konie arabskie

 
 
konie arabskie, koń arabski, koń rasy arabskiej, arabyKonie arabskie - czystej krwi arabskiej to najstarsza i bezapelacyjnie najpiękniejsza rasa koni na świecie. Koń arabski wywarł największy wpływ na kształtowanie populacji koni na całym świecie. Przykładem jest m.in. koń pełnej krwi angielskiej, który przewyższa go rozmiarami i szybkością. Ciągle jednak to araba uznaje się za najbardziej wytrwałą i wytrzymałą rasę.


 • Koń rasy arabskiej - pochodzenie

 • Dokładne pochodzenie Araba nie jest znane, swoją historię pochodzenia tej rasy mieli Beduini, którzy byli najbardziej związani z koniem arabskim, twierdzili, że powstały one z połączenia z legendarnej klaczy Baz z ogierem Hoshaba. Rozprzestrzenienie się tej rasy na innych kontynentach było efektem stopniowych podbojów islamskich, których początek datuje się na VII wiek n.e.

 • Budowa konia arabskiego

 • Araby wyróżnia kilka, charakterystycznych cech budowy. Do pierwszej, z pewnością można zaliczyć niepowtarzalną głowę – krótką, o wklęsłym profilu. Nozdrza konia są bardzo duże, podobnie oczy, które są osadzone znacznie bardziej szeroko niż w przypadku innych ras. Innym wyróżnikiem araba jest tzw. jibbbbah, czyli wypukłość między oczami w kształcie tarczy, która zajmuje przestrzeń od uszu do kości nosowej. Inną, szczególną cechą araba jest łabędzia szyja, szeroki kąt, jaki tworzy z głową nazywa się mitbah. Grzbiet konia arabskiego jest krótki i wklęsły, a tułów krótki i lekko wklęsły. Istotna cecha to także wysoko osadzony ogon. Maść araba jest przeważnie kasztanowata, siwa albo gniada. Konia wyróżnia także niezwykle delikatna i jedwabista skóra, jak również lśniąca grzywa. Ruch araba jest niezwykle płynny.

 • Ciekawostki

 • Araby mają bardzo miękkie, pokryte bardzo delikatną skórą małe i zwężające chrapy. Koń arabski wyróżnia się sposób innych ras dużą wytrzymałością. Dwa wieki temu znosiły nawet kilkudniowe rajdy pustynne. Mimo, że dziś przegrywa często w dyscyplinach, jego hodowla zwiększa się, gdyż służy do ulepszania innych ras. Ma duży temperament, choć potrafi być zarówno niezwykle ognisty, jak i łagodny.

  Z zamiłowania do koni arabskich słynął sam Napoleon Bonaparte, którego siwek poprowadził podczas bitwy pod Waterloo. Koń arabski!  konie arabskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie arabskie - ogłoszenia

  Sprzedam 4 letniego wałacha czystej krwi arabskiej (OO). Urodzony w maju 2010, gniady, 145 cm w kłębie. Prawidłowej budowy, zdrowy, bez narowów i nałogów. Podaje wszystkie nogi, miły w obejściu, grzeczny, bezkonfliktowy do innych koni. Czeret został zajeżdżony jesienią 2013 roku. Padokowany regularnie.

  Więcej informacji udzielę telefonicznie. M
  CENA 3 200,00 PLN
  kategoria
  KONIE
  KONIE HODOWLANE

  rodzaj
  KONIE HODOWLANE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-19
  ogłoszenie nr
  23674

  Sprzedam 6 letnią klacz arabską. Klacz jest spokojna i ułożona, chodzi pod siodłem, idealna na rajdy. Posiada paszport. Więcej informacji pod numerem telefonu. Cena do negocjacji. Woj. mazowieckie - Wyszków.
  CENA 6 500,00 PLN
  (do negocjacji)
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-08
  ogłoszenie nr
  23037

  konie arabskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności