cwiczenia dla jezdzca


 • pomoze mi moze ktos zwas ja widział czy moze jescze zyje chce chociaz ja zobaczyc spojrzec jej w oczy i sprawdzic czy jeszcze choc troche pamieta tamten czas.dane konia:Fronesismasc: siwaur. 15.04.2005ojciec: Dżamir ,matka: Falangawyglad jak na zdjeciu. małe jest ale innych nie chciało załadowacjesli ktos cos wie niech napisze do mnie laine1990@wp.pl moja piekna gdzie jestes bog nas rozdzielil ale jesli jeszcze zyjesz to sie spotkamy odnajde cie.

  czytaj więcej »


 • ch. Na koniec turnusu istnieje możliwosc przystąpienia do Egzaminu na Odznakę Brązową i Srebrną (dodatkowy koszt 130zł).Obóz sportowy przeznaczony jest dla osób, które chcą ciężko pracować i podnosić swoje umiejętności jeździeckie. Szczególnie polecamy go osobom pragnącym startować w zawodach sportowych lub zdawac egzaminy na odznaki jeździeckie, a także posiadającym własnego konia.24.06-29.06.2013- 1100złWięcej informacji dostępne jest na stronie: www.agroturystykakonna.pl

  czytaj więcej »


 • wodów sportowych. Na koniec turnusu istnieje możliwosc przystąpienia do Egzaminu na Odznakę Brązową i Srebrną (dodatkowy koszt 130zł).Obóz sportowy przeznaczony jest dla osób, które chcą ciężko pracować i podnosić swoje umiejętności jeździeckie. Szczególnie polecamy go osobom pragnącym startować w zawodach sportowych lub zdawac egzaminy na odznaki jeździeckie, a także posiadającym własnego konia.02.09-07.09.2013- 1200zł09.09-14.09.2013- 1200zł02.09-14.09.2013- 2200zł

  czytaj więcej »


 • br>Więcej informacji poniżej.Cena: 2200zł Szczegółowe informacje dotyczące dwóch typów obozu:Turnusy:1. 01.07.2013- 13.07.20132. 15.07.2013- 27.07.20133. 29.07.2013- 10.08.20134. 12.08.2013- 24.08.20135. 19.08.2013- 31.08.2013 Istnieje możliwość pozostania na kilka turnusów-pobyt w wolne dni pomiędzy turnusami bezpłatny.Więcej informacje na naszej stronie internetowej i na FACEBOOKU, Profil: Stadnina Koni RANCHO PCIM

  czytaj więcej »


 • ardzo szybko, a dobrych zdecydowanie wolniej. Często też zachowanie konia wynika z zachowania jeźdźca, wiele też zależy od charakteru jeźdźca, dlatego moim zdaniem ten koń powinien trafić pod doświadczonego instruktora, który oceni sytuację i znajdzie przyczynę. Zachęcam do zadawania kolejnych pytań, w ramach Akademii Jeźdźca i Konia:Zadaj pytanie

  czytaj więcej »


 • >- Konkurs nr A6 80 cm dwufazowy art. 274.5.3 III Kwalifikacja PUCHARU GÓR SWIETOKRZYSKICH,- Konkurs nr 9 kl. LL zwykły art. 238.2.1,- Konkurs nr 10 kl. L zwykły art. 238.2.1,- Konkurs nr 11 kl. L1 z ocena stylu jezdzca - egzamin licencyjny,- Konkurs nr 12 dwufazowy art. 274.5.3 III Kwalifikacja PUCHARU GÓR SWIETOKRZYSKICH ,- Konkurs nr 13 kl. P o wzrastajacym stopniu trudnosci z Jokerem, art. 269,- Konkurs nr 14 kl. N o wzrastajacym stopniu trudnosci z Jokerem, art. 269.

  czytaj więcej »


 • ie miał prawie wcale apetytu. Szybko się uwinęłyśmy i przyniosłyśmy mu "bukiet". Zjadł bardzo ładnie i nawet wstał. Postanowiłyśmy przynieśc mu więcej, więc szybko pobiegłyśmy, gdyż zanosiło się na deszcz. Pani Iga w tym czasie wypuściła Eliota i Dudka na plac i poganiała ich, aby się trochę poruszali (jak tylko będę mogła zamieszczę na galopuje filmik i zdjęcia). Niestety po zrobieniu paru fotek musiałam jechac już do domu, więc pożegnałam się z końmi i moją instruktorką i poszłam do samochodu.

  czytaj więcej »


 • ktora obecnie jedzi na tym koniu?*czy bierze na nim udzial w zawodach?*czy uzywa bata?*kto jest instruktorem jezdziectwa?*czy jest jakis kontakt z instruktorem?5.Pytania o stajnie i pielegnacje *czy kon przebywa na dworzu czy w stajni?*czym kon jest karmiony?*jaki rodziłą trresciwej paszy otzrymuje?*czy ma swój boks?*czy zachowuje sie spokojnie podczas zabiegow pielegnacyjnych ?Przez te pytania mozemy sporo dowiedziec sie o koniu ;) dziekuje :D

  czytaj więcej »


 • gnięcie informacji o organizatorach takich kursów, złożenie niezobowiązującej deklaracji chęci uczestnictwa i zostawienie swoich kontaktów mailowo-telefonicznych. A w międzyczasie śledzenie na bieżąco informacji na stronie www.pzj.pl. PS. Więcej moich porad znajdziecie w dziale Szkółka jeździecka galopuje.pl:kliknij tutaj>-Szkółka jeździecka Tu również możecie zadawać mi pytania.

  czytaj więcej »


 • być wykonane z siodła, aby uzyskać oczekiwany efekt.Informacje zawarte w niniejszej książce mają charakter uniwersalny: odnoszą się do każdej dziedziny jeździectwa, nie tylko western. Dlatego książka przeznaczona jest nie tylko dla zwolenników amerykańskiego stylu jazdy konnej, lecz także dla tych, którzy myślą o skokach na koniu i o ujeżdżaniu. Po odpowiednim dostosowaniu ćwiczenia z książki mogą wzbogacić i urozmaicić treningi oraz nauczyć nowego spojrzenia na techniki szkolenia koni.

  czytaj więcej »


 • y pod filmem na Youtube kliknąć na guzik „umieść” i skopiować całą ścieżkę. Mamy nadzieję, że od teraz odpowiedzi na Wasze pytania od naszych ekspertów będą jeszcze bardziej precyzyjne, a tym samym bardziej będą spełniać Wasze oczekiwania i przyczyniać się do rozwiązywania zaistniałych problemów.Zapraszamy do zadawania pytań!:Szkółka jeździecka – zadaj pytanie

  czytaj więcej »


 • ie stresu i strachu, poniewż gdy koń wyczuje te emocje może wyminąć przeszkodę czy być nieposłuszny. Istnieje wiele ćwiczeń relaksacyjnych np. elementy jogi, cwiczenia oddechowe, albo poprostu słuchanie muzyki. Jeśli chcemy w przyszłości startować w jakiś poważnych, ogólnopolskich czy międzykrajowych zawodach musimy skupić się na tym co robimy teraz, a nie skupiać się na marzeniach. Należy wyznaczyć sobie kilka celów i po kolei je realizować, warto pomyśleć o znalezieniu dobrego trenera.

  czytaj więcej »


 • hwat wczesnie wykryty nie jest groźny. Trzeba tylko nie lekceważyc tego ze kon nam kustyka od czasu do czasu, bo kon nie kuleje bo mu sie tak uwidzi. Oczywiście potrzebna nam bedzie pomoc lekarz weterynarii. W czasie oczekiwania na weterynarza możemy polewac nogi konia zimną wodą, obłożyc lodem, lub umiescic na sadzawce z wodą, zrosiałej, zalanej trawie. Nalezy także usunąć nieodpwiednią paszę.Źródło: Wiedza własna oraz znaleziona w internecie, książkach. NIE KOPIOWANE =)

  czytaj więcej »


 • ędzie odwrotny. Po rozgrzewce mięśni powinien nastąpić duży natłok ćwiczeń, żeby koń zaczął myśleć i koncentrować się. Taką pracą masz szansę go rozluźnić. Przypominam, że aby zadać mi pytanie wystarczy kliknąć na banner szkółki widoczny na stronie głównej, a następnie kliknąć na guzik 'zadaj pytanie' widoczny przy mojej osobie.SzkółkaPozdrawiam!

  czytaj więcej »


 • spertowi', aby zobaczyć odpowiedzi kliknąc na guzik - 'zobacz porady'.Odpowiedzi będą systematycznie pojawiać się w zakładce 'Szkółka jeździecka'. Mamy nadzieję, że ta droga kontaktu z największymi osobistościami i znawcami jeździectwa pozwoli Wam rozwijać swoje umiejętności, a przyszłym, zawodowym jeźdźcom dojść do upragnionego celu. Wkrótce dołączą do nas nowi eksperci, m.in. dyscypliny ujeżdżenia. Zapraszamy do zadawania pytań naszym ekspertom!Redakcja

  czytaj więcej »


 • es karencji);· żadne szczepienie przypominajace nie może sie odbyc pózniej niż na 7 dni przed przybyciemna zawody.Polski Zwiazek Jezdziecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sportykonne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jestnajważniejsze.Dobro konia musi byc zawsze i wszedzie uwzgledniane w sportach konnych i nie może bycpodporzadkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np. komercyjnym.

  czytaj więcej »


 • ch staran, aby zapewnic koniom staranna opieke po zakonczeniuzawodów, a także humanitarne traktowanie po zakonczeniu kariery sportowej. Dotyczy towłasciwej opieki weterynaryjnej obrażen odniesionych na zawodach, spokojnej starosci,ewentualnie eutanazji.V. PZJ zacheca wszystkie osoby działajace w sporcie jezdzieckim do stałego podnoszeniaswojej wiedzy oraz umiejetnosci dotyczacych wszelkich aspektów współpracy z koniem.Propozycje zatwierdzone przez SZJ w dniu 04.06.2011 r.

  czytaj więcej »


 • oniom staranna opieke po zakonczeniuzawodów, a także humanitarne traktowanie po zakonczeniu kariery sportowej. Dotyczy towłasciwej opieki weterynaryjnej obrażen odniesionych na zawodach, spokojnej starosci,ewentualnie eutanazji.V. PZJ zacheca wszystkie osoby działajace w sporcie jezdzieckim do stałego podnoszeniaswojej wiedzy oraz umiejetnosci dotyczacych wszelkich aspektów współpracy z koniem.Propozycje zatwierdzone przez SZJ w dniu 04.06.2011 r.mzj.krakow.pl

  czytaj więcej »


 • z wyjazdy w teren.Wszystko to pod okiem instruktorki rekreacji ruchowej ze specjalnością JAZDA KONNA.Zaletą jest to ,że lekcje prowadzone są indywidualnie lub w bardzo małych grupach. Zapewniamy profesjonalne podejście i miłą rodzinną atmosferę.Turnusy w dniach:7-13 lipiec 2008r,21-27 lipiec 2008r.,4-10 sierpień 2008r.ZAPRASZAMY! Cennik: 620 zł.-7 dni. Zapraszamy także dzieci i dorosłych na naukę jazdy konnej do naszej stajni!Ceny już od 15zł.

  czytaj więcej »


 • ac przesuwanie sie i krzyzowanie sie tylnych konczyn krok po kroku .5.Zewnetrzna lydka jest przylozona do boku konia,pilnujac ruchu w przod,gdy kon probuje przeniesc ciezar ciala na zewnetrzna lopatke i przesuwac zad na boki zamiast skrecac.Jezdziec siedzi wyprostowany ,praca rąk powoduje utrzymanie ruchu, ale zapobiega jezdzie zupelnie do przodu i utrzymuje lopatki konia prosto.Wewnetrzna reka powoduje lekkie wygiecie do wewnatrz ale zdecydowanie nie ciagnie głowy.

  czytaj więcej »


 • o tyluwywijaniem ogonem zgrzytabuen zebami,walka z wodzami, uginaniem siepod lydka cz wrecz wierzganiem,ucieczka od lub do innych koni, stawaniem deba lub baranami .Moze byc to powodowane przez dyskomfort, fizyczny lub psychiczny,utrate pewnosci siebie albo niezdolnosc do wykonania cwiczenia.Moze tak sie rowniez dziac z winy jezdzca ,lub tez winy konia nieprzyzwyczajonego do dyscypliny i wplywow czynnikow zewnetrznych ,na ktore bedzie reagowal brakiem uwagi lub nadmierna pobudliwoscia.

  czytaj więcej »


 • zyszczypywania skory konia lub krepowania swobody ruchu.Dla komfortu jezdzcca nalezy zadbac , zeby siedzisko mialoodpowiednirozmiar , a tybinki wlasciwa dlugosc. Jezeli kon jest maly w stosunku do jezdzca dobrze jest uzyc dluzszego siodla ,zarowno dla wygody samego jezdca,jaki ilepszego rozlozenia ciezaru.Nalezy rowniez liczyc sie z tym jesli kon jest mlody lub slabo umiesniony, w trakcie prawidlowego treningu ksztalt jego miesni i sylwetka zmienia sie .

  czytaj więcej »


 • jac miesnie grzbietu i zadu umozliwiamy im przejecie czesci obciazenia z przednich nog . Osiaga sie to podstawiajac tylne nogi konia pod jego tulow , co odciaza przednie nogi.Kiedy jezdziec wykorzystuje pomoce dawane dosiadem i lydkami, aby sprawdzic ze kon bedzie niesc wiecej ciezaru na tylnych nogach , wowczas mowimy o zbieraniu konia.Przeczytaj także zebranie konia na naszym forum.

  czytaj więcej »


 • miesnie zarowno rak i nog ^^ - Podnies obie nogi powyzej grzbietu konia i wykonaj pelen obrot w siodle.Pomaga to rozwijac zarowno zmysl rownowagi , jak i koordynacje . - Cwiczenia rak moga byc wykonywane zarowno w stepie jak i w klusie.Zawiaz supel na wodzach , aby sie nie zeslizgnely podnies rece w gore i trzymaj je tak przez kilka krokow a potem opusc .Dla odmiany podnies rece przed soba i za soba .Trudniejszym cwiczeniem jest krazenie ramion, w poziomie lub w pionie .

  czytaj więcej »


 • ropy . Wkraczajac do lasu musisz podporzadkowac sie zasadom swoistego lesnego savoir vivre"u - pamietaj ze jestes tu gosciem Zdradliwe podloza Lesne sciezkimoga byc rozne . Najlepsze do konnej przejazdzki - o kazdej porze roku - sa sciezki piaszczyste.Mozna sobie na nich pozwolic nawet na galop.Twardszepodloza moga kryc rozne pulapki zwlaszcza podczas jesiennej słoty lub zimą.Troche deszczu i taka sciezka zamienia sie w blotnista i wyboista droge przez meke konia i jezdzca .

  czytaj więcej »