Porady jeździeckie

Porady jeździeckie zebrane w jednym miejscu. Przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji jeździeckich tworzący nasz poradnik jeździecki. Wybierz wiadomości, które Cie interesują z wymienionych poniżej. Poradnik konie przybliży wam trudne jeździeckie pojęcia.

Hodowla koni


hodowla koni
Hodowla koni, to duża odpowiedzialność. Można powiedzieć, że mogą się tym zająć tylko Hodowcy koni, którzy dysponują higieniczną stajnią, dobrze urządzoną i zapewniającą komfort przebywającym w niej koniom. Niezbędne są także dobre pastwiska i pasza, zawsze dobrej jakości, zawierająca niezbędne witaminy, mikroelementy i sole, których przeczytasz na żywienie koni forum.

Kowalstwo koni


kowalstwo koni
Kowalstwo koni można zaliczyć do rzemiosł, które przetrwały próbę czasu głównie ze względu na swoją nieocenioną rolę w dbaniu o prawidłowy chów koni. Podkuwanie koni ma swoją długą historię. Kopyta koni od początku sprawiały hodowcom i właścicielom wiele problemów, głównie ze względu na fakt, że ciągle się ścierały w wyniku ciężkiej pracy na twardym podłożu czy dźwigania ciężarów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji odnośnie kowalstwa koni wejdź na kucie koni forum.Nauka jazdy konnej


nauka jazdy konnej
Żeby spaść, trzeba najpierw wsiąść - głosi stara zasada. I jest w tym sporo prawdy. Nauka jazdy konnej to zagadnienie dla wielu miłośników koni. Wybór odpowiedniego ośrodka i instruktora, stawianie pierwszych kroków w jeździectwie to nie lada wyzwanie. Od czego zaczynać, jak przygotować się do jazdy konnej - każdy ma na to swój sposób. Portal galopuje.pl daje Wam możliwość nauki jazdy konnej online oraz możliwość wymiany swoich pytań i doświadczeń na Jak zacząć jeździć konno forum.

Prawo i przepisy jeździeckie


prawo i przepisy jeździeckie
Prawo i przepisy jeździeckie w Polsce normuje w głównej mierze Polski Związek Jeździecki. Określa on w swoich przepisach takie kwestie jak: zasady udziału w WKKW, regulamin zmian barw klubowych, kodeks postępowania z koniem, po tak czysto pragmatyczne kwestie jak zasady badania lekarskiego zawodników. Dowiedz się więcej o prawie jeździeckim oraz o odznakach na odznaki jeździeckie forum.

Sprzęt jeździecki


sprzęt jeździecki
Jak dobrać sprzęt jeździecki - porady dla początkujących i zaawansowanych jeźdżców. Sprzęt jeździecki, akcesoria i artykuły jeździeckie. Oferta na rynku, który sprzęt wybrać, jak stosować. Praktyczne rady dla miłośników koni. Dowiedz się jak wybrać sprzęt dla konia. Nie wiesz jakie siodło dla konia wybrać ? Poczytaj wątki na siodła rodzaje forum, a znajdziesz odpowiedzi na pytanie.


Stajnia


stajnia
Stajnia, to pomieszczenie, w którym przechowujemy konie. Składa się ona przeważnie z kilku pomieszczeń, które spełniają określoną funkcję. Kluczowym pomieszczeniem jest stajnia główna, gdzie znajdują się boksy lub stanowiska, w których stoją konie. Poznaj bardzo popularne w Polsce stajnie drewniane. Informacje o boksach dla koni znajdziesz na boksy dla koni forum.

Strój jeździecki


strój jeździecki
Strój jeździecki, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych, rządzi się swoimi prawami. Ubiór jeźdźca to: toczek, kamizelka ochronna, bryczesy, rękawiczki, sztylpy lub czapsy, buty i palcat. Najważniejszym elementem ubioru jest oczywiście toczek, który chroni głowę jeźdźca w razie upadku. Podczas zawodów zastępczo stosuje się kaski. Dowiedz się jak prezentują się najnowsze projekty odzieży jeździeckiej na moda jeździecka forum.

Weterynaria


weterynaria
Weterynaria konie doczekała się obecnie wysokiej rangi. Powstające jak grzyby po deszczu kolejne, profesjonalne ośrodki zajmujące się leczeniem koni i publikacje na ten temat uzmysławiają nam jak rozległy i skomplikowany jest to temat. Właściwa opieka zdrowotna to nie wymysł branży liczącej na duże pieniądze, ale wymóg i obowiązek każdego. Zauważyłeś zmiany skórne u swojego konia ? Poczytaj na temat choroby skóry u koni forum.


Umaszczenie koni