ile biegnie kon wyscigowy


 • ma objawy syndromu headshaking, ta choroba wiąże się z ogromnym cierpieniem. Jeśli jednak objawy ustępują, dzięki zastosowaniu maski, lub w trakcie jazdy na hali, można trenować takiego konia. W porozumieniu z lekarzem weterynarii, stosuje się również, uderzeniowe dawki magnezu lub leki kortykosterydowe i antyhistaminowe. Równolegle z badaniami nad przyczynami syndromu headshaking trwają prace nad skuteczną terapią.

  czytaj więcej »


 • do cierpliwości, spokoju i zrozumienia procesów myślowych, zachować waszych koni i koni z którymi obcujecie. Jest to kluczem do sukcesu zbudowanego na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. \"Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane za sztukę, na której wyżyny chciałbyś się wznieść. Dostąpić tego może jednak ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie\" - Wilhelm Museler

  czytaj więcej »


 • Mama mówi do syna: -Nie możemy trzymać koni w domu.Pomyśl o zapachu. -Daj spokój! Przyzwyczai się. Wpada gość do restauracji woła:- podwójne kopytka proszę! -Z podkowami czy bez? - pyta kelnerka. Siedzi koń na ławce i mówi : -Idę do kowala A dziadek ja też paznokcie mi się łamią. Kto biegnie za koniem? Zakonnik i zakonnica. Tajne zgromadzenie koni? Końspiracja.

  czytaj więcej »


 • iście nie zdołam streścić, czegoś, co trwa przez 2.5 roku, aż do dzisiaj. Z tego miejsca chcę podziękować Panu Sz. – lekarzowi, który wyciągnął Szafirę spod kosy Śmierci i Panu P. – kowalowi, który urzeczywistnił sen o galopie przez przeciwności losu. Wiem, że opisywałam wszystko chaotycznie, wybaczcie, ale z każdym słowem wyłam jak bóbr i nie mogłam się powstrzymać. Dziękuję i wiedzcie, że Wasze konie Wam ufają, zawsze walczcie o ich życie i nigdy się nie poddawajcie…

  czytaj więcej »


 • dzie ono bardzo kosztowne. - Nie szkodzi, mąż wygrał ostatnio trzy gonitwy. 6. Jedzie facet wozem i wiezie węgiel. gdy wjeżdża do wsi woła- Ludzie! Węgiel wam przywiozłem!Nagle odwraca się koń i mówi- tak...ty przywiozłeś...7. Pewnego razu sołtys spogląda na ręce Antka i pyta: - Gdzieś stracił palce u prawej ręki? - A no ze dwa roki temu włożyłem rękę koniowi do pyska, żeby zobaczyć ile ma zębów. Wtedy koń zamknął pysk, żeby zobaczyć ile ja mam palców.

  czytaj więcej »


 • ła w boksach z siankiem i derkami. Druga grupa dotarła jakieś dwie godziny później. Podsumowując trzech 'napoleończyków' co to na niejednym rajdzie zęby zjedli na naszym rajdzie totalnie polegli, a 'kilkunastoletnie dziewczynki' poradziły sobie świetnie i nawet nasz najmłodszy 12 latek na kucyku walijskim też dał sobie radę. Ogólnie rajd był niezłą szkołą dla adeptów jeździectwa i fajną przygodą, ale chyba wolę wybierać się w drogę wiosną lub latem i z bardziej zdyscyplinowaną ekipą.

  czytaj więcej »


 • wymaga troskliwej pielęgnacji. Jazda po drogach i twardych nawierzchniach, a także obciążenie konia wagą jeżdżca wymaga też ochrony puszki kopytowej przed ścieraniem rogu kopytowego. Tę ochronę zapewnia ją podkowa. Ta jednak w miarę narastania kopyta staje się za mała, dlatego trzeba przekuwać konia co 4-6 tygodni.

  czytaj więcej »


 • kozła i trzaska drzwiami mimo, że nikt nie wsiada i nie wysiada. Po którymś razie pasażerowie w dyliżansie pytają go o powód takiego postępowania. - A to widzicie, ze względu na konie. Jak się zatrzymamy i trzasnę drzwiami, to konie myślą 'O, ktoś wysiadł, będzie lżej' i szybciej idą dalej! Jadą więc, woźnica co pół godziny zatrzymuje dyliżans i trzaska drzwiami, aż za którymś razem jeden koń mówi o drugiego: - Ja już dalej nie idę! Co chwila ktoś wsiada!

  czytaj więcej »


 • nie leniwie, chłop bije go batem. - Jeszcze raz mnie uderzysz, to będziesz szedł piechotą ! - mówi koń. - Pierwszy raz słyszę, żeby koń mówił ! - dziwi się chłop. - Ja też ! - mówi pies.Panie, czemu ten ogier taki drogi?- A, bo z powodzeniem biegał na torach!- O? Toż on strasznie musi bać się pociągów.Gdzieś daleko, na zakurzonej wiejskiej drodze spotyka się osioł z Matizem i pyta zdziwiony:- A ty, co ty jesteś?- Ja jestem samochód, a ty?Na to osioł, trzęsąc się ze śmiechu:- A ja jestem koń!

  czytaj więcej »


 • erwszym istotnym elementem kuracji jest odpoczynek.SZPATSzpat jest deformacją dolnej części stawu skokowego, spowodowaną przez przeciążenie stawu i nadpęcia. Weterynarz może przeprowadzić test na zginanie, wykrywający obecność szpatu, zginając przez minutę przednią nogę. Jeżeli stwierdzono szpat, podkuwacz może dopasować specjalną podkowę, zmniejszając ból i obciążenie stawu. Aczkolwiek opuchlizna jest często stosunkowo niewielka, powrót do zdrowia wymaga długiego czasu i odpoczynku.

  czytaj więcej »


 • ył się jej ostatni wyścig, ale także gdy pierwszy raz zabłysła na wyścigowej scenie. Jej trener Frank Y. Whiteley przychodzi czasem na pusty tor. Podchodzi do boksu nr 9 po czym siada na trybunach. Patrzy, siedzi tam długo. Gdy ludzie się go pytają po co to robi on odpowiada: "Ja ją widzę ona biegnie po tym torze sama. Słyszę tupot jej kopyt, oddech, bicie serca i rżenie. To miejsce jest i będzie magiczne. Bo ona ciągle tu biegnie". Choć na torze nie widać nikogo, wciąż biegnie po nim Ruffian...

  czytaj więcej »


 • acuje.Gdy macie problem z tym , że koń ledwo co chodzi bo mu się nie chce.Weźcie go w teren lub po prostu na większą łąkę, padok czy maneż. I pchajcie go tyle ile ma siły w nogach.Żeby się rozruszał. Tylko nigdy w stronę stajni go nie popędzać.Jestem w trakcie takiego treningu z koniem, który kłusował ciągnąc tylnie nogi po ziemi a galopował tak, że ktoś patrzący z boku zastanawiał się czy to kłus czy galop.I widać efekty. Jeszcze trochę pracy przed nami, ale efekty są :)

  czytaj więcej »


 • c, który ZNA TEREN.Kiedy koń zaczyna ponosić, zachęcamy go do jeszcze szybszego biegu, cmokając i popędzając łydkami.Wtedy koń zacznie się zastanawiać co się dzieje? Dlaczego ona jeszcze nie spadła? Czemu jej się to podoba? W końcu koń zaczyna się męczyć i zwalnia o ile wcześniej nie dojdzie do wniosku, że ponoszenie nie ma sensu.„Przypalaniem kopyta” można oduczyć ponoszenia właśnie koni krnąbrnych i ponoszących „od tak, żeby jeździec się wystraszył”.

  czytaj więcej »


 • h, mięśni i chorób zakaźnych, ale także działa profilaktycznie, rozprężająco, wzmacnia odporność oraz zwiększa liczbę erytrocytów we krwi.A w zimę można ogrzać się razem z koniem ;)Bardzo ważna w stajni jest myjka. Ważne aby była ona oświetlona i żeby można było używać na niej ciepłej oraz zimnej wody. Jej długość powinna wynosić 1,5 długości konia. Szerokość musi być taka aby móc bez problemu na niej obrócić konia. Życzę udanych wyborów i najlepszych stajni,Anna.

  czytaj więcej »


 • sięgajaca do nadpęcia^nadgarstek-siega do nadkarstka^zebra- mało znana odmiana, ciemniejsze pręgi na nogachOdmany na pysku:- kwiatek- biała odmana wielkości monety- gwiazdka-kształt wiekszy od kwatka- strzałka- wąska,wydłuzona plama na czole, ma zazwyczaj kilkanaście centymetrów- łysina- (wąska;szeroka, prawol;lewoskosna) duża plama na pyski- chrapka- plamka pomiedzy chrapami- latarnia-szeroka plama - siwizna- białe wloski siersci występujące na pysku

  czytaj więcej »


 • kawałek. Jeśli z kolei chce się zatrzymać to także należy mu na to pozwolić. W teren może jechać tylko osoba która umie panować nad koniem w trzech podstawowych chodach oraz która umie utrzymać się na koniu w waryjnych sytuacjach- czyli np. gdy koń uskoczy w bok. Jeśli wiemy czego boi się nasz koń to najlepiej poprostu jeździć w tereny trasami gdzie nie ma tych rzeczy. Oczywiście nigdy nie możemy przewidzieć co się wydarzy, więc myślę, że ważne jest poprostu zaufanie do swojego wierzchowca.

  czytaj więcej »


 • aż silne parskanie przeraża? Mocno bije kopytem, radośnie, z mocą się rzuca na oręż, nie boi się, drwi sobie z lęku, on nie ucieka przed mieczem. Gdy kołczan nad nim zadźwięczy, ostrze oszczepu i dzidy, pędzi wśród huku i dudnienia, nie wstrzyma go sygnał trąby, na głos trąbki rży: ,, Haaa"", z dala już węszy wojnę, wołanie dowódców i hałas.

  czytaj więcej »


 • Chłop jedzie furmanką, a obok biegnie pies.Ponieważ koń idzie strasznie leniwie, chłop bije go batem.- Jeszcze raz mnie uderzysz, to będziesz szedł piechotą ! - mówi koń.- Pierwszy raz słyszę, żeby koń mówił ! - dziwi się chłop.- Ja też ! - mówi pies.Gdzieś daleko, na zakurzonej wiejskiej drodze spotyka się osioł z Ładą i pyta zdziwiony:"A ty, co ty jesteś ?"Odpowiada Łada : "Ja jestem samochód, a ty ?"Na to osioł, trzęsąc się ze śmiechu : "A ja jestem koń !"

  czytaj więcej »


 • to konie myślą "O, ktoś wysiadł, będzie lżej" i szybciej idą dalej! Jadą więc, woźnica co pół godziny zatrzymuje dyliżans i trzaska drzwiami, aż za którymś razem jeden koń mówi o drugiego: - Ja już dalej nie idę! Co chwila ktoś wsiada!Kawały są dość specyficzne:P To by było na tyle.P.S. Wiem, że do konkursu NIE WOLNO kopiowac treści z innych stron internetowych, ale kawały są z głowy i z internetu, w razie nieporozumien proszę poprostu tematu nie brać pod uwagę :)

  czytaj więcej »


 • , nie chcę się kłócic z wikipedią =) Ale jeżeli bedzie cię dręczyło to pytanie, to myśle że znajdziesz odpowiedź w książkach lub może własnie u twojego instruktora? Kto wie? :)Jej historię możecie obejżeć w filmie pt. 'Ruffian', polecam gorąco! :)Dodatkowo Ruffian otrzymała tytuł NAJLEPSZEJ TRZYLETNIEJ KLACZY...Źródło: Wiedza własna i wiadomości zdobyte w internecie. NIE KOPIOWANE.

  czytaj więcej »


 • ecy zrobili Trojan w konia. ***Idzie sobie facet, patrzy, podkowa. Ogląda się za siebie a tam koń. ***Jaka jest różnica między koniem i koniakiem ?- Taka sama jak między rumem i rumakiem. ***Ile koń ma nóg? Osiem: - dwie przednie - dwie tylne - dwie lewe - i dwie prawe ***

  czytaj więcej »


 • e odparzenia skóry. Dobrze konserwowana uprząż będzie nam służyć przez długie lata. Części skórzane trzeba starannie myć wodą z mydłem glicerynowym, a później suszyć. Skóry lakierowanej nie należy moczyć, a tylko przetrzeć irchą. Poduszki przed wsiąknięciem końskiego potu najlepiej zabezpiecza podkładka z baranicy, a jeśli jej nie używamy, trzeba je regularnie natłuszczać i pastować. Części płócienne i nylonowe myje się wodą z mydłem. Stal należy myć mydłem, a po osuszeniu wypolerować do połysku

  czytaj więcej »


 • może przybrać odpowiedniej postawy. Używanie tych pomocy może wyrobić u konia bardzo trudny do oduczenia nawyk, jakim jest chowanie się za wodze, czyli nadmierne zganaszowanie. Wypinacze oraz czarną wodzę traktować należy jako “zło konieczne”. Mogą ich używać niezbyt często, wyłącznie wytrawni jeźdźcy.Podczas nauki konia, a szczególnie w jej początkowym okresie, należy stosować naturalne pomoce (praca dłoni i kiści rąk, wodze, dosiad, masa ciała, łydki, ewentualnie chambon).

  czytaj więcej »


 • gdzie jest najcieńszy; konie przeskakują zagrodę tam, gdzie jest najniższa.Ujechawszy milę, postój z koniem chwilę; ujechawszy trzy, czoła mu potrzyj; ujechawszy sześć, dajże mu jeść.Koń, któremu ufano, zrzucił jeźdźca przez łeb.Koń, panna i wino wielkiego ochędóstwa potrzebują.Kopnięcie konia spokojnego bywa straszne.Kto bywa na koniu, bywa i pod koniem...Wędzidło i ogień – to najlepszy środek na upór konia.Kto nie jeździ na koniu, z niego nie spadnie.

  czytaj więcej »


 • erść od jasno do ciemno-złocistego koloru, grzywa i ogon dużo jaśniejsze lub białe.Maść bułana- konie tej maści mają sierść o barwie żółtobeżowobrązowej, skóra i kopyta ciemne, często występuje pręga biegnąca od grzywy do ogona.Typowa rasa dla tej maści: Koń FiordzkiMaść Myszata- szara barwa sierści na grzbiecie wystepuje ciemna pręga tak jak przy maści bułanej, biegnie od grzywy do ogona, ciemniejsza grzywa i ogon.Typowa rasa dla tej maści: Konik Polski.C.D.N

  czytaj więcej »