaj więcej »


 • z nie powie ;). Jednak jezeli Panie kochaja swoja Pasje to nie ryzgnujcie z niej przez te 9 miesiecy tylko dalej kontynuujcie tylko z glowka, ostroznie bez zadnych upadkow bo wiadomo ze sa mozliwe.Pamietajcie ze ciaza to nie choroba. Dlatego glowa do gory, bo gdy przekazecie swojemu dziecku swoja Pasje to bedzie to Najszczesliwsze dziecko na swiecie.;) Staralam sie krotko to ujac. Bo ciaza u mlodych matek z Pasja jest troszke trudniejsza do zrozumienia. Pozdrawiam ;)

  czytaj więcej »


 • a zawodów- zalecenia dla organizatorów 19.00 kolacja 20.00 praktyka sędziowska- filmy 22.02.2015 (niedziela) 8.30 śniadanie 9.00 Organizacja biura zawodów TREC PTTK, wymagane dokumenty 9.15 Rola sędziego głównego i sędziów pomocniczych 9.30 Podliczenie zawodów 10.30 prezentacja toru TREC (zajęcia w plenerze) 12.30- egzamin sędziowski 14.00 - 15:00 obiad 15.00 Ogłoszenie wyników egzaminu, podsumowanie szkolenia organizatorów i sędziów TREC PTTK

  czytaj więcej »


 • y na wszelkie elementy, które mogą ją przestraszyć i na zabawy z ziemi. Fakt, że zamiast galopu Lady przechodziła do inochodu udało się wyeliminować poprzez liczne ustępowania od łydki. Po miesiącu przyszedł test. Właścicielka konia może na niego wsiąść.. Nie obyło się bez łez strachu, drżenia rąk i ogromnego spięcia. Na szczęście po paru minutach zaczęły płynąć łzy szczęścia, ale to był dopiero początek zmian "agresywnego konia". Załączam kilka zdjęć z jednego z treningów.

  czytaj więcej »


 • stajni) pieniądze. Zaczęłam szukać stajni i choć w wielu usłyszałam, że "nie nadaję się" lub "nic nie umiem" w końcu znalazłam miejsce, w którym jestem do dziś. Znów jak torpeda ruszyłam do przodu, a po tamtej stajni (właściwie kadrze) zostały jedynie złe nawyki i żal straconego czasu oraz pieniędzy. A ty "uczysz się jeździć"? A może udajesz, że tak musi być, z wygody, albo... głupoty? Ja też nie zwracałam na to uwagi, ale teraz bardzo tego żałuję. Otwórzmy oczy i UCZMY SIĘ jeździć!

  czytaj więcej »


 • nie te są szybkie, tzw."końskie charty", niezwykle wytrzymałe, odporne na upał, mają skromne wymagania. Niektóre z nich mają naturalne predyspozycje do inochodu i toltu. Nadają się na sportowców w skokach, ujeżdżaniu i biegach długodystansowych. Każdy wie o ich ognistym temperamencie, są nieposkromione i mają rogatą naturę. Potrzeba do nich dużo cierpliwości i zaawansowanego jeźdźca. Nie nadają się na pierwszego konia, a ich wykorzystanie powinno opierać się bardziej o sport niż rekreację.

  czytaj więcej »


 • opanowania, wytrwałości, ciężkiej pracy, fizycznych zmagań z własnym ciałem i dochodzenia małymi kroczami do sukcesu. To właśnie koń daje nam poczucie spełnienia. Psychicznie nas odpręża, daje możliwość dowartościowania się i umocnienia własnej postaci na tle innych ludzi. Pomagają chorym, zdrowym i pozornie zdrowym. Dlatego z taką chęcią i zaangażowaniem biegniemy do stajni. Oprócz uczenia się sztuki jeździeckiej dostajemy również lekcję psychoterapii. Może lepiej to nazwać konioterapii...

  czytaj więcej »


 • tartach w zawodach, a na to większość właścicieli koni i zawodników nie może sobie pozwolić. Zakładając koniom derki powinniśmy mieć świadomość, że ciało konia bardzo szybko przystosuje się do wyższej temperatury. Jeżeli zbyt wcześnie zaczniemy używać grubych derek – koń nie zmieni futra na zimowe, przez co straci naturalną ochronę przed zimnem i wtedy do wiosny trzeba będzie zakładać mu derkę 24/7. Używajmy derek z głową, a nie jako pokaz mody i lansu przed znajomymi w stajni!

  czytaj więcej »


 • pa 14.00 - 15.00 obiad 15.00 faza PTV - Bieg z przeszkodami 16.00 faza PTV - omówienie przeszkód 18.00 praktyka sędziowska- filmy 19.00 kolacja 20.00 podliczenie zawodów 21.00 praktyka sędziowska- filmy 24.11.2013 (niedziela) 8.00 śniadanie 9.00 zalecenia dla organizatorów zawodów 10.45 prezentacja toru TREC (zajęcia w plenerze) 12.15 podsumowanie szkolenia organizatorów i sędziów TREC PTTK 14.00 – 15:00 obiad 15.00 egzamin dla kandydatów na sędziów TREC PTTK

  czytaj więcej »


 • a trenuje konie wyścigowe i rajdowe, dbając przy tym o porządek we własnej stajni bez żadnych pomocników, na ręku z naszym 3-letnim synem, który tak wcześnie odkrywa piękno tych zwierząt z pasją i zachwytem. Niuniek wyrósł na pięknego ogiera, który już zapomina powoli o swojej tragedii, Mistrz jest nadal w mym sercu, mamy 5 koni własnych i kilka pensjonatowych. Gala trafiła do Koleżanki i jest u niej szczęśliwa. Tak na przekór losowi i rodzicom udowodniłam, że konie zawsze będę mieć w sercu.

  czytaj więcej »


 • ciała ja dogonić, ale jechała na Rapsodii więc bała się na niej galopować. Koleżanka wsiadła na Rapsodię i ruszyliśmy stępa do stajni, gdzie czekała na nas Cyntia. Ps. Cyntia była na prowadzeniu, ale inna moja znajoma była na Dusi, więc powstrzymała ją (Dusie) przed galopem za Cyntią. Właściwie to nie wiem jak się pisze imię \"Cyntia\", bo w stajni nie ma tabliczki, a gdy pierwszy raz napisałam \"Cyntia\" podkreśliło. W słowniku jest \"Cynthia\" i to kompletnie mnie zmieszało... Ups. :-)

  czytaj więcej »


 • beznadziejna wtym co robie, nawet pisząc to myśle sobie że ja przecież nic nie potrafie i niczgo jeszcze nie dokonałam. cieszę sie że mogłam poznać te wszystkie konie i że mogły stać sie częścią mojego życia. W tej chwili jedynie pragne by nie znikneły z mojego życia a chyba do tego dojdzie.... z powodu braku mojej bezczynności lecz gdzie mam iśc by je spotkać skoro w okolicy coraz to mniej ich. dzieki za uwageMam nadzieje że błędy was nie zraziły. :).. nie krytykujcie mnie zbyt ostro.:)

  czytaj więcej »


 • cielka stajni stwierdziła że ton koń musi być super. I był wystarczyło mu dać szanse.Ma teraz 10 lat i bije ze mną rekordy w skokach. jest super w ujeżdżeniu, a prywatni hodowcy koni ciągle o niego pytają. Ale ja się nie ugnę i nigdy go nie sprzedam(za mojego życia, po moim trupie).Mamy teraz treningi 3 razy w tygodniu:-poniedziałek biegi przełajowe 2 h-środy skoki 3 h-soboty ujeżdżenie 4 hćwiczymy WKKW ale moim marzeniem jest mistrzostwo u ujeżdżeniu. I tego się trzymam.

  czytaj więcej »


 • jest mój pierwszy blog na galopuje.plBędę w nim zamieszczać różne ciekawostki na temat koni, będę opisywać fajne zdarzenia z mojego życia i wiele innych.Oznajmiam że "grupa " i "kategoria " mogą się czasami nie zgadzać.Niedługo postaram się dodać nowy wpis-opowiadanie, do którego każdy będzie mógł coś dopisać .Już nawet zaczęłam i myślę że za niedługo się pojawi mogę jedynie zdradzić że to będzie historia tak jakby na moim przykładzie.Główne postaci to Szymon, Julia i Łukasz.

  czytaj więcej »


 • ykonali remont budynków i znów mogły w stajni zamieszkać konie.Od wiosny do jesieni słychać żurawie, a pod zabudowania podchodzą dzikie zwierzęta.Zimą można posiedzieć przy kominku racząc się ciepłą herbatą, kawą lub grzanym winem po lub przed kuligiem.W 2012 roku rozpoczęła się budowa krytej ujeżdżalni, aby jazdę konno można było uprawiać przez cały rok.Stajnia Gronówka znajduje się w miejscowości Barczyzna 6a w woj.wielkopolskim, gmina Nekla.

  czytaj więcej »


 • rabski, warto pamiętać, że jest to również koń użytkowy. W przeszłości używany był jako koń bojowy, umożliwiał wojownikom pokonywanie dużych dystansów. Pomimo lekkiej budowy, bywał wykorzystywany nawet jako koń roboczy. Obecnie przoduje w dyscyplinie rajdów długodystansowych, wyścigów czy w klasach "pleasure" (w rekreacji). Coraz więcej koni arabskich pojawia sie w klasach western, w ujeżdżeniu i skokach. Są to bowiem konie bardzo wszechstronne, inteligentne oraz chętne do nauki i pracy.

  czytaj więcej »


 • ywał emocje, ostrzegał przed nadciągającym niebezpieczeństwem. -> Człowiek wyprzedził konie w rozwoju, ponieważ koniom nigdzie się nie śpieszy. Tak, jak przed milionami lat spokojnie skubią trawę. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz próbował nauczyć konia czegoś nowego. Dla niego czas płynie wolniej niż dla Ciebie, możesz to zaobserwować: czy denerwuje Cię powolność komputera? Popatrz na konia. Ile czasu upływa od pokazania mu czegoś do zamrugania przez niego oczami i oblizania warg.

  czytaj więcej »


 • ytkowy cmentarz na którym pochowany jest Marcin Bolerowski-Lelewel. Był on dowódcą powstania styczniowego. Następnie będziemy się kierować na Sowią Górę na której znajduje się kopiec usypany ku czci Bolerowskiego i powstańców styczniowych oraz rzeźbiony słup kopijnik postawiony ku czci Węgrów uczestniczących w Powstaniu styczniowym.Węcej informacji o Sowiej Górze i okolicach Batorza:pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_na_Sowiej_Górzeinfo.lubelskiestrony.pl/szukaj/lubelskie/sowia+góra

  czytaj więcej »


 • o sportowcy. Startują w WKKW, skokach, ujeżdżeniu, rywalizują z arabami w rajdach długodystansowych. Jednym z najsłynniejszych był Artemor, wyhodowany w Janowie Podlaskim, który pod Janem Kowalczykiem zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Liczący zaledwie 163 cm w kłębie był najniższym koniem w konkursie. Konkurencja koni sportowych z innych krajów sprawia, że małopolaki muszą się stawać coraz doskonalsze. Walczą dzielnie, bo w każdym z nich bije nieustraszone, waleczne serce.

  czytaj więcej »


 • olna, paszport- koniecznie weźcie ze sobą aparat, oraz pamiętnik, bo naprawdę jest co wspominać :) - oczywiście dobry humor wskazany :D * informacja zaczerpnięta ze strony internetowej www.moszna.pl oznacza to, że na moich turnusach nie było danego elementu, ale teraz został wprowadzony do programu obozuW Mosznej można się wiele nauczyć, spędzić miło czas w towarzystwie kopytnych, oraz poznać piękno natury. SK Moszna to idealne miejsce na obóz,SK MOSZNA, TO JEST TO!!!

  czytaj więcej »


 • ie płoszy. Generalnie staraj się jeździć na tym koniu w towarzystwie starszego, bardziej doświadczonego konia sportowego, który był trenowany i się nie boi. Pamiętaj, że jazdy indywidualne na koniu rekreacyjnym się nie sprawdzą, ponieważ koń rekreacyjny nie ma nic wspólnego z koniem sportowym. Oprócz jazdy w towarzystwie drugiego, doświadczonego konia, polecam opiekę instruktora. Niebawem kolejna część moich porad.Pozdrawiam,Ola Lusina

  czytaj więcej »


 • ale poczekałam i zaczynam z klaczą 2,5 letnią. Konie tej rasy są mocne i muskularne co może sugerować, że są już ' gotowe' ale to tylko pozory, dziecko nadal pozostaje dzieckiem. Lepiej nieco później rozpocząć pracę i pozwolić koniowi spokojnie się wzmocnić i zrosnąć kościom nasadowym. Zaczynam od pracy na lince i zmian kierunku, pracuję nad muskulaturą, a zajęcia typu '7 zabaw' zbudują podstawę naszej przyjaźni prowadzącej do zaufania. Zaczynamy pracę od jutra. Nie mogę się doczekać...

  czytaj więcej »