podkowy


 • Dariusz Liszka. Impreza będzie miała trzy odsłony w trzy dni. Pot zacznie spływać z czół kowali już w piątek od godziny 9.30 i będzie spływał do godziny 15.00. Podobnie będzie w sobotę, natomiast w niedzielę w godzinach 10.00 – 14.00 delektować się będziemy pokazem finałowym. Jeśli pogoda pozwoli, zawody rozgrane zostaną pod samym pałacem w Walewicach, jeśli nie, czyli na przykład padać będzie deszcz, zawodnicy przeniosą się do stadniny. Foto źródło www.walewice.pl

  czytaj więcej »


 • yliśmy przyzwyczajeni  - z inna podeszwą i obcasem. Wyłącznym dystrybutorem butów Cavallo w Polsce jest firma GNL www.gnl.pl 

  czytaj więcej »


 • Oto kilka kawałów o naszych czterokopytnych ulubieńcach: 1) Przychodzi koń do weterynarza i mówi: -Panie doktorze wszyscy się ze mnie śmieją że wyglądam jak Giertych 2)-Wyobraź sobie, że dzisiaj na łące znalazłem cztery podkowy. -Naprawdę? Ciekawe co to może znaczyć? -Widocznie koń chciał pochodzić boso po rosie. 3)-Tatusiu jak nazywa się mamusia konia? -Klacz. -A tatuś konia? -Ogier. -A dziecko konia? -Źrebak. -Tatusiu to gdzie jest taki koń co nazywa się koń?

  czytaj więcej »


 • ł prawdziwy myśliwski bigos i specjały z grilla. Na najmłodszych adeptów jeździectwa również czekały atrakcje. Okazało się, że po lasach wokół SJ Szarży grasuje drugi lis. Dzieci musiały rozwiązać kilka zagadek i odnaleźć drogę do nory lisa, w której ukryte były skarby. Wieczorem wszyscy zgromadzili się wokół ogniska i przy dźwiękach gitary wspólnie cieszyli się z udanej imprezy. Zapraszamy za rok. Jak zapowiadają członkowie SJ Szarży, w następnym roku lisia kita wróci do Stowarzyszenia.

  czytaj więcej »


 • ć derką.Podczas zimy konie dużo czasu spędzają w boksie, dlatego musimy pamiętać o częstym czyszczeniu schronienia. Czy wiecie, że jeśli w boksie będzie dużo gnoju to wzrośnie ilość amoniaku w powietrzu? I konik będzie miał podrażnione drogi oddechowe! Zimą temperatura w stajni to minimum 4*CPamiętajmy o tych podstawach, żeby uprzyjemnić naszemu rumakowi zimę. On na pewno to doceni i bez żadnych problemów będziemy mogli w spokoju ulepić bałwana :DEmilyKochaKonie

  czytaj więcej »


 • o gra online.3. Howrse - gra która rozkochuje(jeżeli tak to można ująć) w sobie miliony graczy już od 6.10."10 roku. Można tam hodować i trenować konie,jednorożce i pegazy różnych ras. Jest tam Czarny Rynek na którym można kupić bonusy o nazwach częściowo pochodzących z mitologii. Jeżeli jesteś dobrym trenerem i graczem z pewnością osiągniesz szczyty rankingów i wysokie miejsce na Grand Prix. Jest to gra przeglądarkowa która wciągnęła również i mnie. W howrse gram pod nazwą nikolex2.

  czytaj więcej »


 • ...........................................Tak więc koń jest lepszy od auta.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

  czytaj więcej »


 • tyle czasu ile się go ma. Wychodzic z koniem na popas, zajmowac się, pielęgnować itd.3. Możliwość pracy z koniem, wg własnych potrzeb i umiejętności.4. Większa częstotliwośc jazd.Uwagi:1. Koń nie przechodzi na własność dzierżawcy.2. Dzierżawca musi się informować o planowanym przyjeździe.3. Dzierżawca musi przestrzegać zasad panujących w stajni oraz stosowac sie do wskazówek i uwag udzielanyc przez własciciela stajni.Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

  czytaj więcej »


 • kowy nosi koń zależy od tego, do czego jest on wykorzystywany. Istnieją także podkowy do korekcji kopyt.KUCIE NA GORĄCO: Podkowa jest rozgrzana do czerwoności w palenisku a następnie dopasowywana do kopyta. Róg kopytowy jest pozbawiony czucia więc zwierzę nie czuje gorąca przykładanej podkowy. Kuc może potrzebować nowych podków przy każdej wizycie kowala, ale jeśli stare nie są bardzo starte, zostaną odpowiednio dopasowane i ponownie użyte.

  czytaj więcej »


 • chodu; podkowy te występują w różnorodnych kształtach.Co ile powinniśmy strugać kopyta konia?Powinno się strugać kopyta przeważnie co 6 tygodni.Jaka jest najpowszechniejsza choroba kopyt?Najpowszechniejszą chorobą jest ochwat, który powstaje wskutek przebiałczenia. Może być przewlekły lub ostry. W tym czasie powstaje stan zapalny i od puszki kopytowej odchodzi warstwa twórcza kopyta oraz kopyto staje się gorące. Ta choroba wymaga natychmiastowej interwencji weterynarza.

  czytaj więcej »


 • a). Można jeździć dłużej, ale jazdy nie mogą być forsowne. Najlepsze będą spokojne przejażdżki w terenie i krótkie treningi na lonży. Przez ostatnie cztery miesiące ciąży nie należy jeździć ponieważ płód jest wtedy wystarczającym obciążeniem dla kręgosłupa. Jeśli klacz jest podkuwana, to z momentem przerwania treningów należy zdjąć klaczy podkowy.Klacz powinna spożywać paszę o wysokiej wartości odżywczej, dużo witamin i minerałów. Ciąże powinna być kontrolowana przez lekarza weterynarii.

  czytaj więcej »


 • rdym podłożu, szybko się ściera, dlatego muszą mieć zakładane podkowy. W zależności od pory roku, podłoża i rodzaju pracy mogą to być podkowy pantoflowe, gryfowe lub hacelowe. Kopyta należy rozczyszczać (ścinać przerośnięty róg kopytowy) co 6-8 tygodni.Mam nadzieje że już wiecie jak należy opiekować się koniem, lub ewentualnie dodałam wam kilka wskazówek, czy też porad o których nie mieliście pojęcia :) Ale myślę, że szanujący hodowca ma te wiadomości przyswojone w jednym paluszku ;)

  czytaj więcej »


 • podważył jego wcześniejszą wiedzę i nauczył nowych umiejętności np. cierpliwość, konsekwencji czy planowania. Dzięki tej książce na pewno każdy, dostrzeże jak wiele może nauczyć się od swojego konia.Ostatnią książkę, którą wam pokaże jest pozycją przeznaczoną szczególnie dla osób, które posiadają źrebaki. Nauczysz go jak stać cierpliwie po przywiązaniu, wchodzić do przyczepy chętnie i spokojnie. Podpowiada również, co zrobić, by uzyskać pożądaną reakcję zwierzęcia i jak eliminować złe nawyki

  czytaj więcej »


 • h podków. Podkowy mają też rozmaite zastosowanie.^Podkowy zwykłe-najczęściej stosowane mogą być okrągłe lub pełne^Podkowy wyścigowe-są mniejsze, lekkie i wykonane z np. aluminium. NA całej długości mają rowki poprawiające przyczepność. Stosuje się je na przednie nogi koni.^Podkowy western-gładkie o przedłużonych rogach. Podkuwa się nimi tylnie nogi konia.^Podkowy w kształcie grzybka(kłusaki)- kopyta ze specjalnie wyprofilowanym, wydłużonym pazurem uniemożliwiają zagalopowanie

  czytaj więcej »


 • pność koniowi. Zapobiegają podbiciom. Chronią kopyta i piętki. Zastępują podkowy. Można do nich wkręcać hacele. Są używane np. w ekstremalnych warunkach i w turystyce górskiej.Buty chłodzącePo treningu zakładamy je na końskie nogi. Można je przechowywać w lodówce. Inny model ochładza się przez reakcję chemiczną zachodzącą w butach.To tylko kilka nowych produktów na jeździeckim rynku. Nowatorska technika pozwala ulepszyć nasz jeździecki świat, przesiąknięty tradycjom.

  czytaj więcej »


 • >Podkładka lub żel anatomiczny wkładany pomiędzy siodło a czaprak. Chroni grzbiet przed otarciami, amortyzuje uderzenia siodła, dodatkowo obciążonego ciężarem jeźdźca.Wielu jeźdźców używa wytoku. Koń nie może wtedy pędzić i gwałtownie machać głową. Napierśnik (z wytokiem lub bez) utrzymuje siodło w stabilnym położeniu na grzbiecie.Nachrapnik i wędzidło to kwestia indywidualna.Przy skokach nie można zapominać o ochraniaczach! Przydatne są także kaloszki, które chronią piętki i pęciny.

  czytaj więcej »


 • j do kopyt. Kiedyś nacierano kopyta słoniną.Podkuty koń ma o wiele gorszą przyczepność niż koń nie kuty.Dlatego na zimę powinniśmy się zaopatrzyć w zestaw haceli (uwaga, często sie gubią!)Hacele- metalowe śrubki, zazwyczaj wkręcane w otworach w ramionach podkowy. Zapobiegają ślizganiu się konia. Są różne rodzaje haceli o różnym zastosowaniu.Wskazówka. Przed kiełznaniem konia warto ogrzać w dłoniach wędzidło. Zimny metal w pysku na pewno nie będzie dla konia przyjemny.

  czytaj więcej »


 • le niewielu kowali je stosuje.Kucie koni to praca ciężka, brudna i niebezpieczna. Kowal musi najpierw zdjąć stara podkowę, usunąć nadmiar zrogowaciałej tkanki, jaka narosła od ostatniego kucia, prawidłowo ukształtować kopyto, dopasować nową podkowę i wreszcie ją przybić.Podkowy można przygotowywać (dopasowywać) na gorąco. Metal zmiękcza się wówczas nad ogniem w kuźni i odpowiednio kształtuje. Można dopasowywać je również na zimno, ale to dużo trudniejsza sztuka.

  czytaj więcej »


 • 344 51 42, 344 51 43fax. (83) 344 51 43e-mail: hoteldelfin@hoteldelfin.plHotel ok. 25 km od stadninyOrganizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, wypadki i inne szkody mogące powstaćw trakcie transportu, na i po zawodach oraz w trakcie uczestnictwa w nich. Zaleca się ubezpieczeniesię od następstw nieszczęśliwych wypadków.Podpisali:Prezes PZHKA, Jerzy BiałobokDyrektor SK Janów Podlaski, lek. wet. Marek TrelaPrezes KJ Janów Podlaski, Anna Stefaniuk

  czytaj więcej »


 • renie Janowa Podlaskiego i najbliższych okolic. Hotel ,,Delfin""Al. Jana Pawła II nr 11, 21-500 Biała Podlaskatel. (83) 344 51 41, 344 51 42, 344 51 43fax. (83) 344 51 43e-mail: hoteldelfin@hoteldelfin.plHotel ok. 25 km od stadninyOrganizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, wypadki i inne szkody mogące powstaćw trakcie transportu, na i po zawodach oraz w trakcie uczestnictwa w nich. Zaleca się ubezpieczeniesię od następstw nieszczęśliwych wypadków.

  czytaj więcej »


 • oju odwiedzi Rodzic, co może powodować różnego rodzaju przykrości (niektórzy Rodzice przywożą dla kolegów syna czy córki jakieś słodkie drobiazgi, co jest bardzo miłe).Drodzy PaństwoMamy nadzieję, że powyższe punkty okażą się dla Państwa – przygotowujących dzieci do Akademii – pomocne i zapobiegną ewentualnym problemom a dzieci – wracając z wakacji będą już tylko wypytywały Rodziców o kolejny wyjazd z Jaworzyną!źródło: serwiswakacyjny.com

  czytaj więcej »


 • trzega sobie prawo do podwyższenia cen dojazdu ze względu na możliwość zmian w rozkładzie jazdy PKP i ewentualnej konieczności korzystania z pociągów Intercity.WEŹCIE ZE SOBĄ: Wygodne buty (za kostkę) i buty na zmianę; wygodną odzież, w tym kurtkę nieprzemakalną i ciepłą bluzę/sweter, klapki, strój kąpielowy,ważną legitymację szkolną, wypełnioną kartę uczestnika obozu; latarka, czapsy, bryczesy, własny toczek lub kask rowerowy mile widziane.źródło: serwiswakacyjny.com

  czytaj więcej »


 • ud mych uścisku zadrżały,Śmignął pręt i koń porwał się, dzwoniąc w podkowy,Miedzy pnie i tętentem jął budzić parowy,Gdy wtem zza drzew w krąg śmiechy stu dziewczyn rozbrzmiały.Na oślep łuk napinam i nadzieję! GonięŚmiechy wabne, wyciągam za najbliższym dłonie,Chwytam: z nagą dziewczyną słodki traf mnie zderzył.I tuląc łup zdyszany, swą zdobycz bezwiedną,Śmieję się z roześmianą, jak strzelec, co w sednoUgodził czując szczęsny wstyd, że weń nie mierzył.

  czytaj więcej »


 • do prostego niż normalnie, a palec bardziej wyprostowany. Palec jest zazwyczaj krótszy, a piętka wyższa niż w normalnym kopycie. Strome kopyto może być wadą dziedziczną lub skutkiem kontuzji, niewłaściwej pielęgnacji lub złego kucia. Wypukła podeszwa – jest zazwyczaj następstwem ochwatu. Podeszwa uwypukla się, wystając poza ściany kopyta, i łatwo ulega podbiciu.Cienkie ściany kopyta i podeszwy – jest to cecha dziedziczna i czyni konia podatnym na kulawizny.

  czytaj więcej »


 • lub niewłaściwego leczenia powstaje przewlekła kulawizna, która w znacznym stopniu zmniejsza przydatność konia do pracy i wydatnie obniża jego wartość.Z a p o b i e g a n i e. Przede „wszystkim nie należy zmuszać konia do pracy ponad siły. Bardzo źle wpływa na stan ścięgien konia szybka jazda po twardych drogach. Słuszne jest powiedzenie ludzi znających się na ‘koniach: „koń jest wart tyle, co jego nogi”. Należy również zwracać uwagę na prawidłowe kucie koni.

  czytaj więcej »