csio


 • br>13. Grzegorz Kubiak, DenetorW pierwszym konkursie rozgrywanym ostatniego dnia zawodów, rozgrywanym na zasadzie konkursu szybkości (ew. zrzutki przeliczane są na sekundy karne dodawane do czasu przejazdu) zwyciężył Maksymilian Wechta na koniu Boliwia z wynikiem 58.70 sekund. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Włoch, Giovanni Lucchetti na Benji ze stratą prawie pięciu sekund do Polaka i czasem 62.32 sek. Trzeci był Cagri Basel z Turcji na koniu Aquila z wynikiem 62.73 sek.

  czytaj więcej »


 • Klub Sportowy) z końmi: Kaolin du Ponts, Rocca DelferroCCI1*1.Michał Hycki (Klub Jeździecki „Szarża”) z koniem MG PolacoMiędzynarodowe Zawody WKKW CIC3*/CIC2*/CIC1* (Sopot, Polska), www.hipodrom.sopot.pl Międzynarodowe Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi CAI-A2 (Riesenbeck, Niemcy), www.reiterverein-riesenbeck.de 1.Przemysław Sroka (Klub Sportowy „Idmar”) z końmi: Bento 244, Calino 39, Mondenglanz

  czytaj więcej »


 • ez błędów na kolejno 7 miejscu Coriano's Ass i 10 miejscu Cassilio. W drugi dzień Cassilio zakończył konkurs na wysokim 6 miejscu. Coriano's Ass finał rundy koni 7-mio letnich skończył ze zrzutką w rozgrywce i drugim czasem konkursu na 5 miejscu. Miałem okazję uczestniczyć w zawodach w Sopocie już po raz czwarty i muszę przyznać, że bardzo lubię tam przyjeżdżać. Parkur jak zwykle był ładnie udekorowany i oprawiony, jednak podłoże nie utrzymało jakości w porównaniu do poprzednich lat.

  czytaj więcej »


 • Cyprian, Cybinka, Cedroso3.Marek Baryłko z końmi: Blues, Lotos, MalibuZaprzęgi Jednokonne:1.Bartłomiej Kwiatek z koniem Niger i LokanMiędzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) CIC2*(Arvile, Belgia):1.Jan Kamiński z koniem SeniorMiędzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) (Piber Koflach, Austria):1.Robert Pochwała z koniem: Rocca Delferro

  czytaj więcej »


 • e, Zoe (CSI**)2.       Julia Zawada z końmi: Dariete Z, Wannebe 2 (CSIYH*)Międzynarodowe Zawody w Sportowych Rajdach Konnych CEI** (Numana, Włochy)1.       Olga Ciesielska z koniem Nimes2.       Beata Dzikowska z koniem Mari3.       Kamila Kart z koniem ChomerDodatkowych informacji udziela:Krzysztof WielgusBrandLab Sp. z o.o.tel. (22) 625 12 67e-mail: k.wielgus@brandlab.pl

  czytaj więcej »


 • pan style="font-size:10.0pt;font-family:"Georgia","serif"">Honorowy wysoki patronat nad Zawodami obejmuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Wstęp na wszystkie konkursy zawodów jest bezpłatny. Miejsce: HIPODROM SOPOT ul. Polna 1, Sopot 

  czytaj więcej »


 • W dniu 2013-06-13 w ośrodku KJ Goldenhorse odbyły się zawody w skokach przez przeszkody. Organizatorzy zapewniki uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości CSIO*** 467.000,00 pln CSIYH* 18.000, 00 pln. Publiczność mogła zobaczyć w sumie 1 rozegranych konkursów.

  czytaj więcej »


 • odów. Podobnie jak Piotr Morsztyn dwa razy zwyciężał w CSIO5* Moskwa i CSIO3* Ryga. 4. Aleksandra Lusina – Pochodzi z Krakowa, trenuje w Boninie k. Szczecina, reprezentuje KJ Agro-Handel Śrem. Pierwsza w historii kobieta Mistrz Polski w skokach przez przeszkody w kategorii seniorów. Tytuł ten zdobywała już dwukrotnie w latach 2007 i 2008. W styczniu 2012 roku jako pierwszy polski jeździec dostała się do pierwszej setki Rankingu Rolexa.Więcej informacji: www.cavaliada.pl

  czytaj więcej »


 • . O awans do Super Ligi rywalizowało 7 drużyn. W finałowej rozgrywce triumfowała ekipa gospodarzy, drugie miejsce zajęli Szwedzi, a trzecie Włosi. Polacy uplasowali się na 5. Pozycji, tuż za Kanadyjczykami. 6 miejsce zajęli Rosjanie, a 7 – Duńczycy.W trakcie 4 dni zawodów rozegrano w sumie 12 konkursów. Najlepszy wynik należał do Łukasza Wasilewskiego, który w konkursie nr 2 Sempre Olímpics zdobył świetne, drugie miejsce. Szczegółowe wyniki na stronie: csiobarcelona.com

  czytaj więcej »


 • r 2, z wysokością przeszkód 145-150 cm. Lepszy był od niego jedynie Szwed Douglas Lindelow. Trzeci był Niemiec Daniel Deusser. 17-te miejsce w konkursie zajął Igor Kawiak, a 22-gie Andrzej Lemański. Warto w tym miejscu dodać, iż konkurencja jest naprawdę duża, a poziom niezwykle wysoki. Pierwsza 22-ka zawodników zakończyła konkurs bez ani jednej zrzutki.Szczegółowe wyniki konkursu nr 2 znajda Państwo w załączonym dokumencie.Trzymajmy kciuki za kolejne, udane występy Polaków.

  czytaj więcej »


 • adyjczycy, a nawet Brazylijczycy. Polacy zabiorą do Barcelony następujące konie:- Dundee V. Dwerse Hagen, Newton du Haut Bois, Player du Quesnoy- Jan Chrzanowski - F Olympic Mh, Neuf Decoeur Tardonne, Noah de Bacon - Igor Kawiak - Bischof L- Andrzej Lemański - Osadkowski van Halen - Piotr Morsztyn - Wavantos V. Renvillehoeve - Łukasz Wasilewski Pierwszy konkurs w czwartek, 20 września o godz. 11.00. Trzymajmy kciuki za dobry występ biało-czerwonych!

  czytaj więcej »


 • usi, Rosji, a także Holandii. Nie mogło także zabraknąć Polaków, a wśród nich Mściwoja Kieconia, który z koniem Winning Mood triumfował w finałowym konkursie Małej Rundy. Nasz reprezentant nie dał szans rywalom podczas niedzielnego finału Małej Rundy. Drugi był Estończyk Urmas Raag startujący na koniu Laguna VD Roshove. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze - para Andrius Petrovas i Rico Dona.Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy!

  czytaj więcej »


 • Kawiak (Neuf Decoeur Tardonne), Jan Chrzanowski (Dundee vd Dwerse Hagen )oraz Łukasz Wasilewski (Wawantos vd Renvillehoe).Trzecie miejsce Jarosława Skrzyczyńskiego, to na razie najlepszy wynik osiągnięty przez Polaków na CSIO 3* Bratislava 2012. Pierwsza w Small Tour była reprezentantka Danii - Karina Truelsen na koniu Qunnie. Jeszcze dziś jedno z najważniejszych zmagań konkurs FEI Nations Cup of Slovakia, w którym zaprezentuje się cała, nasza drużyna. Trzymamy kciuki!

  czytaj więcej »


 • >Polskę reprezentować będą:Igor Kawiak z końmi: NEUF DECOEUR TARDONNE oraz NOAH DE BACONJan Chrzanowski z końmi: DUNDEE VD DWERSE HAGEN, PLAYER DU QUESNOY oraz WENDY GEAŁukasz Wasilewski z końmi: CON CALMA i WAVANTOS VAN DE RENVILLEHOEWEJarosław Skrzyczyński z końmi: BALOUZINO, CHRONOS 27 oraz CRAZY – QUICK.Szczegółowy program zawodów CSIO Grand Prix Bratislava 2012 znajdą Państwo w załączonych propozycjach.Trzymamy kciuki za polskich zawodników!

  czytaj więcej »


 • ek Lewicki, Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Michał Kaźmierczak, Andrzej Lemański, Maksymilian Wechta, Łukasz Jończyk, Łukasz Wasilewski i Piotr Morsztyn.Ten ostatni, świetnie poradził sobie w niedzielnym konkursie Grand Prix, w którym zajął najwyższe wśród Polaków 5-te miejsce. Warto w tym miejscu wspomnieć także o świetnym występie Mściwoja Kieconia, który zwyciężył w finale rundy młodych koni.Zapraszamy do zapoznania się z wynikami poszczególnych konkursów.

  czytaj więcej »


 • h krajów będą walczyć o Puchar Narodów; - w sobotę, 7 lipca, zawodników czeka zmierzenie się z konkursem Sześć Barier;- w niedzielę, 8 lipca, Grand Prix, które wyłoni najlepszego z najlepszych!Organizatorzy zaplanowali liczne imprezy towarzyszące, szczególnie z myślą o najmłodszych, m.in. festyn rodzinny, przejażdżki konne. W przestrzeni targowej ustawione zostaną stoiska ze sprzętem jeździeckim oraz zdrową żywnością. Zapraszamy na zawody CSIO Sopot 2012!

  czytaj więcej »


 • br>ZAWODY MIĘDZYNARODOWE-CDI/CDIO - Zawody Międzynarodowe w Ujeżdżeniu-CSI/CSIO - Zawody Międzynarodowe w Skokach-CCI/CCIO - Zawody Międzynarodowe we WKKW (pełne)-CIC/CICO - Zawody Międzynarodowe we WKKW (skrócone)-CAI/CAIO - Zawody Międzynarodowe w Powożeniu-CVI/CVIO - Zawody Międzynarodowe w Woltyżerce-CEI/CEIO - Zawody Międzynarodowe w Rajdach Dług-CH-M - Mistrzostwa Świata-CH-EU - Mistrzostwa Europy-CH-M-YH - Mistrzostwa Świata Młodych Koni

  czytaj więcej »


 • aby zawodnicy pożegnali z nami naszego ukochanego rumaka gdyby coś takiego miało miejsce. Uważam że zrobiono dobrze że przerwano te zawody.. przecież to chyba oczywiste że należało go pożegnać (oczywiście dla tych dla których nie liczy sie tylko kasa a przyjaźń ze zwierzęciem, wzajemne współczucie, miłość do koni )Ps. czasami był złośliwy, lubił zarzucić zadem ale co z tego. Należy go zapamiętać jako wspaniałego konia mającego wielkie serce do skoków !Pozdrawiam.

  czytaj więcej »


 • ama siwych włosów o nieregularnych kształtach znajdująca się na czole. Hacele - wkręcane w podkowę bolce zapobiegające ślizganiu się konia np. na mokrej trawie czy lodzie. Hipika (z greckiego: hippike) - jeździectwo, sport konny. Hipologia - nauka o koniu domowym. Hipoterapia - metoda leczenia różnych schorzeń psychicznych i fizycznych za pomocą jazdy konnej i samego kontaktu z koniem. Hufnale (z niemieckiego) - gwoździe do przybijania podków, inaczej podkowiaki.

  czytaj więcej »


 • li ktoś nie reagował od razu po skoku, to od razu musiał paść na tej linii. Przyznam, że Mściwoj nigdy nie jechał tak trudnego parkuru, ale chyba nie tylko dla niego był to wysoki poziom, skoro nawet zachodnie konie padały jak muchy. Myślę, że możemy wracać do Polski z podniesioną głową. Teraz koncentrujemy się na zawodach w Barcelonie i walce o Super Ligę. Mam nadzieję, że koń Andrzeja Lemańskiego wróci do tego czasu do dobrej formy, bo inaczej mocno to nas osłabi.

  czytaj więcej »


 • erowy wynik. Gratulujemy!Zmagania w ramach CSIO 3* Bratysława potrwają do niedzieli, 14 sierpnia. Dziś, 12 sierpnia równie ważny dzień - zmagania ekip narodowych w ramach Pucharu Narodów. W zmaganiach weźmie udział 17 reprezentacji. Polskie barwy reprezentują w nim: Wojciech Dahlke, Andrzej Lemański, Krzysztof Ludwiczak i Łukasz Wasilewski. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!Szczegółowe wyniki wczorajszego konkursu Dużej Rundy znajdą Państwo w załączonym pliku.

  czytaj więcej »


 • innych zawodów tej rangi. Skacze się tak samo wysoko, przeszkody wyglądają tak samo, bo wymogi trzeba spełniać. Mówię to, bo po ostatniej wiadomości o moim sukcesie w Baku kilka osób przekonywało o niskim poziomie tamtejszych zawodów. To kłamstwo. Od występu w Baku zależeć będzie dalszy kalendarz moich startów. Trzymajcie kciuki!Więcej o zawodach:Propozycje

  czytaj więcej »


 • ta, 16 lipca- Compt. S 11 CSIYH1*: Jumping Competition for Young Horses with two rounds - FINAL - Compt. S 12 Jumping Competition with one round and winning round - Evening Compt. S 13 Jumping Competition over ditches and banks programme - Compt. S 14 Best of Champions - Compt. S 15 Accumulator Jumping Competition with Joker Niedziela, 17 lipca- Compt. S 16 Jumping Competition - Compt. S 17 Grand Prix Jumping Competition over two rounds and jump-off

  czytaj więcej »


 • eg, ponieważ koń był bardzo zdenerwowany. Potem jednak Antkowi udało się utrzymać kontrolę. Trzecie miejsce jest bardzo dobrym wynikiem. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale Szwajcarzy i Turcy mieli po prostu mniej punktów karnych. Uważam, że stać nas na lepszy wynik i jest on tylko kwestią czasu. Teraz naszym celem są zawody CSIO5* w Aachen w Niemczech, które odbędą się w dnach 12-17 lipca oraz Mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że i tym razem sprawimy Wam miłą niespodziankę.

  czytaj więcej »


 • rodów triumfowali Szwajcarzy, drugie miejsce zajęła ekipa Turcji. Warto w tym miejscu dodać, iż Polacy - w przeciwieństwie do pozostałych, zwycięskich ekip, wystartowali tylko w 3-osobowym składzie. Szczególne uznanie organizatorów zdobył najmłodszy z kadry 24-letni Mściwoj Kiecoń, który przejechał bezbłędnie dwie rundy. Słowa uznania należą się jednak oczywiście całej ekipie, która zaprezentowała umiejętności na najwyższym, światowym poziomie.Trzymamy kciuki za kolejne występy Polaków !

  czytaj więcej »