Powożenie, zaprzęgi konne, powożenie zaprzęgami

Powożenie
 
 

powożenie

Zaprzęgi konne - Powożenie to jedna z wielu dyscyplin konnych sięgających genezą do epoki starożytności. Jej powstanie miało miejsce dokładnie w 680 roku p.n.e. podczas XXV Olimpiady Greckiej. Dała ona początek wyścigom kwadryg. Do tego sportu nawiązali także starożytni Rzymianie, którzy kontynuowali tę pasję w formie wyścigów rydwanów. Na całym kontynencie ten sport powożenie zaprzęgami upowszechnił się znacznie później, bo dopiero w połowie XIX wieku, głównie za sprawą króla angielskiego Jerzego IV.

 • Jeszcze jedno wspomnienie po Cavaliada 2014 Warszawa.  Impreza odbyła się w ostatni weekend na Torwarze. Cztery dni rywalizacji zawodników w trzech dyscyplinach: Skoki przez przeszkody, Ujeżdżenie i Powożenie zaprzęgami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Cavaliady Warszawa.

  czytaj więcej » 0


 • Za nami druga edycja Cavaliada Tour.  Podczas Międzynarodowych w Skokach przez przeszkody zawodów w Poznaniu, Lublinie i Warszawie zawodnicy zdobywali punkty rankingowe, ale Cavaliada to nie tylko zmagania sportowe, to także wielkie przedsięwzięcie organizacyjne. Międzynarodowe Targi Poznańskie wychodzą poza ramy swojego centrum wystawienniczego i organizują największe imprezy jeździeckie w całej Polsce.

  czytaj więcej » 0


 • Już w najbliższy czwartek odbędzie się jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce. Jak co roku warszawski Torwar będzie gościł najlepszych polskich i zagranicznych zawodników podczas Zawodów Międzynarodowych w Skokach przez przeszkody CSI3*. Zapraszamy na kolejną edycję Cavaliada 2014 Warszawa. Ten weekend należy do Cavaliady. Do zawodów zgłoszono 70 zawodników, którzy będą startować na 149 koniach.

  czytaj więcej » 0


 • Wczoraj zakończyły się zmagania zawodników podczas Cavaliady Lublin. Na kilka dni hale Targów w Lublinie zamieniły się w najważniejsze jeździeckie miejsce w Polsce.  Organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie odrobiły lekcję sprzed roku i znacznie poprawiły wiele w stosunku do poprzedniej – debiutanckiej edycji.

  czytaj więcej » 0


 • Pierwsza odsłony Cavaliady Tour 2013-14 okazała się sukcesem. To wydarzenie ogólnopolskie powoli, ale sukcesywnie zapisuje się dużymi literami na liście najważniejszych wydarzeń jeździeckich w kraju. Z każdą kolejną imprezą Cavaliada przybiera na sile, co z pewnością jest powodem do dumy dla organizatora – Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

  czytaj więcej » 0


Powożenie - czytaj więcej »


Powożenie - galeria zdjęć

Powożenie - zobacz inne zdjęcia »

Powożenie - Kalendarium zawodów
Reklama

Powożenie - grupy tematyczne:

Grupa przeznaczona jest dla uczniów THK Piaseczno. Jest miejscem wymiany szkolnych doświadczeń i zdo…»

14 użytkowników | 5 wątków

Jestes z Mazur? Świetnie trafiłeś! Dzielimy sie tu spostrzeżeniami na różne tematy: od sportu do sta…»

5 użytkowników | 3 wątkipolityka prywatności