konie małopolskie

 
 
konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiejKonie małopolskie, koń małopolski zalicza się do rasy półkrwi angloarabskiej i arabskiej, których hodowla koncentruje się w Małopolsce. Są mniejsze i drobniejsze od koni wielkopolskich. Konie małopolskie wyróżniają się urodą, szlachetną budową. Po swoich przodkach - konikach polskich, odziedziczyły takie cechy jak: płodność, długowieczność oraz odporność na choroby.

 • Koń rasy małopolskiej - pochodzenie

 • Największy przełom w hodowli koni małopolskich nastąpił w XVII i XVIII wieku, kiedy został uszlachetniony krwią ogierów perskich, turkmeńskich, kabardyńskich i arabskich. Następnie w połowie XIX wieku wpływ na rozwój rasy odegrały konie angielskie, natomiast w drugiej połowie XX wieku - konie kabardyńskie. Można z całą pewnością stwierdzić, iż największy wpływ na rozwój rasy odegrały stadniny w Janowie Podlaskim i Białce, w których do dzisiaj znajdują się znane ośrodki hodowli tej rasy.

 • Budowa

 • Koń małopolski to przede wszystkim mała, drobna głowa o łagodnym wyrazie, Mała głowa w typie orientalnym, lekko szczupacza, oczy duże, o łagodnym wyrazie. Szyja koni tej rasy jest długa, klatka piersiowa wydatna, głęboka i dość szeroka. Zad jest lekko ścięty, a kończyny długie i suche. Sierś jest jedwabista, najczęściej gniada.

 • Ciekawostki

 • Konie małopolskie są idealne dla młodych jeźdźców - są raczej łagodne, pracowite i inteligentne. Po arabach odziedziczyły temperament, po wojskowych przodkach - waleczność i odwagę. Idealne do hodowli - niewybredne, jeśli chodzi o jedzenie, bardzo rzadko chorują. Sprawdzają się również jako konie sportowe, Łatwe w hodowli, niewybredne w kwestiach żywieniowych, cieszące się dobrym zdrowiem. Świetne konie wierzchowe, sprawdzają się jako konie sportowe oraz pociągowe do bryczek, dorożek itp.
  konie małopolskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie małopolskie - ogłoszenia

  sprzedam-wyjatkowo-urodziwego-konia-do-rekreacji-lSprzedam wyjątkowo urodziwego konia do rekreacji lub małego sportu. Koń jest bardzo dobrze ujeżdżony, brał udział w zawodach regionalnych w skokach. Jest bardzo przyjazny i kontaktowy. Zdrowy i energiczny, potrafi być również dobrym, bezpiecznym nauczycielem dla początkujących. Wzrost 163 cm, wiek 8 lat.
  CENA 8 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2015-03-03
  ogłoszenie nr
  28170

  sprzedam-walachaimie-koniasyriuszojciecbaSprzedam wałacha:
  Imię konia: Syriusz
  Ojciec: Bandii/Campetot xxoo
  Matka: Satysfakcja/Baro/Kwartet
  Data urodzenia: 2011-04-12
  Rasa: małopolska
  Maść: gniada
  wzrost: 172 cm
  Syriusz to łagodny, bez narowów , chętny do współpracy koń.
  Jest zdrowy w stałym treningu ma predyspozycje skokowe.
  Nadaje się dla amatora jak i dla osoby która chce tre
  CENA 8 000,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2015-02-25
  ogłoszenie nr
  28043

  konie małopolskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności