Sport jeździecki

Powożenie


Powożenie, zaprzęgi konne, powożenie zaprzęgami
Powożenie to jedna z wielu dyscyplin konnych sięgających genezą do epoki starożytności. Jej powstanie miało miejsce dokłądnie w 680 roku p.n.e. podczas XXV Olimpiady Greckiej. Dała ona początek wyścigom kwadryg. W dzisiejszych czasach odbywają się zawody w powożeniu, jeśli ciężko jest Ci sobie to wyobrazić to warto rzucić okiem na konie w zaprzęgu foto. Dajemy również możliwość dyskusji na temat tego sportu w przeznaczonym do tego miejscu zaprzęgi konne forum. Jeśli szukasz ośrodka, w którym możesz nauczyć się powożenia sprawdź dział nauka powożenia.

Rajdy konne


Rajdy konne zaliczane są do dyscplin jeździeckich. Polegają one na przebyciu określonej trasy liczącej 30,50, 80, a czasami nawet 100 km. Jeźdźcy dążą do określonego celu według ustalonych na początku wskazówek, tzw. marszruty, która jest oznaczona na mapie. Rajdy konne mogą uprawiać zarówno młodzi jak też dorośli, o których warto poczytać w dziale rajdy konne dla dorosłych. Fani fotografii jeździeckiej mogą obejrzeć rajd konny zdjęcia. Zapraszamy do dyskusji na tematy związane z rajdami konnymi na rajd konny forum. Osoby pasjonujące się rajdami powinny wybrać się na rajdy konne bieszczady, o których warto poczytać.

Skoki przez przeszkody


Skoki przez przeszkody konie, skoki konie
Skoki przez przeszkody to podobnie jak powożenie konkurencja sportowa. Swoją historię ma jednak zdecydowanie krótszą, pierwsze oficjalne zawody miały bowiem miejsce w drugiej połowie XIX wieku w Dublinie. Dokładnie od 1900 roku skoki traktowane są jako jeździecka dyscyplina olimpijska. Na naszym portalu znajdziesz skoki przez przeszkody encyklopedia, w której zawarte zostały najważniejsze pojęcia powiązane z tą dyscypliną, jak również ciekawe skoki przez przeszkody zdjęcia. Jeśli chcesz wymienić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie skoków konnych to możesz to zrobić na skoki przez przeszkody forum. Pomagamy również znaleźć ośrodki, w których można nauczyć się skakać konno, sprawdź nauka skoków przez przeszkody i wybierz ośrodek w Twojej okolicy.

Ujeżdżenie


Ujeżdzenie dresaż & ujezdzenie dresaz na galopuje.pl
Ujeżdżenie, zwane przez niektórych dresażem, jest dyscypliną jeździecką. Doskonale rozwija naturalne możliwości konia. Warunek jest jednak jeden - musimy być całkowicie zgrani z koniem, wymagany jest także dobry dosiad. Ujeżdżenie konia to dość skomplikowany proces, który staramy się wyjaśnić. Polecamy również przejrzeć ujeżdżenie foto w szczególności jeśli pierwszy raz spotykasz się z tym pojęciem. Jeśli trenujesz ujeżdżenie, bądź chciałbyś zacząć trening, warto poczytać tematy na nauka ujeżdżenia forum. Dajemy Wam również możliwość sprawdzenia gdzie znajdują się ujeżdżalnie na terenie całej Polski.

Western


Western - jazda konna w stylu western
Western, to styl jazdy konnej wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych. Powstał on na potrzeby tamtejszych, którzy wykorzystywali konie do pracy. To zupełnie odmienny styl, m.in. w porównaniu z angielską szkołą, który rządzi się swoimi zasadami dotyczącymi jazdy, wyszkolenia konia oraz sprzętem i strojem. Jazda konna western to specjalne miejsce, w którym użytkownicy naszego portalu piszą artykuły odnośnie jazdy konnej w stylu western. W western konie zdjęcia znajdują się galerie zdjęć związanych z jazdą konną western. Jeśli jesteś fanem tego typu jazdy i chciałbyś wystąpić w zawodach w tej kategorii sportowej to zapraszamy do dyskusji i wymiany spostrzerzeń na zawody western forum. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z jazdą konną west mogą znaleźć miejsce, w którym można się jej nauczyć - western jazda konna nauka.

WKKW


WKKW - Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, czyli wkkw<br>
WKKW, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, to dyscyplina olimpijska, którą zaliczamy do najbardziej widowiskowych dziedzin sportowych. Mówiąc krótko, to test zarówno dla jeźdźca, jak i konia liczący trzy dni - w każdym odbywa się próba. Dowiedz się gdzie odbywać się będą zawody wkkw lub zobacz zdjęcia z wydarzeń, ktore już miały miejsce w wkkw foto. Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem swojej wiedzy bądź wymian poglądów zapraszamy na wkkw forum. Osoby zainteresowane rozpoczęciem swojej przygody z tym sportem znajdą ośrodki, w których mogą go uprawiać w zakładce wkkw konie.


Woltyżerka


woltyżerka, woltyzerka konna, figur woltyzerka
Woltyżerka, to nic innego jak gimnastyka artystyczna na koniu z udziałem jednego zawodnika lub drużyny składającej się minimalnie z 6, a maksymalnie z 8 osób. Zwierzę porusza się w stępie lub galopie. Dużym plusem jest brak granicy wieku, odkąd woltyżer może trenować. Niejednokrotnie uprawiają ją osoby powyżej 18 roku życia, które potem kontynuują tą pasję jako trenerzy. Oprócz cennych informacji polecamy także zobaczyć woltyżerka zdjęcia, aby lepiej zapoznać się z tą dyscypliną. Wszystkich zainteresowanych poznaniem figur oraz technik występujących zapraszamy na woltyżerka forum. Jeśli nie wiesz gdzie możesz rozpocząć swoją przygodę z woltyżerką, sprawdź mapę ośrodków na woltyżerka figury.

Wyścigi konne


Wyścigi konne, Służewiec Wyścigi konne, Wyścigi Sopot
Wyścigi konne to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, sięgająca swoimi początkami czasów starożytności. Za każdym razem to uczta dla oka, dzięki temu, że biorą w nich udział zazwyczaj konie pełnej krwi angielskiej i araby. Wyścigi możemy podzielić na dwa rodzaje - płaskie, czyli bez przeszkód oraz z przeszkodami. Więcej informacji o wyścigach konnych znajdziesz w zakładce wyścigi konne info. W wyścigi konne galeria możesz obejrzeć zdjęcia naszych użytkowników ukazujące wyścigi konne. Wszelkie pytania i odpowiedzi znaleźć możesz na wyścigi konne forum. Jeśli ten sport pochłonął Cię na tyle by zacząć go uprawiać, pomagamy znaleźć ośrodki, w których jest to możliwe, sprawdź wyścigi konne hipodrom.