konie angloarabskie

 
 
konie angloarabskie, koń angloarabski, koń rasy angloarabskiejKonie angloarabskie, koń angloarabski to rasa pochodzenia angielskiego. Popularnością cieszy się jednak nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także we Francji. Mimo dużej popularności na kontynencie, do dziś jednak nie zatwierdzono jej standardu.

 • Pochodzenie

 • Za konie angloarabskie w Wielkiej Brytanii uznaje się wyłącznie konie będące efektem skojarzenia zwierząt pełnej krwi angielskiej z koniem arabskim oraz następnymi krzyżówkami wstecznymi. We Francji dopuszcza się nieco więcej, choć warunek wpisu do ksiąg hodowlanych mówi o co najmniej 25 proc. krwi arabskiej. Celem wyhodowania angloaraba było stworzenie konia łączącego najlepsze cechy angloaraba i anglika, czyli moc, wytrzymałość oraz szybkość.

 • Budowa

 • Koń angloarabski zalicza się do koni średniej wielkości, przeciętnie osiąga wzrost w granicach 160-163 cm. Głowa przypomina bardziej głowę araba, niż konia angielskiego. Umaszczenie jest bardzo różne – od kasztanowego, aż do skarogniadego. Profil jest prosty, grzywa, ogon i włosy wyróżniają się delikatnością i są bardzo lśniące. Szyja konia jest dłuższa, niż u czystego araba, a kłąb wyraźniej zaznaczony. Grzbiet jest krótki, cechą charakterystyczną jest głęboka klatka piersiowa oraz skośne i mocne łopatki. Angloarab jest idealnym koniem wyścigowym, przemawiają a tym niezwykle mocne i dobrze ukształtowane kończyny. Zad konia jest długi. Podsumowując, można stwierdzić, że koń ten jest solidniejszy w budowie niż anglik.

 • Ciekawostki

 • Angloarab ze stadniny Pompadour jest duży, muskularny, idealnie nadaje się do skoków, wyścigów, jazdy terenowej i ujeżdżenia. Przedstawiciele rasy są niezwykle sprawne i odznaczają się pięknym ruchem.

  Aby zwiększyć rozmiary koń rasy angloarabskiej w Wielkiej Brytanii powszechnym sposobem jest krycie klaczy pełnej krwi angielskiej ogierem arabskim.  konie angloarabskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie angloarabskie - ogłoszenia

  konie angloarabskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »