Konie polskie, koniki polskie, koń polski rasa

konie polskie

 
 
konie polskie, koniki polskie, koń polski rasaKonie polskie to jedna z popularniejszych ras w naszym kraju zaliczana do późnodojrzewających, długowiecznych i niezwykle odpornych zarówno na panujące warunki, jak i choroby. Ich przodkami były tarpany zamieszkujące kiedyś lasy środkowej Europy. Jest on szczególnie ceniony za inteligencję i łagodny charakter.

 • Koniki polskie - pochodzenie

 • Rasa wywodzi się od tarpanów. Pod koniec XVIII wieku ostatnie tarpany umieszczono w zwierzyńcu koło Biłgoraja, w momencie zlikwidowania go konie trafiły w ręce miejscowych chłopów, którzy zaczęli krzyżować je ze zwykłymi, roboczymi końmi. Efektem tej krzyżówki były właśnie konie polskie. Dziś przywiązuje się wielką wagę do hodowli koni czystej rasy. W tym celu trzymane są one w specjalnych rezerwatach, m.in. w Stacji badawczej PAN w Popielnie.

 • Budowa - koń polski rasa

 • Koń polski charakteryzuje się silną, krępą budową. Są zaliczane do niższych ras, przeciętnie osiągają bowiem wysokość w granicach 130-140cm. Głowa jest ciężka, a szyja nisko osadzona. Wyróżnikiem rasy polskiej jest wyraźny kłąb, głęboka klatka piersiowa i ścięty zad. Jeśli chodzi o ubarwienie, to jest ono głównie myszate, z pręgami na kończynach i czarną pręgą na grzbiecie.

 • Ciekawostki

 • Konie polskie to doskonała propozycja dla miłośników ras wierzchowych – doskonale radzi sobie ze wszystkimi chodami, jest doskonałym wierzchowcem zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Radzi sobie również jako koń zaprzęgowy, z tego względu jest częstą rasą stosowaną przez rolników. Co ważne, stosowany jest także do badań naukowych.

  Konie polskie, mają duże znaczenie dla rozwoju ras polskich i rosyjskich.  konie polskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie polskie - ogłoszenia

  zdjecia-na-dworzeogier-gniady-4lata-jasior-po-siZDJECIA NA DWORZE
  Ogier gniady 4lata JASIOR po SIR
  SIR po GOURMET ZIMNOKRWISTY NIEMIEC
  matka JANKA po KASKADER
  licencja aktualne badania 80pkt
  CENA 10000ZL

  zdjecia w stajni
  ogier gniady 15 miesiecy MARS z obustronnym pochodzeniem
  po GRÓD
  matka MAJA
  CENA 4500ZL
  informacje dotyczace koni tylko telefonicznie
  CENA 4 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-08-27
  ogłoszenie nr
  19355
  sprzedam-klacz-kn-4-letnia-niedawno-ujezdzona-sSprzedam klacz KN - 4 letnia niedawno ujeżdżona. Sympatyczna w obsłudze bez narowów. Chodziła na obozach jeździeckich dla dzieci pod grupą zaawansowaną. Jeździła głównie w zastępie jak i trochę samodzielnie. W terenie spokojna nie płochliwa. Odrobaczona. Nie ma jeszcze wyrobionego paszportu ale ma zrobione badania krwi potrzebne do opisu – zd
  CENA 2 700,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-08-22
  ogłoszenie nr
  18879

  konie polskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności