Wyścigi konne, Służewiec Wyścigi konne, Wyścigi Sopot

Wyścigi konne
 
 

Wyścigi konne, Służewiec Wyścigi konne, Wyścigi Sopot

Wyścigi konne to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, sięgająca swoimi początkami czasów starożytności. Za każdym razem to uczta dla oka, dzięki temu, że biorą w nich udział zazwyczaj konie pełnej krwi angielskiej i araby. Wyścigi możemy podzielić na dwa rodzaje - płaskie, czyli bez przeszkód oraz z przeszkodami. Dodatkowo organizowane są wyścigi w kłusie. Miejscem rozgrywania wyścigów konnych są hipodromy, czyli tory wyścigowe. Z roku na rok imprezy tego rodzaju nabierają coraz większego rozmachu i popularności. W naszym kraju jest kilka ośrodków, gdzie odbywają się wyścigi konne Warszawa - wyścigi konne Służewiec, Wrocław oraz wyścigi konne Sopot.

 • Wyścigi konne, temat trudny... Dziś postaram się nieco przybliżyć moje podejście. Felieton miał się okazać w ostatnią niedzielę, ale pojawił się inny temat.

  czytaj więcej » 1


 • Najbliższy weekend zakończy pierwszą część sezonu wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. 

  czytaj więcej » 0


 • W tym roku więcej niż 160 koni odbywa treningi przygotowawcze przed sezonem wyścigowym 2014 na Partynicach. Jest to aż o ponad 30 % więcej niż rok temu. Ponad setka to konie pełnej krwi angielskiej (folbluty), a 60 to konie czystej krwi arabskiej. Inauguracja sezonu odbędzie się 27 kwietnia.

  czytaj więcej » 1


 • W miniony poniedziałek Totalizator Sportowy zorganizował uroczystą Gelę podsumuwującą sezon wyścigowy 2013. Podczas spotkania przyznane zostały nagrody w 11 kategoriach. Zaszczytny tytuł - Hodowcy Roku - powędrował do Andrzeja Zielińskiego, który wyszkolił tegorocznego zwycięzcę Patronusa oraz Pillara - zdobywcę Nagrody Iwna oraz trzeciego miejsca w Derby

  czytaj więcej » 0


 • Na przełomie listopada i grudnia upłynął termin składania uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rejonu ulicy Kłobuckiej. To właśnie w tym regionie znajduje się kompleks Toru Wyścigów Konnych Służewiec (TWKS). Zaakceptowanie Planu doprowadzi do przełomowej zmiany Służewca, która może wprowadzić Tor w nową epokę. 

  czytaj więcej » 0


Wyścigi konne - czytaj więcej »


Wyścigi konne - galeria zdjęć

Wyścigi konne - zobacz inne zdjęcia »

Wyścigi konne - Kalendarium zawodów
za 47 dni Wyścigi dla Kucyków i Dzieci- PONNY RACE 2014 wybieram się tam!

Reklama

Wyścigi konne - grupy tematyczne:

Cavaliada to największy cykl zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Cavaliada Tour składa …»

34 użytkowników | 25 wątków

Służewiec od lat słynie z wyścigów konnych i niezapomnianych przeżyć z tym związanych. Zapraszamy do…»

12 użytkowników | 9 wątków

Grupa przeznaczona jest dla uczniów THK Piaseczno. Jest miejscem wymiany szkolnych doświadczeń i zdo…»

14 użytkowników | 5 wątków

Jestes z Mazur? Świetnie trafiłeś! Dzielimy sie tu spostrzeżeniami na różne tematy: od sportu do sta…»

5 użytkowników | 3 wątkipolityka prywatności