aloe horses


 • ostanie poświęcony inny artykuł. Bibliografia: Baker N., Braithwaite S., Bez kopyt nie ma konia . Rehabilitacja kopyt. Bose konie w sporcie i rekreacji. Frank N., Geor R.J., Bailey S.R., Durham A.E., Johnson P.J. 2010. Equine Metabolic Syndrome. J Vet Int Med. Vol 24, Iss.3, 467-475 Gołąb J. 2011. Kopyta doskonałe. Naturalna pielęgnacja i rehabilitacja. Hoffman R.M. 2003. Carbohydrate metabolism in horses. www.ivis.org

  czytaj więcej »


 • koni. Mimo faktu, iż stawiamy głównie na dobrą zabawę, to planujemy także zorganizowanie w 2014 roku mistrzostw Polski w extreme trailu. Przed sezonem planowane jest szkolenie sędziowskie, które uzupełni wiedzę sędziów PLWiR na temat extreme traila”Serdecznie zapraszamy osoby, które są zainteresowane współpracą w propagowaniu konkurencji oraz organizacją zawodów w extreme trailu w Polsce do kontaktu z Polską Ligą Western i Rodeo.Załączamy przepisy i Regulamin Extreme Trail.

  czytaj więcej »


 • akończyła na 6m. 5-letnia Klacz Lambada (Lancer II/ Capitol) pokonywała bezbłędnie parkury wysokości 110 i 120 cm. Wałach Cool Boy 16 (Contendro I/ Capitol) wymagał ode mnie dużo pokory i po nieudanych startach w piątek i sobotę dotarliśmy się nawzajem pokonując Grand Prix z jedną zrzutką na pierwszej przeszkodzie. Dalia na wałachach Chronos 27 (Chello/ Zarevitsch), oraz Little Man 7 (Liberty Son/ Cannonball) udanie startowała w konkursach wysokości 120 i 130 cm wygrywając jeden z konkursów.

  czytaj więcej »


 • r>Wycieczka konna do Barda, spływ pontonem Nysą Kłodzką, lunch, powrót.Śladami Tajemnicy III Rzeszy Wycieczka konna na Ptasznik (719 m n.p.m.). Na szczycie należy odnaleźć mapę, która poprowadzi do ruin tajemniczej wioski. Po odnalezieniu wioski, kolejne zadania.Możliwość organizowania ognisk, wspinaczki skałkowej, podziemnych wypraw oraz zdobywanie odznak jeździeckich.Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty - początkujących i zaawansowanych.

  czytaj więcej »


 • 2012 to jedyna na Mazowszu okazja do startu w komplecie konkurencji kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo (w tym również w konkurencjach szybkościowych: Barrel Racing i Pole Bending). Ponadto w programie konkurencje Stowarzyszenia „Western Riders” (Trail Extreme, Western Riders Freestyle), konkurencja strzelecka Cowboy Mounted Shooting, konkurencja dla początkujących Western Horsemanship Green Rider i wiele innych atrakcji.Serdecznie zapraszamy!

  czytaj więcej »


 • zekraczania własnych barier, uelastyczniania sposobów funkcjonowania. Najważniejszym aspektem pracy warsztatowej jest fakt, że konie będąc zwierciadłem nas samych, naszych emocji, intencji i postaw, dostarczają nam cennej informacji zwrotnej oraz inspiracji, pozwalając wykorzystać intuicję w uczeniu się i generować zmianę.Wstęp na wszystkie wykłady wolny!Serdecznie zapraszamy do Raszyna!/ Tekst sponsorowany przez SKJ Koński Parsk oraz SKJ Wesołe Kopytko /

  czytaj więcej »


 • ta, 16 lipca- Compt. S 11 CSIYH1*: Jumping Competition for Young Horses with two rounds - FINAL - Compt. S 12 Jumping Competition with one round and winning round - Evening Compt. S 13 Jumping Competition over ditches and banks programme - Compt. S 14 Best of Champions - Compt. S 15 Accumulator Jumping Competition with Joker Niedziela, 17 lipca- Compt. S 16 Jumping Competition - Compt. S 17 Grand Prix Jumping Competition over two rounds and jump-off

  czytaj więcej »


 • st to mocny kuc, jego minimalna wysokość wynosi 137 cm, idealna 147-159 cm. Głowa jest powiększoną wersją Glowy walijskiego kuca górskiego, oczy są wyraziste, uszy małe, spiczaste, wysoko osadzone. Szyja jest długa, łopatki mocne, zad długi, ogon wysoko osadzony. Użytkowany jest jako lekki koń zaprzęgowy i koń wierzchowy, dobrze spisywał się także jako koń juczny podczas I i II wojny światowej. Krzyżówki z końmi czystej krwi dały znakomite konie myśliwskie, ogromnie uzdolnione do skoków.

  czytaj więcej »


 • j niż w stajni lub w ścisłym gronie koniarzy. Inni pomyślą, że to głupie by w ogóle o tym mówić w szkole „przecież oni się na tym nie znają”. Jednak właśnie takimi drobnymi rzeczami możemy zwrócić uwagę innych ludzi na jeździectwo. Również sami robiąc rzeczy podobne tej prezentacji możemy się czegoś dowiedzieć. W dużych miastach czasem małe szczegóły pokazują, kim naprawdę jesteśmy i co jest naszą pasją. To czasem jest tylko bryloczek z konikiem lub prezentacja na realioznastwie.

  czytaj więcej »


 • odnej.Fachowcy rozróżniają różne kształty głów, np. głowa prosta,głowa owcza.Głowa garbonosa charakteryzuje się tym, że oprócz kości ciemieniowej i czołowej, także kość nosowa jest wypukła, a oczy i chrapy są lekko przesunięte na boki.Ponieważ kształt głowy jest kryterium piękna, podlega bieżącej modzie. Głowa garbonosa była popularna przede wszystkim wśród ras paradnych w okresie baroku. Głowa szczupacza jest typowa dla arabów, a np. głowa klinowata dla koni rasy Quarter Horses.

  czytaj więcej »


 • am jako luzak w Roleski Ranch, w ostatnich zawodach zdobyłam Mistrzostwo Polski. Wiktoria otwarcie przyznaje, że w przyszłym roku znowu chciałaby zdobyć Mistrzostwo Polski, tak czy inaczej, nie zaprzestaje treningów, chce się koniom i westernowi poświecić na dobre. Gratulujemy jej sukcesów i cieszymy się, że ta utalentowana sochaczewianka dołączyła do naszej społeczności: Wiktoria Górska na galopuje.pl.

  czytaj więcej »


 • ąca w niemieckich barwach narodowych para niejednokrotnie zdobywała tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w klasach NRHA, do jej największych osiągnięć należał udział w zespołowym osiągnięciu Mistrzostwa Europy. W Polsce, pozostając własnością Moniki i Macieja Stańco z Bielska Białej, Many Golden Smarties znany był z występów z Alexandrem Syachinem. To była reprezentacyjna para ośrodka jeździeckiego MSM Western Horses w Jawiszowicach. Niestety, ta współpraca nie trwała zbyt długo…

  czytaj więcej »