palcat


 • mienia. Jazda miała zacząć się za dziesięć minut, osiodłałam konia i wyszłam posłusznie ze stajni. Jeździłam na powietrzu koło lasku. Pan instruktor ustawił mi przeszkody i przeskoczyłam je bez problemu. Oczywiście wcześniej rozruszałam konia półgodzinnym stępem i kłusem(wykonałam ciekawe ćwiczenia takie jak ósemki, wolty i.t.p.) Galop koń miał mięciutki i szybki. Kocham konie za wszystko! Po przyjeździe do domu nie mogłam się doczekać następnej jazdy, tym razem w terenie.

  czytaj więcej »


 • ewność, że bat nie działa na konia, a jeżeli chcemy go użyć to mamy tak samo daleko do łopatki, jak i do zadu. Zdecydowanie odradzam trzymanie bata na udzie, ponieważ przy odstawianiu ręki będziemy nieświadomie dotykać konia po zadzie i dawać mu sygnały, które nie koniecznie są spójne z tym co akurat robimy w siodle. Oczywiście każdy powinien słuchać się przede wszystkim swojego instruktora, ale warto też czerpać wiedzę od starszych kolegów, żeby nie popełniać błędów, które robili inni.

  czytaj więcej »


 • nie to chociaż spory zapas plasterków na obtarcia od wodzy :) Kask i toczek. Na pewno można wypożyczyć w stadninie, ale jeśli ktoś chce to może kupić swój. Kask, ponieważ lepiej chroni głowę przed urazami niż toczek. I jest o 40% bezpieczniejszy. Palcat. Nie jest obowiązkowy. Można go dokupić na późniejszym etapie i tylko wtedy jeśli się chce. Biżuteria. Nie wolno! Może obetrzeć, albo się w coś zaplatać :) Stanik. Koniecznie mocny, dobrze trzymający, sprzyda się do kłusa ćwiczebnego ;)

  czytaj więcej »


 • yrt nawiązał do słów pana Antoniego Chłapowskiego „Każdy polak jeździ konno”. Ja powiem: oby chociaż co tysięczny. Aby nie było to tak jak w Korei Południowej o której śpiewa raper PSY w piosence Gangam Style. Nie przeczytacie tego w tekście tej piosenki, ale co w tym teledysku robią konie? A te ruchy rapera i towarzyszących mu osób to coś mi przypominają. Piosenka jest o najdroższej ulicy w Seulu której mieszkańcy zajmują się... jazdą konną. Innych tam na to nie stać.Pozdrawiam.

  czytaj więcej »


 • eli zastanawiacie się nad Rancho PCIM to na prawdę gorąco polecam. Byłam tam 2 tyg. Minęły one jak 3 dni. Nikt nie chciał wyjeżdżać. Tak więc polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Tylko ostrzegam, pojedziecie raz, a będziecie wracać co roku, jak nie nawet dwa razy do roku! Macie tu linka do pamiątkowego filmiku który stworzyłam :)www.agroturystykakonna.pl

  czytaj więcej »


 • nad koniem i współpracy z nim :) :1. Kantary i uwiązy2. Szczotki ( do sierści, do kopyt, )3. Grzebień lub szczotka do grzywy4. Kopystki 5. Ogłowie i siodło 6. Czapraki, ochraniacze 7. Lonża + mostek 8. Bacik do lonżowania, palcat 9. Derka 10. Spray na owady 11. Apteczka z żelem chłodzącym, wodą utlenioną, bandażem itp. 12.. Wiadro na wodę, owies 13. Lizawka z minerałami To takie przykładowe sprzęty dla naszych rumaków :) Pozdrawiam :)

  czytaj więcej »


 • ziecki-ceny.html title=”obozy jeździeckie”>obozie jeździeckim TROTTER

  czytaj więcej »


 • i i obie nazwy są dobre.BUTYButy krótkie (tzw. sztyblety) sięgają do kostki, a długie do kolan. Ich obcasy zabezpieczają przed wślizgnięciem się stopy do strzemienia. Jest to bardzo kosztowny element stroju jeździeckiego więc lepiej kupić je dopiero gdy przestaną rosnąć stopy.PALCATJest to bacik, który warto mieć przy sobie podczas jazdy. Można nim wzmocnić działanie łydki lub ukarać konia za nieposłuszeństwo.

  czytaj więcej »


 • ać, a Kasi utrzymać w siodle. Przyszedł czas na mnie, przeszłam to miejsce kłusem, przejechałam kółko i mówię galop. Trafiłam w to feralne miejsce. Wera potknęła się, wstała a ja utrzymałam się w siodle. Bena i Zosia zaczęły już wołać:-Aga, Aga!- a Aga przeszła do kłusa z uśmiechem na twarzy :) i stanęła. Benia krzyknęła:-Aga! Utrzymałaś się!-No, wiem!- odpowiedziałam. Mam nadzieję, że Was nie znudziłam. A na dokładkę maci tu jedno zdjęcie Wery i moje, z poprzedniego dnia :)

  czytaj więcej »


 • ierzgneła, a potem zaczęła szarpać łbem. Nie miałam szans, spadłam. Instruktorka przyniosła wypinacze. Jeszcze spróbowałam zagalopować i tym razem nie spadłam (od czego są wypinacze!). Po jeździe Bajkę rozsiodłałam, umyłam wędzidło i zawiesiłam uzdę oraz toczek. Bajka dostała marchewki choć na nie nie zasłużyła. Więc dałam też innym koniom. Instruktorka zadecydowała, że już jej nie dosiądę i następnym razem da mi Mańka. Nigdy na nim nie jeździłam. To będzie już jutro! Trzymajcie kciuki!

  czytaj więcej »


 • z chwaleniem za kazdy postep ;PDzis na jezdzie bylo w miare spokojnie :)Altowi naelzala sie dzis marchewka, a nawet i dwie ;) Kolejna jazda we wtorek.No i po jezdzie rozsiodlalysmy konie. Później pora karmienia owsem, pojenie i okrzatniecie z góry stajni [zamiatanie]. Co przypadło mi ;PA pozniej to juz siedzialysmy sobie w siodlarni, a po czasie poszlysmy w dom ;P I to byloby na tyle ;DPozdrawiam ;*..Swoja droga wydaje mi sie ze nadużywam minek xD hehiehie ;P

  czytaj więcej »


 • czowo lydami, puscila wodze i trzymala sie grzywy. Kuc schylił glowe, wyladawala na jego szyi. A jemy sie nie snilo zatrzymac bo ta, trzymajac sie, jednoczesnie dawala mu lyde...No nie wiem. Dziesiejsza jazda to tak 5/10 pkt. No dobra, 6/10 bo ten "dziki galop" byl boski xDI jutro znowu, na 10 w stajni ;)Na dobitke, o 10 dzis w stajni. O 16 w domu. Ledwo sie umylam i zjadłam i sru o 17:30 na impreze w skzole. Z tym ze sie spoźnilam godzine, no ale spooooko xDPozdrawiam ;*

  czytaj więcej »


 • okojny kontakt ręki jeźdźca z pyskiem konia.Używanie bata jest celowe w przypadku koni:-mało ujeżdżonych, aby wzmocnić aktywizujące działanie ciężaru i łydek-bardziej zaawansowanych, które nie reagują dostatecznie na nacisk łydkiPalcat używamy w skokach o dł. 75cm, w razie potrzeby stosuje się go na łopatce konia, możliwie w rytm ruchu. Palcat ten działa na konia mobilizująco. Do skorygowania nieposłuszeństwa konia, należy wziąć wodze w jedną rękę i użyć palcata za łydką.

  czytaj więcej »


 • ujeżdżeniowy są to tylko dodatkowe pomoce jeździeckie i nie powinny zastąpić one naturalnych pomocy: dosiadu, łydki, ręki i głosu. Palcat lub bat powinny być używane na boku konia zaraz za położeniem naszej łydki.Kamizelka ochronna powinna być używana przez początkujących jeźdźców, przy zakupie zwracamy uwagę, aby kamizelka posiadała atest bezpieczeństwa.Pamiętaj, aby Twój strój do jazdy konnej, zawsze był czysty, schludny i przylegający do ciała. Jeździectwo to elegancki sport.

  czytaj więcej »


 • rozpedził z górki ; D xD . A pod górke to jak dostał łydke to jak ruszył haha ; D to ja ledwo sie utrzymałam haha ; D leżałam mu na szyi tak poniósł na góre hah ;D .16:00 - Teren . Drugi teren na Maji ; *** . Ona jest boska ... ! Prześcigła galopujacego VEGASA ! Kłusem ! .... normalnie kuc wyścigowy ; D Od dziś na 1000% jeżdże tylko na niej ; D chyba że Kasia lub Iwona dadza mi kogo innego ;PDobra nie zanudzaam ! :D bo wiem ze nie mam talentu do pisania notek ; p

  czytaj więcej »


 • > SchimmelSłoma> straw> StrohStajnia> stable> stallStawać dęba> to rear> steigenStrzemię> stirrup>Steigbugel (u z 2 kropkami)Ścięgno> ten don> SehneToczek> toque> ToqueWałach> Golding> WallachWędzidło> snaffle bit> TrenseWeterynarz> veterinary> TierarztWodze> reins> Zugel (a z 2 kropeczkami)Wsiadać> to Mount> aufsitzenZebranie konia> collection> versammlungZrzucić> to throw> abwerfenZsiadać> to dismount> absitzenŹrebak> foal> Fohlen

  czytaj więcej »


 • eżdżeniu korzysta z palcata na treningach aby wzmocnić działanie łydek i dosiadu. Stosuje się go także aby pobudzić aktywność tylnych kończyn konia. Palcat ujeżdżeniowy przydaje się także do pracy z ziemi np. do nauczenia konia piafu.Najczęściej wystarczy lekkie muśnięcie tym palcatem zadu konia aby ten zareagował. Palcat ujeżdżeniowy powinien być lekki i elastyczny oraz wygodny do trzymania. Rączki tych palcatów zazwyczaj są eleganckie.Istnieje wiele długości i rodzaji batów i palcatów.

  czytaj więcej »


 • eniając chodu-przy kontrolowaniu postawy konia- przy wykonywaniu chodów bocznychZ dosiadu korzysta się do:-wchodzenia w zakręt-zmieniania tempaKażdej w tych pomocy używa się także do wielu innych zadań.Dodatkowe, sztuczne pomoce jeździeckie:a) palcat- służy do wzmocnienia działania łydek, jest pomocą nie narządziem do bicia!b) ostrogi- wzmacniają działanie łydek- korzystać z nich powinni tylko doświadczeni jeźdźcyPomoce mechaniczne to wodze pomocnicze.

  czytaj więcej »


 • nieco cofniemy wtedy do tyłu.W ten oto sposób użyliśmy wszystkich podstawowych pomocy: dosiadu, łydek, wodzy a nawet przyłożenie palcata-słowo „wszystkim” nabrało pełnego znaczenia. Na zdjęciu widać jak pierwszy koń porusza się na kole prosto w zebraniu, drugi koń został poproszony przez amazonkę o lekkie skręcenie głowy do wewnątrz, w odpowiedzi zaczął wpadać łopatką, amazonka musi konia poprosić w pierwszej kolejności o wyprostowanie aby następnie powtórzyć ćwiczenie.

  czytaj więcej »


 • koziołek, przez drąg z wyraźnym działaniem pomocy, następnie próbujemy lotnej zmiany nogi• Na kole o średnicy 20 m jedziemy kontrgalopem, wykonujemy półparadę i przełożenie pomocy, koń chętnie zmienia nogę, z czasem zwiększamy średnicę koła, jedziemy elipsą i dochodzimy do lotnej zmiany na linii prostej• Przy pomocy palcata – koń galopuje z lewej nogi (palcat w lewej ręce), przekładamy pomoce na prawą stronę i trącamy konia z lewej strony wzmacniając działanie łydki

  czytaj więcej »


 • ogolem, ale nie będe dostosowywała ubioru do kazdego z rodzai konkursu, bo bylo by to bezsensowne :) Tak wiec różnica miedzy strojem treningowym a konkursowym jest dużą, jak z reszta widac. P.S. Jeszcze raz i ostatni przypominam ze wypisalam wszystkie rzeczy jakie MOGĄ wystepowac w stroju jeźdźca, ale NIE MUSZĄ :) Pisze to sto razy, żeby uniknąc późniejszych nieporozumień ^^ Źródło: Wiedza własna plus wiadomości zdobyte w internecie.NIE KOPIOWANE.

  czytaj więcej »


 • arciami o siodło i boki konia.W lecie jest za ciepło aby w nich jeździć ponieważ są wykonane ze skóry albo są zamszowe..Lepiej sprawdzają się w Zimie i na jesień.Kosztują ok 200-500 złotych.5)Palcat:W niektórych stadninach palcat możesz wziąć na czas jazdy.Jednak lepiej mieć swój.Palcat to taki krótszy bat.Podczas jazdy przykłada się go za popręg.Kolory palcatów są różne.Od żółtego do czarnego.Palcat kosztuje ok 40-100 złMam nadzieję że wątek się przyda ;)

  czytaj więcej »


 • >IV miejsce – Karollka – 47 spełniających kryteria wpisówzestaw: tabliczka na boks + palcatV miejsce – Klaudusiax9 – 20 spełniających kryteria wpisówpalcat + książka „Balsam dla duszy miłośnika koni”Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację!Sponsorem nagród był konik.com.pl

  czytaj więcej »


 • 344 51 42, 344 51 43fax. (83) 344 51 43e-mail: hoteldelfin@hoteldelfin.plHotel ok. 25 km od stadninyOrganizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, wypadki i inne szkody mogące powstaćw trakcie transportu, na i po zawodach oraz w trakcie uczestnictwa w nich. Zaleca się ubezpieczeniesię od następstw nieszczęśliwych wypadków.Podpisali:Prezes PZHKA, Jerzy BiałobokDyrektor SK Janów Podlaski, lek. wet. Marek TrelaPrezes KJ Janów Podlaski, Anna Stefaniuk

  czytaj więcej »


 • miana wacht następuje codziennie o godz. 17.00.Jeśli masz dosyć spędzania wakacji w hotelu i na plaży, chcesz wypocząć aktywnie, w miłym towarzystwie i na łonie przyrody to te obozy są dla Ciebie. Staramy się nie używać odbiorników elektrycznych (poza lodówką i pompą do wody). Preferujemy muzykę na żywo. Z naszym śpiewnikiem i gitarą sami stworzycie niezapomnianą atmosferę przy ognisku. Jeśli posiadasz gitarę i umiesz grać weź ją ze sobą.źródło: tablica ogłoszeń Rancho Bartek

  czytaj więcej »