konie małopolskie

 
 
konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiejKonie małopolskie, koń małopolski zalicza się do rasy półkrwi angloarabskiej i arabskiej, których hodowla koncentruje się w Małopolsce. Są mniejsze i drobniejsze od koni wielkopolskich. Konie małopolskie wyróżniają się urodą, szlachetną budową. Po swoich przodkach - konikach polskich, odziedziczyły takie cechy jak: płodność, długowieczność oraz odporność na choroby.

 • Koń rasy małopolskiej - pochodzenie

 • Największy przełom w hodowli koni małopolskich nastąpił w XVII i XVIII wieku, kiedy został uszlachetniony krwią ogierów perskich, turkmeńskich, kabardyńskich i arabskich. Następnie w połowie XIX wieku wpływ na rozwój rasy odegrały konie angielskie, natomiast w drugiej połowie XX wieku - konie kabardyńskie. Można z całą pewnością stwierdzić, iż największy wpływ na rozwój rasy odegrały stadniny w Janowie Podlaskim i Białce, w których do dzisiaj znajdują się znane ośrodki hodowli tej rasy.

 • Budowa

 • Koń małopolski to przede wszystkim mała, drobna głowa o łagodnym wyrazie, Mała głowa w typie orientalnym, lekko szczupacza, oczy duże, o łagodnym wyrazie. Szyja koni tej rasy jest długa, klatka piersiowa wydatna, głęboka i dość szeroka. Zad jest lekko ścięty, a kończyny długie i suche. Sierś jest jedwabista, najczęściej gniada.

 • Ciekawostki

 • Konie małopolskie są idealne dla młodych jeźdźców - są raczej łagodne, pracowite i inteligentne. Po arabach odziedziczyły temperament, po wojskowych przodkach - waleczność i odwagę. Idealne do hodowli - niewybredne, jeśli chodzi o jedzenie, bardzo rzadko chorują. Sprawdzają się również jako konie sportowe, Łatwe w hodowli, niewybredne w kwestiach żywieniowych, cieszące się dobrym zdrowiem. Świetne konie wierzchowe, sprawdzają się jako konie sportowe oraz pociągowe do bryczek, dorożek itp.
  konie małopolskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie małopolskie - ogłoszenia

  persja-to-spokojna-doswiadczona-9-letnia-klacz-bPersja to spokojna, doświadczona 9-letnia klacz, bezproblemowa przy czyszczeniu i siodłaniu. Posiada spore doświadczenie w rekreacji, a także małym sporcie (kilkukrotnie brała udział w towarzyskich zawodach w skokach przez przeszkody). Persja uczestniczyła w wielu wyjazdach w tereny - jest odważna, nawet jak się czegoś przestraszy nie wpada w panik
  CENA 6 800,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2015-01-17
  ogłoszenie nr
  27128

  hektorwalach6-latrasa-malopolskimatka-hHEKTOR
  wałach,
  6 lat,
  rasa małopolski,
  Matka HEKATE, Ojciec PESAL

  Koniki jest grzeczny bezproblemowy w czyszczeniu czy obsłudze, chodzi w tereny, nie boi się ruchu ulicznego, przyjazny dla innych koni, chętny do współpracy z człowiekiem, szybko się uczy. Systematycznie chodzi pod siodłem, skacze różne przeszkody (np. przez ławkę), jeżdżony p
  CENA 8 000,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2015-01-15
  ogłoszenie nr
  27092

  ekspres-walach-m-13-lat-gniady-ojciec-jEkspres – wałach m, 13 lat, gniady, ojciec JALIENNY (xxoo), matka ELMADINA (m), hodowca.: Janów Podlaski, do sportu, chodzi L, spokojny, niepłochliwy w terenie, łatwy w prowadzeniu, profesor, świetny do nauki skoków, dobrze reaguje na pomoce, bezproblemowy w transporcie, duże doświadczenie na zawodach. Musi stać na padoku, w boksie tka.
  CENA 10 000,00 PLN
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2015-01-12
  ogłoszenie nr
  24702

  konie małopolskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności