konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiej

konie małopolskie

 
 
konie małopolskie, koń małopolski, koń rasy małopolskiejKonie małopolskie, koń małopolski zalicza się do rasy półkrwi angloarabskiej i arabskiej, których hodowla koncentruje się w Małopolsce. Są mniejsze i drobniejsze od koni wielkopolskich. Konie małopolskie wyróżniają się urodą, szlachetną budową. Po swoich przodkach - konikach polskich, odziedziczyły takie cechy jak: płodność, długowieczność oraz odporność na choroby.

 • Koń rasy małopolskiej - pochodzenie

 • Największy przełom w hodowli koni małopolskich nastąpił w XVII i XVIII wieku, kiedy został uszlachetniony krwią ogierów perskich, turkmeńskich, kabardyńskich i arabskich. Następnie w połowie XIX wieku wpływ na rozwój rasy odegrały konie angielskie, natomiast w drugiej połowie XX wieku - konie kabardyńskie. Można z całą pewnością stwierdzić, iż największy wpływ na rozwój rasy odegrały stadniny w Janowie Podlaskim i Białce, w których do dzisiaj znajdują się znane ośrodki hodowli tej rasy.

 • Budowa

 • Koń małopolski to przede wszystkim mała, drobna głowa o łagodnym wyrazie, Mała głowa w typie orientalnym, lekko szczupacza, oczy duże, o łagodnym wyrazie. Szyja koni tej rasy jest długa, klatka piersiowa wydatna, głęboka i dość szeroka. Zad jest lekko ścięty, a kończyny długie i suche. Sierś jest jedwabista, najczęściej gniada.

 • Ciekawostki

 • Konie małopolskie są idealne dla młodych jeźdźców - są raczej łagodne, pracowite i inteligentne. Po arabach odziedziczyły temperament, po wojskowych przodkach - waleczność i odwagę. Idealne do hodowli - niewybredne, jeśli chodzi o jedzenie, bardzo rzadko chorują. Sprawdzają się również jako konie sportowe, Łatwe w hodowli, niewybredne w kwestiach żywieniowych, cieszące się dobrym zdrowiem. Świetne konie wierzchowe, sprawdzają się jako konie sportowe oraz pociągowe do bryczek, dorożek itp.
  konie małopolskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie małopolskie - ogłoszenia

  Faro jest to 9 letni, zdrowy, niekontuzjowany, silny koń, o znakomitym charakterze, bardzo przyjazny, bez nałogów, idealny także dla juniora. Koń bardzo ładnie skacze, miękko nosi, jest przyjemny w jeździe. Obecnie jest w treningu w stajni u p. Jana Chrzanowskiego. Koń "niewyeksploatowany", późno zajeżdżony, wychowany na padokach. Ma bardzo dobre p
  CENA 20 000,00 PLN
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-07-27
  ogłoszenie nr
  17190
  Witam, mam na sprzedaż klacz małopolską, ma w tej chwili 9 lat, ładnie chodzi pod siodłem, maści gniadej. Ułożona(obłuczona, przez 3 lata doszkalana w pułku ułańskim), idealna do jazdy rekreacyjnej, sportowej i w terenie. Więcej informacji pod numerem telefonu.
  CENA 5 000,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-07-22
  ogłoszenie nr
  17017
  sprzedam-malopolska-klacz-erita-bardzo-urodziwaSprzedam małopolską klacz Erita. Bardzo urodziwa, srokata klacz z pełnym małopolskim pochodzeniem po dobrych rodzicach. Klacz ma 6 lat, około 157 cm wzrostu. Koń jest wstępnie ujeżdżony, bez problemu przyjęła siodło i jeźdźca. Była również zaprzęgana. Koń ambitny, szybko się uczy, uwielbia towarzystwo człowieka, jest bardzo przyjazna, grzeczna we w
  CENA 5 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-07-21
  ogłoszenie nr
  16984

  konie małopolskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności