konie angielskie

 
 
konie angielskie, koń angielski, koń rasy angielskiejKonie angielskie, to najcenniejsi przedstawiciele ras końskich, wyróżniający się wyjątkową szybkością. Powstanie tej rasy to efekt skrzyżowania arabów z importu z miejscowymi końmi, do którego doszło na przełomie XVII i XVIII wieku.


 • Pochodzenie

 • Konie angielskie, czyli efekt przemieszania krwi z terenów Włoch i Hiszpanii oraz Irlandii i Szkocji, a także orientalnych zwierząt, były szczególnie lubiane przez królów angielskich, którzy utrzymywali kolejne stadniny. Szczególny rozwój tej rasy nastąpił w momencie objęcia władzy przez króla Karola II. Wtedy z okolic miasta Newmarket uczyniono centrum wyścigów. Trzy konie – Byerley Turk, Darley Arabian oraz Godolphin Arabian to założyciele rasy. Od Byerleya pochodzi linia Heroda, niezwykle istotna w dziejach historii, od Darley;a wywodzi się linia Eclipse’a i pierwszy wielki zwycięzca – Flying Childrens, z kolei Godolphin to ojciec linii Matchema.

 • Budowa

 • Koń angielski osiąga przeciętny wzrost w przedziale 160-162 cm, charakteryzuje się dużymi, wyrazistymi oczami, subtelna głowa pokryta się niezwykle cienką skórą, przez którą widać naczynia krwionośne. Profil jest prosty, a oczy duże. Głęboka klatka piersiowa, a w efekcie duża pojemność płuc doskonale predestynuje konia do wyścigów. Szybkości sprzyja także wydłużenie linii. Do cech typowych dla anglosaskich przedstawicieli należy także piękna, delikatna i lśniąca sierść. Jeśli chodzi o ubarwienie sierści, to zazwyczaj jest ona kasztanowa, kara i siwa.

 • Ciekawostki


 • Koń rasy angielskie niezwykle wcześnie osiągają dojrzałość i nawet w wieku 2 lat są wystawiane do wyścigów

  Koń pełnej krwi angielskiej wyróżnia się dużą odpornością fizyczną. Nie rezygnuje z walki, jest niezwykle waleczny, wrażliwy i nerwowy, co sprawia, że czasami może być też trudny do prowadzenia  konie angielskie - w naszej bazie

  wyszukaj więcej koni

   

  konie angielskie - ogłoszenia

  kon-mlody-hondogniady-ogier-ur-2007rasaKoń Młody Hondo

  Gniady ogier ur. 2007

  Rasa: Pełna krew angielska
  Pochodzenie: Polska
  Ojciec: Hondo Mondo (xx)
  (Caerleon – Hone / Sharpen Up)
  Matka: Młoda Panna (xx)
  (Who Knows – Metafora /Arcaro)
  Wymiary: 156.0 - 173.0 - 19.00
  Hodowca: J. i R. Tyliccy
  Właściciel: M.Garnyś

  Bardzo dobre geny :

  Who Knows:
  http://r
  CENA 5 900,00 PLN
  kategoria
  KONIE
  KONIE SPORTOWE

  rodzaj
  KONIE SPORTOWE SPRZEDAM
  zamieszczono
  2014-10-28
  ogłoszenie nr
  24163

  konie angielskie - zobacz pozostałe ogłoszenia »

  Ogłoszenie płatne


  daj ogłoszenie


  polityka prywatności