konski targ


 • akaz uboju koni w lokalnych rzeźniach został anulowany . W wyniku wpisania koni na listę zwierząt towarzyszących drastycznie zostaną podniesione ceny usług weterynaryjnych , w szczególność eutanazji i utylizacji , parę tysięcy ludzi straci pracę , znikną dopłaty do ras zachowawczych czyli do Koników Polskich ,Hucułów , Koni Małopolskich , Koni Śląskich . Spowoduje to załamanie hodowli tych koni . Mam nadzieję że fundacje przemyślą swoje działania i podejmą właściwe decyzje .

  czytaj więcej »


 • się poradnik dotyczący kosztów utrzymania konia , leczenia ,żywienia , opieki nad koniem , poradnik jak dobrze i bezpiecznie kupić konia ,przydało by się coś w rodzaju forum gdzie można by zapytać się o różne sprawy dotyczące koni . To wszystko po to żeby przyszły właściciel konia przemyślał, czy stać mnie na utrzymanie konia , czy mogę poświęcić wystarczającą ilość czasu dla niego . A początkujący koniarz miał z kim porozmawiać o swoich problemach dotyczących koni . Ale takich fundacji nie

  czytaj więcej »


 • entsByTagName('script'),e=t.length;e--;)if(t[e].getAttribute('data-cfhash'))return t[e]}();if(t&&(c=t.previousSibling)){p=t.parentNode;if(a=c.getAttribute('data-cfemail')){for(e='',r='0x'+a.substr(0,2)|0,n=2;a.length-n;n+=2)e+='%'+('0'+('0x'+a.substr(n,2)^r).toString(16)).slice(-2);p.replaceChild(document.createTextNode(decodeURIComponent(e)),c)}p.removeChild(t)}}catch(u){}}()/* ]]> */http://www.stajniaiskra.pl/art/1097/konski-weekend-halloween-29-30102016.html

  czytaj więcej »


 • zykład kucia koni, pasowania i doboru siodeł, pracy koni przy zrywce drzewa, prawidłowego wprowadzania konia do przyczepy, konkursy na najbardziej zadbanego (najpiękniejszego) konia to jestem na tak.Ale… jeżeli to będzie spęd koni, zaniedbanych, chorych, jeśli właściciele tych koni w stanie upojenia  alkoholowego będą brutalnie traktować konie, a handlarze w barbarzyński sposób ładować będą konie do samochodów ciężarowych w wiadomym celu, to zdecydowanie jestem przeciw.

  czytaj więcej »


 • ykonali remont budynków i znów mogły w stajni zamieszkać konie.Od wiosny do jesieni słychać żurawie, a pod zabudowania podchodzą dzikie zwierzęta.Zimą można posiedzieć przy kominku racząc się ciepłą herbatą, kawą lub grzanym winem po lub przed kuligiem.W 2012 roku rozpoczęła się budowa krytej ujeżdżalni, aby jazdę konno można było uprawiać przez cały rok.Stajnia Gronówka znajduje się w miejscowości Barczyzna 6a w woj.wielkopolskim, gmina Nekla.

  czytaj więcej »


 • zję i widziałam na pewnym programie Targ koni. Nie wiem, ale jestem pewna, że widziałam na tym targu konia maści Cremello. Kto by chciał sprzedawać takiego konia? One są śliczne i wszyscy pewnie chcieli by mieć takie. Więc po co ktoś je sprzedaje? No ale widziałam to widziałam:) A! I jeszcze chcę dodać, że na targu koni była także bułana klacz. Jak oni mogą nie chcieć takiego konia? Przecież one są super dla wszystkich! No dobra, chyba już kończę, nie mam nic więcej do powiedzenia o tej sprawie.

  czytaj więcej »


 • Kilka propozycji magazynów związanych z hippiką:Dla młodzieży i dorosłych:1. Świat Koni2. Koń Polski3. Konie i Rumaki4. Koński Targ5. Hodowca i JeździecDla dzieci:1. W siodle2. Mój konik3. JessyZ internetowych polecam KonnąCafe:http://konnacafe.pl/

  czytaj więcej »


 • gierów, które często stwarzały problemy. Transport koni też pozostawiał wiele do życzenia. Np. widziałam kucyka w bagażniku większej osobówki. Ale takie są uroki końskich targów… Pojawiły się głosy, że w Żorach ma być otworzony nowy koński targ. Ma mieć odpowiednie wiaty i dużo miejsca. Ma być końskim targiem z prawdziwego zdarzenia. Jednak nie wiemy dokładnie kiedy to będzie. Oby kolejny targ w Żorach był lepszym miejscem, niż poprzedni.

  czytaj więcej »


 • >Możliwość wykupienia treningów skokowych i ujeżdżeniowych dodatkowo lub zamiast jazd grupowych na koniu własnym lub naszym- cena do uzgodnieniaRezerwacje terminow nastepuja po wstepnej rezerwacji telefonicznej iwplacie zaliczki na konto:Gospodarstwo Agroturystyczne Konski GajGunicka 3172-004 Tanowonr konta 50 1020 5558 1111 1506 4470 0028w wysokosci:oboz 200 zlpolkolonie 100 zlw tytule przelewu nalezy podac imie i nazwisko dziecka oraz nr turnusu.

  czytaj więcej »


 • iczących w zawodach do uczestnictwa w uroczystym otwarciu imprezy. w przypadkach uzasadnionych organizator zastrzega sobie prawo do zmian miejsca rozgrywania konkurencji.organizator nie odpowiada za wypadki i kradzieże w czasie zawodów i transportu.organizator podkreśla, że za przypadki niehumanitarnego traktowania konia zawodnik będzie zdyskwalifikowany. zgłoszenie się do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.źródło: www.konski-targ.pl

  czytaj więcej »


 • my na Obóz jeździecki! Oferta obejmuje:-wyżywienie, -nocleg, -ubezpieczenie, -opieke wychowawcy i instruktora szkolenia podstawowego PZJ, -14h jazdy konnej, -zajecia teoretyczne, -opieka nad koniem,-oraz wiele konkursow i zabaw. Koszt Obozu to 900zł/os 7dni. Kontakt:Stadnina koni Dworna w RogoźnikuPodhale/ Nowy TargMagdalena: Informacje pod nr 886 697 323/ 513 706 880źródło: tablica ogłoszeń wakacyjnych Rancho Bartek

  czytaj więcej »


 • omości z zagranicy i kraju....Można by tego wymieniać w nieskończoność, jest kilkanaście gazet dla młodzieży/dorosłych i dzieci.Przykładowe gazety dla dzieci:-Jessy -W siodle-My Little PonyDla młodzieży/dorosłych:-Koń Polski-Świat Koni-Koński targ-Klub Jeździecki -Konie i rumaki-Araby-Hodowca i Jeździec i wiele, wiele innych, oprócz tych są jeszcze czasopisma internetowe.Jjednym z nich jest czasopismo Cztery Kopyta i gazeta o konia fryzyjskich.

  czytaj więcej »


 • gdzie jest najcieńszy; konie przeskakują zagrodę tam, gdzie jest najniższa.Ujechawszy milę, postój z koniem chwilę; ujechawszy trzy, czoła mu potrzyj; ujechawszy sześć, dajże mu jeść.Koń, któremu ufano, zrzucił jeźdźca przez łeb.Koń, panna i wino wielkiego ochędóstwa potrzebują.Kopnięcie konia spokojnego bywa straszne.Kto bywa na koniu, bywa i pod koniem...Wędzidło i ogień – to najlepszy środek na upór konia.Kto nie jeździ na koniu, z niego nie spadnie.

  czytaj więcej »


 • owo się rzekło, kobyłka u płotu. Największe szczęście na świecie na końskim leży grzbiecie. W nocy jeździć, głupiemu służyć, w karczmie gospodarować - wszystko niemal jedno. Konia urodziwego więcej do powinności głaskaniem przywiedziesz niż biciem. Konia i niewiasty z wszelkimi cnotami trudno dostać. Po nieśmiałym jeźdźcu konia, a śmiałym mężu wdowy szkoda dostawać. Koń ma być czuły, nóg pewnych i gęby wolnej. Koń stworzony ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.

  czytaj więcej »


 • zwierząt.Ogólnie mówiąc koniom się polepszyło , maja własne boksy, jest jakaś słoma, końmi zaczęto się łagodnie obchodzić.Działacze organizacji prozwierzęcych nie mają wątpliwości, że podczas targów koni i bydła nadal zdarzają się przypadki maltretowania, a zmiana mentalności hodowców potrwa lata. Ale akcja fotoreporterów pokazuje, że nie jesteśmy bezradni w walce o prawa zwierząt.rozszerzony artykuł na temat Targu Koni na www.uwaga.tvn.plZapraszam do obejrzenia zdjęć.

  czytaj więcej »


 • , but mi się rozwiązał, schylam się, aż tu nagle czuję - ktoś mi siodło na plecy zakłada i zapina popręg!-I co ?-Byłem trzeci...19) Chłop kupił konia i orał nim przez cały dzień. Po powrocie do domu zmęczonykoń rozłożył się na łóżku. Chłop zdziwił się:- Coś takiego! Koń w łóżku!- A co? Myślałeś, że po całym dniu harówki będę jeszcze pomagał twojej żonie w kuchni?20) Jaka jest różnica między koniem i koniakiem ?- Taka sama jak między rumem i rumakiem.

  czytaj więcej »


 • u płotu. * Największe szczęscie na świecie na końskim leży grzbiecie. * W nocy jeżdzić, głupiemu służyć, w karczmie gospodarować - wszystko niemal jedno. * Konia urodziwego więcej do powinności głaskaniem przywiedziesz niż biciem. * Konia i niewiasty z wszelkimi cnotami trudno dostać. * Po nieśmiałym jeźdźcu konia, a śmiałym mężu wdowy szkoda dostawać. * Koń ma byc czuły, nóg pewnych i gęby wolnej. * Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.

  czytaj więcej »


 • zmysłem smaku-twój rumak uwaza ze co ładnie pachnie musi byc tez dobre-konie uwielbiaja rzeczy słodkie nie karm go cukrem lepiej daj mu marchewkę-u zwierzat hodowlanych instynkt rozpoznawania trujacych roslin nie jest tak rozwiniety jak u ich przodków zyjacych na wolnosciDOTYK:-kon jest bardzo czuły na dotyk-włosy umieszczone na chrapach pod dolna warga oraz wokół oczu sa włosami czuciowymi nie wolno ich wycinac-dzieki włosom czuciowym kon pewnie porusza sie po ciemku

  czytaj więcej »