Woltyżerka, woltyzerka konna, figury woltyzerka

Woltyżerka
 
 

woltyżerka

Woltyżerka, to nic innego jak gimnastyka artystyczna na koniu z udziałem jednego zawodnika lub drużyny składającej się minimalnie z 6, a maksymalnie z 8 osób. Zwierzę porusza się w stępie lub galopie. Dużym plusem jest brak granicy wieku, odkąd można trenować. Niejednokrotnie uprawiają ją osoby powyżej 18 roku życia, które potem kontynuują tą pasję jako trenerzy. Sukces woltyżerki tkwi w jej widowiskowym efekcie. Trudne ewolucje z udziałem dzieci wzbudzają po prostu radość i zainteresowanie. To bezpieczne hobby, gdyż dzieci niezwykle szybko dostosują się do stawianych im wymogów bezpieczeństwa i zasad obcowania z koniem - woltyzerka konna

Aby woltyżerka mogła zafunkcjonować, potrzebny jest specjalnie wyszkolony w tym celu koń. Zwierzę musi być łagodne, opanowane i mieć opanowane do perfekcji zasady równomiernego i spokojnego galopu. Sprawne przeprowadzenie pokazów gwarantuje także długi, szeroki grzbiet konia, na który kładzie się derkę, gąbkę i pas woltyżerki. Potem zawodnicy wskakują na grzbiet konia, który galopuje lub stępuje i wykonują ćwiczenia.

Woltyżerka, jak wiele innych dyscyplin sięga początkami starożytności. Z czasem rozwijała się coraz bardziej i umacniała swój status. W Polsce rozwinęła się w latach 80.

 • Jak co roku przed Bożym Narodzeniem, w czasopismach, na portalach internetowych i w newsletterach rozsyłanych przez sklepy pojawia się temat prezentów. Z jednej strony ukrywa się za tym chęć zwrócenia uwagi na produkt lub ofertę ale z drugiej strony…. czy nie zastanawiamy się nad tym co położyc pod choinką lub co sami życzylibyśmy sobie pod nią znaleźć? 

  czytaj więcej » 0


 • Wszechstronna derka Eskadrona padokówka HALFNECK Przeciwdeszczowa derka Halfneck jest wykonana z wyjatkowo mocnego materialu 840 Denier. Przedłużenie obszenie zachodzące na kłąb sprawia, że jest to idealna derka nie tylko na padok ale także do transportu

  czytaj więcej » 0


 • To nie tylko zwykła teoria i suchy pokaz prawidłowego lonżowania! To przede wszystkim nauka w praktyce!Zajęcia prowadzone z i końmi własnymi lub ew. z podopiecznymi Fundacji Zielona Polana. Poziom kursu zostanie dopasowany do poziomu uczestników.  Na szkoleniu zajmiemy się między innymi nauką posługiwania się mową ciała, lonżą, batem i wykorzystaniem głosu, nauką pracy w ręku.

  czytaj więcej » 0


 • W tym roku długi weekend majowy jest zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny. W połączeniu ze świętami wielkanocnymi ma aż 10 dni! Taka majówka zdarza się naprawdę rzadko. Po zimie, która pokazała swoją siłę, możemy spodziewać się równie konkretnej wiosny - ciepłej i słonecznej. Mając aż tyle dni można swobodnie zaplanować ciekawy wyjazd na Pomorze.

  czytaj więcej » 1


 • W książce możemy poczytać o wielu rasach koni, historii i przodkach naszych dzisiejszych wierzchowców, nauce poprawnego dosiadu, porozumiewaniu się z końmi, podstawach pielęgnacji, zmysłach, figurach na maneżu, przejażdżkach w teren, stroju i sprzęcie jeździeckim.

  czytaj więcej » 4


Woltyżerka - czytaj więcej »


Woltyżerka - galeria zdjęć

Woltyżerka - zobacz inne zdjęcia »

Woltyżerka - Kalendarium zawodów
Reklama

Woltyżerka - grupy tematyczne:

Grupa przeznaczona jest dla uczniów THK Piaseczno. Jest miejscem wymiany szkolnych doświadczeń i zdo…»

14 użytkowników | 5 wątków

Jestes z Mazur? Świetnie trafiłeś! Dzielimy sie tu spostrzeżeniami na różne tematy: od sportu do sta…»

5 użytkowników | 3 wątki

oferta WAKACJE 2014 ! Stajnia Napiwoda serdecznie zaprasza na wspólne spędzenie tegorocznych wa…»

0 użytkowników | 0 wątkówpolityka prywatności