konie holenderskie, koń holenderski, koń rasy holenderskiej

konie holenderskie

 
 
konie holenderskie, koń holenderski, koń rasy holenderskiej Konie holenderskie, koń holenderski zaliczane są za jedną z czołowych ras koni gorącokrwistych. Kilku przedstawicieli tej rasy zasłynęło w dziejach jeździectwa. Warto chociażby wspomnieć o skoczku Calypso, Mariusie czy koniu Dutch Courage. Wszystkie one były efektem starannej selekcji i hodowli.


 • Pochodzenie

 • Rasa ta powstała praktycznie ze skrzyżowania dwóch miejscowych ras – gelderlandera i groningena. Szlachetny charakter miała nadać im krzyżówka z gorącokrwistymi końmi niemieckimi i francuskimi. Gelderlander wywodził się z prowincji Gelder, z kolei cięższy Groningen wywodził się od koni fryzyjskich i oldenburskich. Mieszanka tych dwóch ras, w połączeniu ze szlachetniejszymi przedstawicielami gorącokrwistych z Niemiec i Francji zaowocowała utworzeniem typowego konia sportowego.

 • Budowa

 • Koń holenderski osiąga przeciętny wzrost 160 cm. Jego maść jest przeważnie gniada, bądź skarogniada. Jego głowa prawie wcale nie odróżnia się od klasycznego konia pełnej krwi angielskiej. Przejął po nim także ostre i ruchliwe uszy. Szyja konia jest długa, posiada także mocne łopatki i przód. Jako typowy koń zaprzęgowy ma wzmocniony i skrócony grzbiet oraz mocne, zdrowe kończyny i kopyta, które idealnie sprawdzają się podczas jazdy. Zad konia jest silny, ale także lżejszy.

 • Ciekawostki

 • Jenne Loriston-Clarke, to mistrzyni ujeżdżania z Wielkiej Brytanii, sprawczyni sławy Dutch Courage. Konie holenderskie są efektem niezwykle starannej selekcji – ich doborem zajmuje się Warmbloed Paardenstamboed Nederland.

  Koń rasy holenderskiej należy do czołówki, jeśli chodzi o sukcesy w ujeżdżaniu i skoki przez przeszkody. Jeszcze lepsze efekty osiągały ich przodek – gelderlander.  konie holenderskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie holenderskie - ogłoszenia

  rasa-kwpnmasc-siwaplec-walachwzrost-162Rasa- KWPN
  Maść- siwa
  Płeć- wałach
  Wzrost- 162 cm
  Urodzony- 21.07.2005
  Ojciec- Celano/ Capitol I
  Matka- Simone/ Abantos

  Aberant jest urodziwym, rodowodowym dobrze ułożonym, posłusznym wałachem, bez narowów. Koń jest obdarzony bardzo dobrym potencjałem skokowym, dobrym ruchem. Znajduje się w ciągłym treningu skokowym. Regularnie i z powodz
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-08-21
  ogłoszenie nr
  18816

  konie holenderskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności