konie małopolskie

 
 
konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiejKonie małopolskie, koń małopolski zalicza się do rasy półkrwi angloarabskiej i arabskiej, których hodowla koncentruje się w Małopolsce. Są mniejsze i drobniejsze od koni wielkopolskich. Konie małopolskie wyróżniają się urodą, szlachetną budową. Po swoich przodkach - konikach polskich, odziedziczyły takie cechy jak: płodność, długowieczność oraz odporność na choroby.

 • Koń rasy małopolskiej - pochodzenie

 • Największy przełom w hodowli koni małopolskich nastąpił w XVII i XVIII wieku, kiedy został uszlachetniony krwią ogierów perskich, turkmeńskich, kabardyńskich i arabskich. Następnie w połowie XIX wieku wpływ na rozwój rasy odegrały konie angielskie, natomiast w drugiej połowie XX wieku - konie kabardyńskie. Można z całą pewnością stwierdzić, iż największy wpływ na rozwój rasy odegrały stadniny w Janowie Podlaskim i Białce, w których do dzisiaj znajdują się znane ośrodki hodowli tej rasy.

 • Budowa

 • Koń małopolski to przede wszystkim mała, drobna głowa o łagodnym wyrazie, Mała głowa w typie orientalnym, lekko szczupacza, oczy duże, o łagodnym wyrazie. Szyja koni tej rasy jest długa, klatka piersiowa wydatna, głęboka i dość szeroka. Zad jest lekko ścięty, a kończyny długie i suche. Sierś jest jedwabista, najczęściej gniada.

 • Ciekawostki

 • Konie małopolskie są idealne dla młodych jeźdźców - są raczej łagodne, pracowite i inteligentne. Po arabach odziedziczyły temperament, po wojskowych przodkach - waleczność i odwagę. Idealne do hodowli - niewybredne, jeśli chodzi o jedzenie, bardzo rzadko chorują. Sprawdzają się również jako konie sportowe, Łatwe w hodowli, niewybredne w kwestiach żywieniowych, cieszące się dobrym zdrowiem. Świetne konie wierzchowe, sprawdzają się jako konie sportowe oraz pociągowe do bryczek, dorożek itp.
  konie małopolskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie małopolskie - ogłoszenia

  Tarant lamparci, po Dopingu, lat 16, 163 cm wzrostu, wałach. Piękne umaszczenie, koń "profesor", do rekreacji, pracujący w szkółce jeździeckiej, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zdrowy, aktualne szczepienia i odrobaczenia. Sprzedaję z powodu
  wyjazdu, tylko w dobre ręce, najchętniej rodzinie z przydomową stajnią.
  CENA 4 500,00 PLN
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-12-14
  ogłoszenie nr
  26289

  klacz-rekreacyjna-w-bardzo-dobrej-ceniedalmacKlacz rekreacyjna w bardzo dobrej cenie!

  Dalmacja to spokojna, prawie 5-letnia klacz, bezproblemowa przy czyszczeniu i siodłaniu. Sprawdziła się u nas pozytywnie w rekreacji - jeżdżą na niej osoby średniozaawansowane i zaawansowane (zarówno dzieci jak i dorośli). Dalmacja brała udział w wielu wyjazdach w tereny, chodziła także jako koń prowadząc
  CENA 4 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-12-08
  ogłoszenie nr
  26112

  znakomity-kon-profesor-dla-dziecka-lub-amatora-chZnakomity koń- profesor dla dziecka lub amatora chcącego zrobić II klasę sportową. Wspaniały charakter, dobra technika, niezastąpiona profesorka na początku kariery jeździeckiej.
  Asconia jest bardzo zaangażowana w pomoc dla jeźdźca na parkurze, poprawia i wybacza błędy. Koń godny polecenia.
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-12-05
  ogłoszenie nr
  25999

  konie małopolskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności