Zmarł Rafał Przedpełski


Zmarł Rafał Przedpełski - jeździecki, zdjęcia, opinie

Nagle, w wieku 64 lat, zmarł dr Rafał Przedpełski, weterynarz, znany specjalista chorób koni, także trener jeździectwa II klasy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 czerwca o 13.30 w kościele św. Dominika na Służewie oraz na Cmentarzu Służewskim. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego.


Rafał Przedpełski zmarł nagle 26 maja. Miał 64 lata. Środowisko miłośników koni i Polskiego Związku Jeździeckiego otaczało go wielkim szacunkiem i sympatią. Jego miłość do koni kształtowała się od dziecka. Wzmacniały ją rodzinne tradycje. Wybór Wydziału Weterynarii na SGGW jako kierunku studiów był naturalny. Od tej chwili poświęcił koniom nie tylko życie prywatne, ale i zawodowe. Ogromne doświadczenie i wiedza pozwoliły mu pełnić wiele zaszczytnych funkcji. Był lekarzem ekipy narodowej WKKW i na tej drodze miał swój udział w wywalczeniu wicemistrzostwa Europy w Horsens. Udzielał się społecznie na rzecz Polskiego Związku Jeździeckiego, zasiadając w Zarządzie, w Radzie Związku, Komisji Weterynaryjnej, Kapitule Odznaczeń. Od wielu lat oficjalny lekarz FEI, działacz antydopingowy.

Osierocił syna Stanisława, czołowego jeźdźca dyscypliny skoków, oraz córkę Tosię, również już związaną z jeździectwem.

Pogrzeb Stanisława Przedpełskiego odbędzie się 6 czerwca br. o 13.30 w kościele św. Dominika przy ul. Dominikańskiej na Służewie. Po mszy ciało złożone zostanie w grobie rodzinnym na Cmentarzu Służewskim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej.

Cześć Jego pamięci.


foto źródło pzj.pl


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Zmarł Rafał Przedpełski - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka