udostępnij: 

Wczasy jeździeckie 2017 - „JANSOWO w siodle&

Ogłoszenie nr 35217, dodane 2016-11-07 13:21 przez Redakcja galopuje.pl

Wczasy jeździeckie 2017 - „JANSOWO w siodle&

Wczasy jeździeckie 2017 - „JANSOWO w siodle”

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów. ( szczegółowe terminy podane dole strony) Celem prowadzonych turnusów jest wzrost umiejętności jeździeckich - a nie "spędzanie czasu w siodle". Zajęcia przygotowane są dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo - zarówno dla konia jak i jeźdźca. Co ważne – nauka odbywa się metodą naturalną, najbardziej zbliżoną do zachowań koni w stadzie. Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia. Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców , którzy szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. ( Wykorzystywane są naturalne bodźce stosowane przez konia w stadzie).

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego turnusu każdy uczestnik ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swoją intensywność treningu. Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi "wykładami teorii", ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.

Tematyka szkoleniowa:

Mowa koni a zachowania jeźdźca
Psychika zespołu
Pewny dosiad i manewrowanie
Nie ma strachu przed spadaniem
Umiejętność skoków
Techniki ujeżdżenia - dresaż
Swoboda jazdy konnej
Jazda kawaleryjska (dla zaawansowanych)
Nauka jazdy terenowej
Jazda crossowa (dla zaawansowanych)
Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne ogniska są okazją do spotkań z koniarzami, wymiany doświadczeń i poglądów.


Dodatkowe atrakcje urozmaicają czas i pozwolą się sprawdzić w innych dyscyplinach – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, offgolf, boule, speedmington, siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna do innej interesującej stadniny lub zawody konne.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny "nie jeżdżących" – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.

Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2017: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na bieżąco)
I turnus - 24.06.-8.07.
II turnus - 9.07. - 18.07.
III turnus - 21.07. - 30.07.
IV turnus - 6.08. - 15.08.
V turnus - 16.08. - 25.08.
VI turnus - 30.08. - 7.09. - turnus tylko dla dorosłych
Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje - czyli wszystko!):
1690 zł osoba dorosła i młodzież
1450 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie z rodzicami lub opiekunem)
Turnus 9 dniowy dla dorosłych we wrześniu - 1520 zł
Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1200 zł/os.
Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) [email protected]
Specjalność ośrodka - szkolenie jeździeckie osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów - a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”.

Kategoria

Kontakt/Lokalizacja:

Ogłoszenie archiwalne.

Ilość osób zainteresowanych tym ogłoszeniem: 1215

zgłoś naruszenie

dodaj nowe następne ogłoszenie

Redakcja galopuje.pl nie ingeruje w treści publikowanych ogłoszeń!

Reklama