Zwalczanie owadów w stajni


Zwalczanie owadów w stajni - do stajni, do stadniny, zdjęcia, opinie

Niebawem temperatura na zewnątrz wzrośnie, a co za tym idzie w stajni pojawią się niechciani goście – owady. Komary, muszki, meszki, gzy odbierają przyjemność z przebywania w stajni i jazdy na koniach.

 Czy owady muszą nas koniecznie dręczyć w ciepłe dni? Niestety nikt nie wymyślił jeszcze cudownego środka na wyeliminowanie irytujących nas owadów w stajni, ale… istnieją sposoby dzięki którym możemy ograniczyć ich uciążliwość. 


W wielu stajniach montowane są specjalne lampy, które zabijają insekty. Lampy na owady można wspomóc lepami, jednak pamiętajmy, że jest to jedynie działanie przeciwko tym muchom, której już mamy w stajni. Warto podjąć kroki, żeby zapobiegać ich powstawaniu. Zwalczanie owadów w stajni należy rozpocząć od utrzymania czystości w boksach. Podwyższona wilgotność powietrza, mokra ściółka w boksach oraz odchody zwiększają ilość much i meszek w stajni oraz stwarzają środowisko w którym owady mogą się rozmnażać… Szczególnie w ciepłe dni ważne jest utrzymanie stajni w czystości i odpowiednia wentylacja. 


Na rynku istnieje wiele preparatów odstraszających owady w stajni, ale niestety działają one krótko i nie do końca skutecznie. Warto zainteresować się jakich zapachów nie lubią muchy i wykorzystać je w odstraszaniu much. Świetnym pomysłem na pozbycie się much i komarów ze stajni jest zasadzenie przy drzwiach i oknach lawendy. Nie tylko odstraszy ona owady, ale także poprawi estetykę ośrodka. Innymi zapachami, których nie lubią muchy są wanilia i ocet. Nawet wprowadzenie spożywczego zapachu waniliowego poprawi komfort funkcjonowania w stajni w gorące dni. 


Podsumowując lepiej skupić się na przeciwdziałaniu. Po pierwsze czystość, wentylację i higienę w stajni oraz nasadzenia z lawendy, a dopiero po drugie zwalczanie much lampami na owady i lepami.


 

4
Oceń
(1 głosów)

 

Galopuje.pl poleca