najszybszy kon wyscigowy


 • Gliwic, która po efektownym przejeździe i tylko jednej zrzutce ostatecznie zajęła czwarte, najlepsze z Polaków miejsce. W sobotę zakończyła się rywalizacja w konkursie Średniej Rundy. Zwycięstwo odniósł w niej Belg Dirk Demeersman na ogierze Cicero z Van Paemel. Niedziela zapowiada się bardzo emocjonująco. O godzinie 15:15 rozpoczną się najważniejsze zawody Cavaliady, GRAND PRIX Poznania. Po długich kwalifikacjach o zwycięstwo zawalczy 46 jeźdźców w tym 10 Polaków.

  czytaj więcej »


 • on co roku zdobywał przynajmiej jednego lisa. Na ujeżdżalni ustawione były przeszkody, za krórymi pani instruktorka robiła zwroty i zakręcała żeby przed nami uciec. W końcu pani Kasia została przyblokowana, ale nikt nie sięgał do lisa. Ruszyłam Megi stępem i wepchnęłam się między Laskara a Grosika. I złapałam lisa, to był czysty przypadek. Megi jest świetna, miałam na niej pierwszą lonżę. Po mnie były jeszcze cztery gonitwy, a później było ognisko. Tego Hubertusa nigdy nie zapomnę:)

  czytaj więcej »


 • Konie - bardzo szybkie, piękne zwierzęt które wprawiają nas w zachwyt. Rekordy które do nich należą też z pewnością nas zadziwią:1. Najdłużej żyjący koń - Old Billy - 62 lata2. Najmniejszy koń - Little Pumpkin - mierzył 35,5cm i ważył 9kg3. Najwyższy koń - Samson - mierzył 215cm i ważył 1524kg4. Najszybszy koń - Big Racket - 69,9 km/h 5. Najdłuższy koński skok - Something - koło 8,25 m (27 stóp i 6 cali)6. Najwyższy koński skok - Huaso 5 - 2,49cm

  czytaj więcej »


 • >Ich również nie należy się bać. Czasem można sobie coś zrobić ale to jak w każdym sporcie. Jeśli jednak spadliście to pomyślcie czy to tylko wina konia. do konia powinno się mieć zaufanie! W większości wypadków to , że jeździec spadł to jego wina! Np. ciągnął konia za wodze bez przerwy walił palcatem… jeśli macie zaufani do konia tona niego wsiądziecie zupełnie bez strachu i wy dacie z siebie wszystko. Upadki pokazują, że konie to jednak żywe i silne zwierzęta.

  czytaj więcej »


 • PZJ, doświadczona zawodniczka dyscypliny ujeżdżenia, Mgr Andrzej Wolski – pedagog specjalny, kierownik Ośrodka dla Dzieci Autystycznych w Krakowie, Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie pisemnej. Zgłoszenia wysłać można mailem, pocztą lub faksem. Zgłoszenie do pobrania Więcej informacji: 18 28738 32 e-mail: szkolenia@toporzysko.p Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.

  czytaj więcej »


 • PZJ, doświadczona zawodniczka dyscypliny ujeżdżenia, Mgr Andrzej Wolski – pedagog specjalny, kierownik Ośrodka dla Dzieci Autystycznych w Krakowie, Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie pisemnej. Zgłoszenia wysłać można mailem, pocztą lub faksem. Zgłoszenie do pobrania Więcej informacji: 18 28738 32 e-mail: szkolenia@toporzysko.p Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.

  czytaj więcej »


 • ht: normal;">SAMSONNajwyższy odnotowany koń na świecie, wałach rasy shire. Urodził się w 1846 r. W 1850 r. mierzył 215 cm i ważył 1524 kg.7.HUASOKoń, który pobił rekord Guinessa. Jest on niepobity do dzisiaj. Koń wraz z jeźdźcem skoczył 2,47m ! :)8.MORGANKon posiadający najdłuszą grzywe, która mierzyła 1,7 metra! :PNo to by bylo na tyle ;) Buziaki ^^

  czytaj więcej »


 • yli np: lewa przednia i tylna, prawa przednia i tylna, lewa przednia i tylna, prawa przednia i tylna itd. itd.=> Piaf- w tym chodzi koń znajduje się w jednym miejscu, nie idzie w przód, tylko wykonuje wyokie kroki kłusa w miejscu, przy mocnym zebraniu.=> Trawers- koń porusza się w przód, przy jednoczesnym ustawieniu ciała ukosem.Animacje dołączone dla zobrazowania tematu poruszanego we wpisie zostały pobrane ze stron:www.wikipedia.org oraz www.konie.miscior.pl

  czytaj więcej »


 • przednia, prawa tylnia, prawa przednia KŁUS-jest dwutaktowy-koń stawia dzwie nogi po przekątnej-prawa przednia z lewą tylnia. lewa przednia z prawą tylnia GALOP-jast trojtaktowy-koń stawia najpierw jedna tylnia, potem dwie nogi po przekątnej, a nastepnie przepnia prowadzącą CWAŁ-najszybszy rodzaj galopu-jest uważany za rodzaj chodu ponieważ jest czyerotaktowy INOCHÓD-polega na unoszeniu kopyt w tym samym momencie z jednej strony

  czytaj więcej »


 • ywając 350 gonitw w okresie od 1864 roku do 1877 roku.Najwięcej złotych medali olimpijskich w Wszestronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW)„Mistrzem” posiadający cztery złote medale na olimpijskim Wszestronnym Konkursie Konia Wierzchowego jest rekordzista Holender Karol Pahud de Mortanges.Najwyższa nagroda za wygraną gonitwęNajwyższa nagroda za wygraną gonitwę wynosi 2, 4 miliona dolarów (2400000 $). Można ją otrzymać, zwyciężając w Dubai World Cup.

  czytaj więcej »


 • tylna i lewa przednia, prawa przednia. *CWAŁ-Cwał jest najszybszy spośród podstwowych chodów konia. Jest uważany za chód czterotaktowy, ale w zależności od tempa mogą wystąpić pewne różnice. Prowadząca noga dotyka ziemi w linii nozdrzy, lub nawet ją przekracza. Konie pełnej krwi angielskiej mogą cwałować z prędkością około 50 km/h, a na krótkich odcinkach nawet 60 km/h.Kolejność nóg (z prawej nogi): lewa tylna, prawa tylna, lewa przednia, prawa przednia, po czym następuje faza lotu.

  czytaj więcej »


 • ęsto go używają.Galop-trzytaktowy,skokowy chód.Rozróżnia się galop z lewej lub prawej nogi, w zależności od kolejności stawiania nóg.Kolejność stawiania kończyn przy galopie w prawo: lewa tylna, prawa tylna i lewa przednia, prawa przednia, po czym następuje moment, gdy wszystkie cztery kończyny znajdują się w powietrzu. Cwał-najszybszy z chodów.Zwykle jest to chód czterotaktowy.Kolejnośc stawiania nóg:lewa tylna, prawa tylna, lewa przednia, prawa przednia,po czym występuje faza lotu.

  czytaj więcej »


 • przekątnej znajduję się w powietrzu.GALOP - chód trzy taktowy. Kolejność stawiania kończyn przy galopie w prawo:lewa tylna, prawa tylna i lewa przednia, prawa przednia po czym następuje momenty, gdy wszystkie cztery kończyny znajdują się w powietrzu.Cwał - najszybszy chód konia. Cwał to odmiana galopu, ale w odróżnieniu od galopu, jest chodem czterotaktowym. Kolejność stawiania nóg w cwale: lewa tylna, prawa tylna, lewa przednia prawa przednia po czym następuje faza lotu.

  czytaj więcej »


 • ty wokół prawej łydki jeźdźca.Cofanie. Jest ruchem do tyłu po linii prostej. Nogi (przekątne pary) są podnoszone i stawiane niemalże równocześnie. Chód czterotaktowy - każda przednia kończyna jest unoszona i stawiana na chwilę przed tylną nogą przekątną.Inochód. Chód (dla niektórych koni naturalny), w którym przestawiane są równocześnie kończyny przednia i tylna po tej samej stronie. Chód dwutaktowy. Koń chodzący inochodem, porusza się tym chodem zawsze, niezależnie od prędkości.

  czytaj więcej »


 • us - jest to dwu taktowy chód konia. Jeździec powinien być rozluźniony, bo przy tym chodzie o wiele bardziej trzęsie niż przy stępie.Lewa przednia nowa uderza o ziemię jednocześnie z tylną prawą. Następnie obie równocześnie odrywają się od podłoża.Galop - składa się z trzech taktów i czwartego, kiedy wszystkie nogi konia są w powietrzu.Cwał - najszybszy z chodów konia, czterotaktowy. Kolejność stawiania nóg taka jak w galopie, z tym, że w takcie drugim koń oddzielnie stawia nogi.

  czytaj więcej »


 • zodu, przenosi fazę lotu wtedy jest największy na nią nacisk. Kolejność nóg w galopie jeśli galopujemy 'na prawo': lewa tylna, prawa tylna i lewa przednia, prawa przednia. 4)I ostatnim z podstawowych chodów jest Cwał: Jest to odmiana galopu, tylko że czterotaktowy. Najszybszy z chodów konia. Prowadząca noga dotyka ziemi w linii nozdrzy a w sumie to nawet ją przekracza. Kolejność podnoszenia nóg; Kolejność nóg: lewa tylna, prawa tylna, lewa przednia, prawa przednia, po tym następuje faza lotu

  czytaj więcej »


 • aski- to bagatela 25.000 km! Ta niecodzienna przygoda zakończyła się w Faibanks, po 4 latach we wrześniu 1988 roku.6. Najstarszy końW 1990 roku, w „Domu starości dla koni” Pech-Petit umarł koń o imieniu Neron. Miał 42 lata. W księdze rekordów zapisano, ze inny koń Old Billy zmarł w wieku 62 lat! (1760-1822)Najszybszy koń7. Najwyższa zarejestrowana prędkość, jaką osiągnął koń to 69,6 km/godz. rekordzistą jest koń wyścigowy Big Rackett (Duża Rakieta)

  czytaj więcej »


 • takularne manewry , takie jak spins tzn :kilka następujących po sobie obrotów konia na tylnych kończynach.Western trail Podobny do jazdy w terenie : Koń musi wykonać kilka trudnych zadań. Przejść przez mały drewniany mostek itp.W reiningu manewry i ich następowanie po sobie to patteren . Są tu obowiązkowe ćwiczenia podobne podczas ujeżdżania , a także zróżnicowane według stopnia trudności. Podczas sliding stop koń zatrzymuje się z galopu hamując tylnymi kończynami w poślizgu.

  czytaj więcej »


 • le Brager i Marie Roesle wyruszyli w najdłuższy rajd konny- przemierzyć obie Ameryki od Cabodede Hornos aż do Alaski- to bagatela 25.000 km! Ta niecodzienna przygoda zakończyła się w Faibanks, po 4 latach we wrześniu 1988 roku.Najszybszy końNajwyższa zarejestrowana prędkość, jaką osiągnął koń to 69,6km/godz. w gonitwie na ćwierć mili w Meksyku 5 lutego 1945 r. Rekordzistą jest koń wyścigowy Big Rackett (Duża Rakieta).Zdjęcia nietypowych koni i ich kaskaderskich wyczynów:

  czytaj więcej »


 • ku ustanowiono niepobity dotąd rekord skoku na wysokość 2,47 cm. Tak wysoko skoczył koń Huaso pod chilijskim kapitanem Alberto Larriguilbel-Morales, miało to miejsce w Santiago de Chile.NAJdłuższy koński skokW1975 roku, w Johanesburgu w RPA, Andres Ferreira wykonał imponujący skok o długości 8,40 metra. Jest to najprawdopodobniej najdłuższy koński skok.NAJszybszy koń świataNajwyższa zarejestrowana prędkość to 69,6 km/godz. rekordzistą to koń wyścigowy Big Rackett

  czytaj więcej »


 • mi, które są rozdzielone fazą zawieszenia (czyli wszystkie 4 kończyny konia znajdują się nad ziemią). Aby zagalopować nalezy mocno dołożyć łydkę (jesli za pierwszym razem nie wychodzi, cały czas ją dokładaj) a także pracować dosiadem. Jest on bardzo ważny w galopie. W galopie nie można anglezować tylko wbijać się w siodło.Cwał- To najszybszy chód konia. Prędkość zależy od budowy i stopnia wytrenowania konia. Cwał może osiągnąc nawet 600m/min ! Chód ten jest chodem czterotaktowym.

  czytaj więcej »


 • zowanego pozostajemy cały czas w uniesionej amortyzując ruchy konia stawami skokowymi i kolanowymi. Kiedy juz raz uda nam się złapać równowagę poczujemy się pewnie i przekonamy że półsiad nie jest trudny. Półsiad mozna stosować nie tylko w galopie także w stepie i kłusie. Można próbować półsiadu w czasie rozgrzewki przed lekcją jazdy. Jeśli przejsiće do półsiadu uda nam się bez trudu i nie bedzie mieć kłopotow z utrzymaniem równowagi w strzemionach bedzie to dowodziło że mamy pewny półsiad!!!:)

  czytaj więcej »


 • na zespołowa oparta jest na zasadach pracy kowbojów. Trzyosobowy zespół musi przeprowadzić trzy cielaki ze stada przez arenę do specjalnej zagrody. Musi to zostać wykonane w ciągu 90 sekund, a czas liczy się Pd momentu, kiedy nos pierwszego konia przetnie linię startową. Zegar jest zatrzymywany, kiedy wszystkie trzy cielaki są już w zagrodzie, a bramka zastała zamknięta. Konkurencja ta wykorzystywana jest przez wielu jeźdźców, aby dać koniom możliwość nabrania doświadczenia w pracy z bydłem.

  czytaj więcej »


 • rzeciem . Kłąb - Najwyzej wysuniety fragment grzbietu konia , nasada szyji Klus - Chod dwutaktowyszybszy niz stęp , wolniejszy niz galop- w ktorymprzekatna para nog jednoczesnie opiera sie na ziemi.Rozroznia sie klus cwiczebny i anglezowany Kontakt - Lącznosc pomiedzy dlonmi a pyskiem konia - "komunikacja" utrzymywana za pomoca wodzy Lonza - Długa mniej wiecej 8-metrowa lina na ktorej prowadzony kon podczas leksji jazdy. Wiecej w cz.2

  czytaj więcej »


 • ętkie siodła, aby koń mógł szybko i daleko biec. Dlatego wszystkie elementy rzędu są tak pomyślane, by zapewnić zwierzęciu komfort. Nic nie może uciskać ani obcierać. Także dosiad jeźdźców jest trochę nietypowy: podczas rajdu w kłusie przeważnie nie anglezują, jak to się zazwyczaj robi w terenie, lecz unoszą lekko w długich strzemionach do 'siadu w zawieszeniu', co pomaga odciążyć grzbiet konia. Jazdę długodystansową można trenować także zimą!Materiał zgłoszony na konkurs galopuje.pl

  czytaj więcej »