konie trakeńskie

 
 
konie trakeńskie, koń trakeński, koń rasy trakeńskiej, trakenKonie trakeńskie to kolejni przedstawiciele gorącokrwistych, a przy tym pod względem anatomii i wyglądu bliski ideału, jeśli chodzi o wzór konia sportowego. Rasa ta ma za sobą długą historię, a jej początki to tereny ówczesnych Prus Wschodnich. Dziś, konie trakeńskie często służą do ulepszania innych ras.


 • Pochodzenie

 • Konie trakeńskie, wywodzą się z terenu Prus Wschodnich, czyli dzisiejszych terenów należących do Polski i Rosji. W XIII wieku ziemie te dostały się pod panowanie krzyżackie i można powiedzieć, że od tego momentu rozpoczęła się hodowla tych koni przez Krzyżaków. Na początku, podstawową formą konia było mocne, ale niezbyt urokliwe zwierzę, które wywodziło się od miejscowych koni, które były z kolei potomkami konia polskiego. Postęp w ulepszaniu rasy nastąpił po założeniu przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I, stadniny w Trakenach, od których rasa bierze swą nazwę. Wówczas rozpoczęła się hodowla koni przede wszystkim do celów wojskowych – w tym celu do hodowli wprowadzono więcej anglików i arabów, które wpłynęły na porwę zarówno wyglądu, jak i temperamentu trakena.

 • Budowa

 • Koń trakeński jest koniem średniej wielkości, przeciętnie osiągają one wysokość 160-162 cm. Jego maść jest przede wszystkim jednolita, ale bardzo różnorodna, np. gniada. Głowa trakena, ze względu na jego szlachetne pochodzenie od konia pełnej krwi angielskiej wyróżnia się niezwykłą szlachetnością. Oczy są pełne wyrazu, a uszy, jak u wszystkich rasowych przedstawicieli- czujne i ruchliwe. Inne cechy jego anatomii to m.in.: długa szyja, bardzo mocne kończyny i kopyta. Generalnie budową traken sprawia wrażenie konia niezwykle masywnego, wyróżniającego się przy tym harmonijną budową.

 • Ciekawostki

 • Koń trakeński odznacza się dużym temperamentem, który przejął od koni pełnej krwi angielskiej.
  Traken charakteryzuje się niesamowicie silnym zadem, warto dodać, że to konie trakeńskie dominują podczas zawodów, m.in. Wielkiej Pardubickiej.

  Ze względu na swoją niesamowitą siłę uzyskują świetne wyniki w zawodach międzynarodowych, sławę zyskały po pasmie zwycięstw podczas olimpiady w ’36 roku w Berlinie.  konie trakeńskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie trakeńskie - ogłoszenia

  konie trakeńskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »