Konie polskie szlachetne półkrwi

 
 
Konie polskie szlachetne półkrwi, reprezentują jedną z najdynamiczniej rozwijających się ras w naszym kraju. Można zaryzykować stwierdzeniem, iż stanowią one początki pierwszej, sportowej rasy wyhodowanej w Polsce. Dzięki mieszance rodzimych klaczy z ogierami czystej krwi i półkrwi powstają wspaniałe konie, idealne do skoków przez przeszkody czy ujeżdżenia.


 • Pochodzenie: konie polskie szlachetne półkrwi , to jedna z najmłodszych ras koni w Polsce. Jej dynamiczny rozwój przypada na ostatnie lata, wraz z pojawieniem się koncepcji wyhodowania polskiej rasy konia sportowego. Konie te powstają z połączenia rodzimych klaczy z ogierami zagranicznymi półkrwi i czystej krwi.


 • Budowa:

 • Ciekawostki: rasa posiada wiele utytułowanych ogierów, m.in. ELFA 1992 - zwycięzcę konkursu szybkości podczas finału Pucharu Świata w Lipsku, ARAMISA - syna ELFA - triumfatora w Mistrzostwach Polski Młodych Koni czy TAUNUSA 2001 - finalistę Mistrzostw Świata Młodych Koni w Zangersheide 2007. • Konie polskie szlachetne półkrwi - w naszej bazie


  Iwa

  wyszukaj więcej koni

   

  Konie polskie szlachetne półkrwi - ogłoszenia

  Konie polskie szlachetne półkrwi - zobacz pozostałe ogłoszenia »