cavaliada
 • y;">Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami CzterokonnymiPokazy dzieci na kucach, konkurs szybkościNiedziela, 5 lutegoPKO BP Grand Prix Lublina CSI2* (Konkurs zaliczany do rankingu Cavaliada Tour i rankingu FEI)KPMG Dressage Cup

  czytaj więcej »


 • t;text-align:\r\njustify;line-height:normal\\\"">Mamy nadzieję, że powyższy program zachęci Was do odwiedzenia Poznania i kibicowania naszym zawodnikom. Dla tych z Was, którzy z różnych względów nie będą mogli pojawić się na terenie MPT w najbliższy weekend zapraszamy do śledzenia wyników konkursów na naszej stronie internetowej.  

  czytaj więcej »


 • tycznych parkurach. Zaś ostatniego dnia Cavaliady Summer Jumping największa atrakcja całej imprezy, czyli Grand Prix, która wyloni najlepszego zawodnika czterech dni zawodów. Wydarzenie będzie transmitowane w telewizyjnych kanałach sportowych platformy nc+, która wykupiła pełne prawa do przekazu video z zawodów. Jeszcze raz zapraszamy na plażę w Kołobrzegu 7 – 10 lipca. To będą piękne zawody.

  czytaj więcej »


 • órej wystąpią dzieci a kucach. Mali zawodnicy wezmą udział w zwykłym konkursie oraz rozegrają sztafetę. Na pewno Torwar mocno przeżyje Halowy Puchar Polski w Powożeniu, którego przedsmak mieliśmy w piątek – początek tego konkursu o 17.30. Następnie w programie pokazy, które zrealizują dla publiczności Stadnina i Muzeum M. K. Szuster. I wreszcie o 19.10 publiczność ponownie zobaczy „Compagnie des Quidams". A na finał konkurs szybkości Speed&Music (zaliczany do rankingu FEI).

  czytaj więcej »


 • życie. Paweł Warszawski  to reprezentant Polski w WKKW, zawodnik kadry A. Współpracuje  z trenerem Andreasem Dibowskim. To dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999). Od blisko 10 lat otrzymuje powołania do kadry A Seniorów WKKW Polskiego Związku Jeździeckiego. To  ośmiokrotny zdobywca medali Mistrzostw Polski, sześciokrotny reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Reprezentant SJ Baborówko.

  czytaj więcej »


 • goda Turczynska z KJ Facimiech.Sezon WKKW powoli dobiega końca. Przed zawodnikami zasłużony odpoczynek, choć niezbyt długi w przypadku dziesięciu najlepszych polskich jeźdźców, których z pewnością zobaczymy już niebawem na Class Eventing Tour – halowym zawodom WKKW, towarzyszącym Cavaliada Tour.Na podstawie informacji prasowej Horse Sport

  czytaj więcej »


 • wymiarze. Życzymy wielu sukcesów jeździeckich i nie tylko. I razem z Julią Janku przypominamy Wam – trzeba jeździć rozważnie i bez rutyny – po prostu bezpiecznie. Publikacja w ramach programu PZJ "Jeżdżę bezpiecznie"

  czytaj więcej »


 • tualnego wypadku podczas jazdy konnej. To bardzo proste a niezwykle praktyczne roziwązanie dla każdego kto uwielbia jazdę konną i jeździecki styl życia. Zapraszamy także na stronę Programu na portalu społecznościowym FaceBook. Bądź bezpieczna / bezpieczny jeżdżąc konno, galopuj bez obaw i daj przykład innym jak być świadomym i pewnym jeźdźcem.

  czytaj więcej »


 • tify;">Wszystkie te działania pod wspólnym mianownikiem „Jeżdżę bezpiecznie” mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa jazdy konnej, poprawić jakość ośrodków jeździeckich w tej kwestii, pomóc lepiej zrozumieć i przygotować się do sportu jeździeckiego wśród polskich dzieci i młodzieży w różnym wieku. To wszystko w dalszej perspektywie może niezmiernie pozytywnie wpłynąć na rozwój rekreacji i sportów konnych w naszym kraju, o wspaniałych przecież tradycjach w tej dziedzinie.  

  czytaj więcej »


 • le="text-align: justify;">Był to wspaniały weekend pod znakieum konia w warszawskiej hali Torwaarru. Kolejny koński weekend nad Wisłą, w nieco innym wymiarze już za tydzień podczas Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Zapraszamy na krótką fotorelację z warszawskiej Cavaliady pod tekstem. A już 22 marca widzimy się z Państwem na Festiwalu Sztuki Jeździeckiej w Centrum Olimpijskim, tylko parę minut jazdy od Torwaru

  czytaj więcej »


 • k Dąbrowskiego. W konkursie Średniej Rundy pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych zwyciężył Grzegorz Psiuk na Aresie. Kolejne miejsca zajęli: następny Polak - Łukasz Appel na koniu Caramello oraz duński jeździec Martin Neergaard na wierzchowcu Windsor NL. Przed nami jeszcze cały weekend pod znakiem jeździectwa. Zapraszamy na warszawski Torwar.  

  czytaj więcej »


 • k i Olga Michalik, będące w składzie Kadry Narodowej 2015 oraz Teresa Tomaszewska. W konkursach Małej Rundy do rywalizacji stanie pięć zawodniczek. Wśród nich zobaczymy wielokrotne medalistki Polski i uczestniczki Mistrzostw Europy – Gabrielę Jaworską-Mazur i Natalię Organistę. Lubelska publiczność zapewne będzie najmocniej trzymać kciuki za swoją reprezentantkę, czyli Katarzynę Łukasik.  Więcej informacji na: www.cavaliada-lublin.pl

  czytaj więcej »


 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Cavaliada 2014 Warszawa, które odbyły się na Torwarze. Przez cztery dni zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: Skoki przez przeszkody, Ujeżdżenie i Powożenie zaprzęgami. Całość imprezy dopełniały pokazy różnych sztuk jeździeckich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Cavaliady Warszawa

  czytaj więcej »


 • arenie głównej to tylko część całego zespołu. Wolontariusze już od poniedziałku zajmują się pracami stajennymi i pomagają w przygotowaniu imprezy, a kiedy publika już opuści zawody – sprzątają po zawodach.  Obserwując od początku Projekt Cavaliady i mając w pamięci jeszcze poprzednie edycje zawodów na Torwarze można śmiało powiedzieć, że ten projekt świetnie się rozwija i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję Cavaliady  w sezonie 2014/2015

  czytaj więcej »


 • wartek o 21 i w niedzielę o 11.30 odbędzie się konkurs ujeżdżenia klasy Grand Prix do którego organizatorzy zaprosili siedmiu czołowych Polskich zawodników. Wśród zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu Cavaliada Tour po dwóch edycjach, wszyscy zawodnicy mają szanse na zwycięstwo, ponieważ podczas konkursu finałowego Grand Prix będą przyznawane podwójne punkty. Polscy zawodnicy mają dodatkową motywację, ponieważ najlepszy z naszych rodaków otrzyma samochód osobowy o Volkswagen Up.

  czytaj więcej »


 • Niemca wykorzystał Jarosław Skrzyczyński, który punktując zarówno w Poznaniu jak i w Lublinie zmniejszył swoją stratę do 4,5 punków i ma dużą szansę na zwycięstwo w najbliższy weekend. Plany może mu pokrzyżować Andrzej Głoskowski, który ze stratą 7,5 punktów do lidera zajmuje trzecią lokatę.W najbliższy weekend wszystko będzie jasne. Zawodnicy zaprezentują na terenie warszawskiego Torwaru, gdzie odbędą się finały wszystkich rywalizacji rozgrywanych w ramach Cavaliada Tour 2013/2014

  czytaj więcej »


 • unkiem udziału jest jedynie wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności, a także posiadanie ważnego biletu wstępu na dany dzień Cavaliada Warszawa.Seminarium, to jednocześnie inauguracja współpracy Uniwersytetu Jeździeckiego  oraz „Akademii Hodowcy i Jeźdźca” – (nowego projektu edukacyjnego Polskiego Związku Hodowców Koni skierowanego do użytkowników i hodowców koni).Tym wydarzeniem PZHK rozpoczyna cykl szkoleń i kursów z różnych dziedzin hodowlanych i jeździeckich.

  czytaj więcej »


 • inie i Warszawie. Wszystkie imprezy są jednocześnie Zawodami Międzynarodowymi  2 lub 3 gwiazdkowymi. W tym roku pula nagród wyniesie 300 tyś zł, a dwa spośród rozegranych 11 konkursów będzie zaliczanych do światowego rankingu Longines.Cavaliada to nie tylko zawody dla profesjonalistów, ale także inwestycja w przyszłość polskiego jeździectwa. Z myślą o najmłodszych powstał cykl zawodów Cavaliada Future gdzie z warunkami panującymi na największych zawodach mogą zapoznać się młodzi jeźdźcy.

  czytaj więcej »


 • . \"Kids\", które mają często formę treningów, a nie rywalizacji " na być albo nie być". Dzieciaki oswajają się z atmosferą zawodów, a każde pod koniec dostaje mały upominek i wraca uśmiechnięte do domu. I wszyscy zadowoleni, prawda?Macie jakieś plany na 2014 rok? A może ktoś szuka "inwestycji życia"? Zakładajmy Pony Cluby, za kilka pokoleń dzieciak, który teraz jedzie na lonży na zasypiającym Ślązaku, może stać się naszą jedyną opcją i stanąć przed sędziami na Olimpiadzie...

  czytaj więcej »


 • Hala oznaczona numerem „6” została nazwana Pawilonem Polskiej Hodowli. Zlokalizowane zostały tam stoiska polskich stadnin, PZHK oraz specjalistów od „końskich” profesji takich jak weterynarz, masażysta, kowal, specjalista ds. żywienia i behawioryści.Cavaliada to marka, która bardzo dobrze rozwija się na polskim rynku. Fani tej imprezy czekają już z niecierpliwością na kolejne odsłony w Lublinie i Warszawie, które odbędą się w marcu.

  czytaj więcej »


 • iady, dzieci i młodzież musieli uzyskać dobre wyniki podczas kwalifikacji odbywających się podczas trzech zawodów halowych:I kwalifikacja   – Aromer Józefin II kwalifikacja – Centrum Hipiki Jaszkowo III kwalifikacja – KJ Wolica Kalisz Występ w Cavaliada Future można było sobie zapewnić także zdobywając złoty medal podczas Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Kuców Strzegom 2013, HPP kuców Józefin lub uzyskując dziką kartę od Organizatora.

  czytaj więcej »


 • w CSI2* w Budapeszcie. Jan Chrzanowski także wystąpi w zawodach dwugwiazdkowych zawodów w skokach we Włoszech. Julia Zawada i Grzegorz i Faber zaprezentują się podczas zawodów w Austriackim Ebreichsdorf.Na polskich arenach również nie zabraknie emocji. Podczas CSI2* oraz konkursu Młodych Koni w Lesznie zaprezentuje się czołówka polskich skoczków - Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta, Zuzanna Gowin i Alaksandra Lusina. 

  czytaj więcej »


 • dziectwa. Zespół portal galopuje.pl również został zaproszony do podzielenia się swoją wiedzą. W niedzielę o godzinie 10 Rafał Jabłoński z naszego zespołu przekaże zainteresowanym wiedzę na temat nowoczesnego marketingu ośrodków jeździeckich, czyli na co zwrócić uwagę budując swoją strategię oraz jak nie dać się oszukać agencjom reklamowym. W kuluarach jak zwykle każdy będzie miał możliwość zapoznania się z nowościami jeździeckimi oraz usługami jakie wprowadzane są na polski rynek.

  czytaj więcej »