lasso


 • czonym Mistrzostwami Europy w Poznaniu Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego zawita do Warszawy. Podczas wielkiego westernowego show wcielą się w Indian z najdzikszych plemion prerii. Nikt tak jak oni nie potrafi celnie strzelać z łuku z grzbietu galopującego konia. Nie zabraknie też pokazu konkurencji szybkościowych. Kto szybciej i sprawniej pokona slalom pomiędzy beczkami rozstrzygnie się podczas Adrenalina Cup! To wszystko już w Piątek, 23 marca o godzinie 19.00

  czytaj więcej »


 • aletą tego siodła jest niezwykła jego lekkość. Najlżejsze, używane w gonitwach płaskich, zwane klepką, waży niecałe 200 g. Tego typu siodła mają płaskie siedziska nieprzystosowane do siedzenia. Tybinki ustawione sią jak najbardziej do przodu , dopasowane zostały w ten sposób do bardzo krótkich puślisk. Oryginalnie siodła wyścigowe miały drewniane terlice, ale ostatnio wykonuje się je z żywicy poliestrowej. Te ostatnie (do gonitw płotowych), są solidniejsze i cięższe.To na tyle :)

  czytaj więcej »


 • zerwanie jej.Ribbon Race-konkurencja zespołowa rozgrywana na czas. Dwóch jeźdzców ma za zadanie przewizienie kartonu wokół beczki trzymając ją miedzy sobą.Stake Race-konkurencja na czas rozgrywana tylko w juniorach. Zawodnicy jadą między tyczkami oraz markerami według określonego schematu.Hats-konkurencja szybkościowa. Biorą udział dwaj jeźdzcy jednocześnie. Polega na dojechaniu do beczki i ubraniu kapelusza na głowie oraz dojechanie z nim do mety.

  czytaj więcej »


 • ęki nowemu amerykańskiemu fenomenowi, jakim były pokazy przedstawiające życie na Dzikim Zachodzie, inni uzupełniali swoje dochody, występując w kowbojskich zawodach lub rodeo, organizowanych w wielu miastach i wspierających przez ich władze. Pokazy o Dzikim Zachodzie, które były bardzo kosztowne, stopniowo zanikły, natomiast rodeo rosło w siłę, czerpiąc przy tym pewną teatralność z pokazów, aż stało się unikatową kombinacją umiejętności jeździeckich i widowiska, które możemy oglądać obecnie.

  czytaj więcej »


 • e odparzenia skóry. Dobrze konserwowana uprząż będzie nam służyć przez długie lata. Części skórzane trzeba starannie myć wodą z mydłem glicerynowym, a później suszyć. Skóry lakierowanej nie należy moczyć, a tylko przetrzeć irchą. Poduszki przed wsiąknięciem końskiego potu najlepiej zabezpiecza podkładka z baranicy, a jeśli jej nie używamy, trzeba je regularnie natłuszczać i pastować. Części płócienne i nylonowe myje się wodą z mydłem. Stal należy myć mydłem, a po osuszeniu wypolerować do połysku

  czytaj więcej »


 • bardzo widowiskowy i można powiedzieć, że najbardziej kowbojski wśród konkurencji western i rodeo. Wymaga dużych umiejętności od jeźdźca i konia. Ten pierwszy musi perfekcyjnie władać lassem, powodując jednocześnie koniem. Rzut lassem, do biegnącego z różną szybkością, kluczącego byczka wymaga dużego doświadczenia i zwrotnego, posłusznego a jednocześnie dynamicznego konia. Oprócz tego koń musi umieć sam zatrzymywać się po rzucie, gdyż tylko wtedy, kiedy jest w bezruchu czas jest zatrzymywany

  czytaj więcej »


 • . Siodła mają także wysoki przedni łęk zakończony kulą, nazywany 'rogiem', który jest bardzo pomocny przy łapaniu bydła na lasso. Siodło mocowane jest na grzbiecie za pomocą dwóch popręgów zwanych cinches. Pozdrawiam Basia ;)

  czytaj więcej »


 • takularne manewry , takie jak spins tzn :kilka następujących po sobie obrotów konia na tylnych kończynach.Western trail Podobny do jazdy w terenie : Koń musi wykonać kilka trudnych zadań. Przejść przez mały drewniany mostek itp.W reiningu manewry i ich następowanie po sobie to patteren . Są tu obowiązkowe ćwiczenia podobne podczas ujeżdżania , a także zróżnicowane według stopnia trudności. Podczas sliding stop koń zatrzymuje się z galopu hamując tylnymi kończynami w poślizgu.

  czytaj więcej »


 • od siodeł europejskich.Siodło europejskie (wszechstronne).Siodło do użytku wszechstronnego jest jednym z wielu rodzajów spotykanych teraz siodeł europejskich. W przeciwieństwie do siodła amerykańskiego jest od spodu wyściełane. Wyściełane są także brzegi trybinek, aby kolana jeźdźca znajdowały się w dobrej pozycji podczas skoków. Europejskie siodła nie są tak wygodne jak amerykańskie, ale są lżejsze. Przy obydwu typach siodeł ważne jest, aby były dobrze dopasowane do końskiego kłębu.

  czytaj więcej »


 • eksperymentujmy sami. Trzeba zasięgnąć rady fachowców. Podsumowując, można powiedzieć, że całe pojęcie westernu jest dziś wielkim mitem, przywykliśmy patrzeć na niego w sposób hollywoodzki, tak jak pokazują go westerny amerykańskie. Tymczasem cudowne życie kowboja, to tak naprawdę ciężka praca za małe pieniądze. Zawód dla ludzi o mocnych nerwach. Równolegle jednak narodził się oryginalny styl jazdy, który ma szerokie grono miłośników zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

  czytaj więcej »