kulbaka westernowa


 • kulbaka lub siodła do sportowych rajdów długodystansowych. Tego typu siodła przeznaczone są do długotrwałej jazdy z zachowaniem komfortu dla konia i jeźdźca. Na rajdzie dobrze sprawdzą się czapraki z kieszeniami, do których można schować najpotrzebniejsze rzeczy. Możliwości i miejsc do wypoczynku z końmi jest bardzo wiele. Ważne, aby dopasować wczasy do poziomu umiejętności jeździeckich oraz do swoich oczekiwań.

  czytaj więcej »


 • ncja westernowa Cowboy Race pokazująca wartość konia i jeźdźca w pokonaniu schematu składającego się z rozmaitych zadań sprawnościowych (slalomy, skoki, przenoszenie przedmiotów, rzuty lassem itp.) Serdecznie zapraszamy Więcej na: https://www.facebook.com/pages/FOPiT-GOBI/259786664101047 http://pslk.org/ http://www.plwir.pl/

  czytaj więcej »


 • rnowa)-5 zawodników 7. 14.09.2014 Zawody z elementami TREC PTTK - – Zagroda Jeździecka Mustang-Dzikowiec koło Rzeszowa- 12 ZAWODNIKÓW 8. 11.10.2014 – Zawody z elementami TREC hubertusowe- Dębowiec Stajnia Trafunek-31 zawodników 9. 18.10.2014 Zawody z elementami TREC PTTK „HUBERTUSOWE” – Zagroda Jeździecka Mustang- Dzikowiec koło Rzeszowa-28 ZAWODNIKÓW 10. 08.11.2014 Zawody z elementami TREC PTTK „HUBERTUSOWE” – Sławków -24 ZAWODNIKÓW

  czytaj więcej »


 • koni. Mimo faktu, iż stawiamy głównie na dobrą zabawę, to planujemy także zorganizowanie w 2014 roku mistrzostw Polski w extreme trailu. Przed sezonem planowane jest szkolenie sędziowskie, które uzupełni wiedzę sędziów PLWiR na temat extreme traila”Serdecznie zapraszamy osoby, które są zainteresowane współpracą w propagowaniu konkurencji oraz organizacją zawodów w extreme trailu w Polsce do kontaktu z Polską Ligą Western i Rodeo.Załączamy przepisy i Regulamin Extreme Trail.

  czytaj więcej »


 • ro początki ma jeździeckie, a do jeżdżenia konno to jeszcze daleka droga. Tak samo jest na rajdach że to po prostu bardzo szybko widać czy ktoś jeździł, ile jeździł, jak to wygląda. Tak samo z kierowcą rajdowym, każdy z nas jeździ, ale to nie jest to samo. Koń to bardzo szybko weryfikuje. Można siedzieć z człowiekiem całą noc i on opowiada o swoich wyczynach a wsiądzie na godzinę, a czasami nie wsiądzie. Czasami wystarczy jak już tylko ktoś dojdzie do konia.   

  czytaj więcej »


 • st bardzo rzadko spotykane, wyróżnia je przede wszystkim pionowy uchwyt przy przednim łęku, umożliwiający wykonywanie akrobacji.* SIODŁO MONGOLSKIE- ma bardzo długie ławki terlicy i siedzisko wysoko nad grzbietem konia, co skutecznie chroni jego grzbiet i rozkłada ciężar jeźdźca. * SIODŁO ARABSKIE- charakteryzuje się bardzo wąskimi i wysokimi łękami. * SIODŁO RAJDOWE- w miarę lekkie i o dużej powierzchni nośnej, co ogranicza do pewnego stopnia możliwość kontuzji konia.

  czytaj więcej »


 • iejedne zawody. Nastał ranek.. Wstałam smutna spakowałam się i ruszyłam w stronę przestanku. Na pastwiskach widziałam jeszcze Łezkę , która zarżała na pożegnanie...Teraz na szczęście przeprowadziłam się wraz z rodzicami do pobliskiej wioski i gdy tylko mam chwilę zarzucam ciężkie westernowe siodło na gniadą klacz i pędzę łąką , Czuję ten wiatr we włosach , chłonę te powietrze całą sobą. Teraz kiedy zbliża się lato przypominają mi się te obozowe dni , ta wieź miedzy mną i łezką ..

  czytaj więcej »


 • ktu i bez używania łydek. Powstaje więc pytanie: Jak się porozumiewali z koniem? Wykluczając przy tym niemożliwą telepatię. Mit został obalony przy odrobinie logiki.Jak widać mity mogą być i trudne w obaleniu jak i proste. Z przedstawionych tutaj mitów nasuwa mi się jeden wniosek:ŚWIAT JEZDZIECKI JEST NIETOLERANCYJNY! TEN KTO WYMYŚLA TE MITY NIE ZNA SIĘ NA WESTERNIE. NIKT NIE MUSI KOCHAC CZEGOŚ CZEGO NIE CHCE, NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA, ALE BĄDŹMY WYROZUMIALI DLA SPOŁECZEŃSTWA.

  czytaj więcej »


 • ułatwia pracę w dosiadzie podstawowym. Trudno jest jednak stanąć w nim w półsiadzie, więc nie należy go używać, ani do skoków, ani w tereny. Siodło skokowe przeznaczone jest do uprawiania jednynie tej dyscypliny, gdyż na mocniej wypełnione poduszki kolanowe i wysunięty łęk, co ułatwia prawidłowy dosiad w skoku. Jest niewygodne do jazdy ujeżdżeniowej. Jeśli preferujesz długie przejażdżki w teren, najlepsza będzie kulbaka. Inaczej ona rozkłada ciężar jeźdźca i ułatwia koniowi wielogodzinną pracę.

  czytaj więcej »


 • no). Pozytywna opinia lekarza weterynarii umożliwia zawodnikowi kontynuowanie biegu.Strój:1. Obowiązkowy kask jeździecki z odpowiednim mocowaniem, spełniający normy bezpieczeństwa 2. Bryczesy (w kolorze i kroju dowolnym) 3. Odpowiednie buty, z płaską podeszwą i utwardzanymi czubkami 4. Koszulka typu polo.5. Kulbaka lub siodło typu 6. Często używane kiełzno typu hackamore oraz ogłowi tzw. KantarowychUWAGA! Niedozwolone jest używanie bata ani ostróg.

  czytaj więcej »


 • miejsce przypięcia puśliska) 4. Siedzisko (miejsce gdzie się siedzi)5. Tybinki 6. Poduszka kolanowa 7. Przestrzeń pod łękiem przednim 8. Przystuły 9. Puślisko strzemienia (pasek, który pozwala regulować strzemiona)10. Strzemię (miejsce gdzie trzyma się największą część stopy)11. Popręg (pas, który trzyma siodło, musi być dobrze dociągnięty i dopasowany - nie za luźny, aby nie zjechać razem z siodłem np. po skoku)W części drugiej opis ogłowia końskiego. ;)

  czytaj więcej »


 • dpórką do prawej nogi ( pod kolanem ), druga kula mieści się nad kolanem lewej nogi. Współczesna budowa siodła damskiego umożliwia jazdę w kłusie i galopie, a nawet skoki przez przeszkody. Amazonka używa palcatu, którym oddziałuje na prawy bok konia (zamiast nogi) głównie przez nacisk. Współczesne amazonki jeżdżą po damsku w bryczesach, oficerkach lub sztylpach i sztybletach, lecz na wierzch wkładają eleganckie suknie.No i kolejna notka skończona :-) Następnym razie będzie o ogłowiu :-)

  czytaj więcej »


 • lecznicze.Pomoce - jeździec oddziałujena konia na trzy różne sposoby: łydkami pobudza konia do ruchu, wodzami wstrzymuje i kieruje, ciężarem i ułożeniem ciała wzmacnia działanie pozostałych pomocy.Rząd jeździecki - ogłowie ( zwane również uzdą) oraz siodło z czaprakiem.xx, oo, xxoo, x, o, xo - symbole określające pełną krew angielską, czystą krew arabską, czystą krew angloarabską, półkrew angielską, arabską i angloarabską.Mam nadzieję, że to się komuś przyda;]

  czytaj więcej »


 • y westernowej.-SIODŁO RAJDOWE: Siodła w sumie rzadko spotykane, na rajdy długo dystansowe. Siodła takie powinny przylegać do ciała konia, aby nie uciskały grzbietu i nie powodowały odparzeń.-KULBAKA: Siodła głównie używane przez kawalerię. Siodło charakteryzuje się wysokim przednim łęgiem i głębokim siedliskiem. Siodło takie polecam w tereny oraz rajdy. -DAMSKIE SIODŁO: Siodło służące do jazdy z obiema nogami z lewej strony. W Siodło te za dawnych czasów dodawało kobiecie elegancji.

  czytaj więcej »


 • anego siodła albo problemów z grzbietem. Jeśli nadal będzie sprawiał kłopoty to problemu musimy poszukać w naszych umiejętnościach jeździeckich. Jest wiele rodzajów siodeł:-skokowe-ujeżdżeniowe-uniwersalne-rajdowe-westernowe-damskie-kulbakaTo jakie siodła wybierzemy zależy od stylu i celu naszej jazdy.Budowa siodła. Siodło składa się z:-tybinka duża-łęk przedni-łęk tylni-siedzisko-zamek do puślisk-przystuły-poduszka kolanowa

  czytaj więcej »


 • go zaleceń nie skutkuje, trzeba konia gruntownie przebadac w klinice weterynaryjnej. Można to przeprowadzic ambulatoryjnie a wtedy nie kosztuje tak drogo jak sie obawiacie. Wyjatek stanowi jazda westernowa. Ostrogi opatrzone wielkimi kołami - mimo groźnego wyglądu - działają łagodniej niz małe kółka lub kolce, one w tym wypadku zastepują *szpicrutę*szpicruta podobnie jak ostrogi służy do nadawania wskazówkom jexdźca wiekszej mocy. szpicruta to inaczej bardzo długi palcat.

  czytaj więcej »


 • e i sensacja, podczas gdy jazda w stylu western jest kwestia spokoju i prostoty. Niezwykle istotną sprawą dla tego stylu jest zrelaksowany koń. Staranna selekcja przeprowadzana przez kowbojów pokazała, że trzy rasy najlepiej nadają się do uprawiania jeździectwa w stylu western: quarter horse, paint horse i konie Appaloosa,Jazda w stylu western stała się bardzo popularną dziedziną sportu jeździeckiego i ma wielu entuzjastycznych zwolenników. westernowa jazda konnastyl

  czytaj więcej »


 • dziedziny jazd w stylu west i wszystkie są równie fascynujące, a przede wszystkim bardzo widowiskowe. Może za kilka lat troszkę się to w naszym kraju zmieni, że coraz więcej ośrodków jeździeckich będzie oferować nam jazdę westernową, moim zdaniem warto będzie bliżej poznać tajniki takiej jazdy konnej i czekam na to z niecierpliwością ;) Co do sprzętu i stroju jeździeckiego w westernowym stylu to jest już osobny temat, któremu pewnie poświęcę kiedyś czas ;)

  czytaj więcej »


 • .in. jak prawidłowo dobrać dla siebie siodłoSiodła - jak dobrać siodłoKupujemy własne siodłooraz jak urządzić siodlarnię:Siodlarnia, miejsce gdzie musi panować porządek

  czytaj więcej »


 • b ze znajomymi. Bardzo lubi troszkę pokucharzyć.. Hobbystycznie zajmuje się zgłębianiem zagadnień z psychologii i zasad coachingu. Na zdjęciach:1. Trening konia Bart rasy tinker, na którym Ewelina Zoń zdobyła 3 miejsce na Mistrzostwach Europy Centralnej, a jego właścicielka Julita przywiozła srebro z tegorocznych MP.2. Zawody w Broku w 2004 roku. Apacz to koń Eweliny Zoń.3.Trening z Wiktorią Górską i jej Koką w lutym 2009 (Wiktorię również gościliśmy na galopuje.pl).

  czytaj więcej »


 • eksperymentujmy sami. Trzeba zasięgnąć rady fachowców. Podsumowując, można powiedzieć, że całe pojęcie westernu jest dziś wielkim mitem, przywykliśmy patrzeć na niego w sposób hollywoodzki, tak jak pokazują go westerny amerykańskie. Tymczasem cudowne życie kowboja, to tak naprawdę ciężka praca za małe pieniądze. Zawód dla ludzi o mocnych nerwach. Równolegle jednak narodził się oryginalny styl jazdy, który ma szerokie grono miłośników zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

  czytaj więcej »


 • tanie w nowej hali, która według organizatorów mierzyć będzie 35 na 40 metrów i posiadać 5 tysięcy miejsc dla widowni. Dodatkowo arena ma być świetnie oświetlona, wyposażona w regulatory temperatury. Publiczność na pewno ucieszy fakt, że będą doskonale widzieli to, co dzieje się na „scenie”, gdyż w hali nie będzie przesłaniających zwykle to co najważniejsze kolumn. Sędziowie mają siedzieć poza obszarem przejazdów, z kolei miejsce przejazdów ma posiadać najwyższej klasy podłoże.

  czytaj więcej »