konie małopolskie

 
 
konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiejKonie małopolskie, koń małopolski zalicza się do rasy półkrwi angloarabskiej i arabskiej, których hodowla koncentruje się w Małopolsce. Są mniejsze i drobniejsze od koni wielkopolskich. Konie małopolskie wyróżniają się urodą, szlachetną budową. Po swoich przodkach - konikach polskich, odziedziczyły takie cechy jak: płodność, długowieczność oraz odporność na choroby.

 • Koń rasy małopolskiej - pochodzenie

 • Największy przełom w hodowli koni małopolskich nastąpił w XVII i XVIII wieku, kiedy został uszlachetniony krwią ogierów perskich, turkmeńskich, kabardyńskich i arabskich. Następnie w połowie XIX wieku wpływ na rozwój rasy odegrały konie angielskie, natomiast w drugiej połowie XX wieku - konie kabardyńskie. Można z całą pewnością stwierdzić, iż największy wpływ na rozwój rasy odegrały stadniny w Janowie Podlaskim i Białce, w których do dzisiaj znajdują się znane ośrodki hodowli tej rasy.

 • Budowa

 • Koń małopolski to przede wszystkim mała, drobna głowa o łagodnym wyrazie, Mała głowa w typie orientalnym, lekko szczupacza, oczy duże, o łagodnym wyrazie. Szyja koni tej rasy jest długa, klatka piersiowa wydatna, głęboka i dość szeroka. Zad jest lekko ścięty, a kończyny długie i suche. Sierś jest jedwabista, najczęściej gniada.

 • Ciekawostki

 • Konie małopolskie są idealne dla młodych jeźdźców - są raczej łagodne, pracowite i inteligentne. Po arabach odziedziczyły temperament, po wojskowych przodkach - waleczność i odwagę. Idealne do hodowli - niewybredne, jeśli chodzi o jedzenie, bardzo rzadko chorują. Sprawdzają się również jako konie sportowe, Łatwe w hodowli, niewybredne w kwestiach żywieniowych, cieszące się dobrym zdrowiem. Świetne konie wierzchowe, sprawdzają się jako konie sportowe oraz pociągowe do bryczek, dorożek itp.
  konie małopolskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie małopolskie - ogłoszenia

  sprzedam-malopolska-klacz-erita-bardzo-urodziwaSprzedam małopolską klacz Erita. Bardzo urodziwa, srokata klacz z pełnym małopolskim pochodzeniem po dobrych rodzicach. Klacz ma 6 lat, około 157 cm wzrostu. Koń jest wstępnie ujeżdżony. Była również zaprzęgana w parze. Koń ambitny, szybko się uczy, jest bardzo przyjazna, grzeczna we wszelkich zabiegach wykonywanych przy niej. Posiada paszport. Kla
  CENA 5 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-21
  ogłoszenie nr
  23759

  sprzedam-konia-zdrowego-bezproblemowego-w-codzi
  Sprzedam konia zdrowego, bezproblemowego w codziennej obsłudze.
  U poprzedniego właściciela w treningu skokowym od listopada 2012. Ma za sobą starty w zawodach skokowych w klasie LL i L na czysto. Był trenowany do konkursów klasy P. Ma możliwości na dużo więcej.
  Bardzo odważny, nie boi się żadnych przeszkód.
  Koń bardzo przyjazny i posłuszny.
  A
  CENA 8 900,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-19
  ogłoszenie nr
  23672

  witammam-do-sprzedania-slicznego-ogierka-rasy-mWitam,
  mam do sprzedania ślicznego ogierka rasy małopolskiej.
  ELEGANT urodził się 03.04.2012 roku, maść gniada.
  Matka - Entropia
  Ojciec - Amadeusz

  Elegant posiada rodowód, który pozwoli mu w przyszłości zostać Ogierem kryjącym.
  Podaje wszystkie nogi bez najmniejszego problemu, lubi czyszczenie.
  Zapraszam do obejrzenia i kupna.
  Nr paszpo
  CENA 4 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-14
  ogłoszenie nr
  23461

  konie małopolskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności