Volkswagen najpopularniejszą marką samochodów.


Volkswagen najpopularniejszą marką samochodów. - jeździeckie, koni, zdjęcia, opinie

Volkswagen jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez kierowców marką samochodów. I to zarówno jeśli chodzi o samochody osobowe, jak i dostawcze. Jeden z jego najpopularniejszych modeli – Passat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od ponad 40 lat. Z pomocą tej strony możesz cieszyć się swoim ulubionym autem jeszcze dłużej. Szczegóły znajdziesz na tej stronie

Passaty to samochody klasy średniej, które są produkowane przez koncern motoryzacyjny z Niemiec – Volkswagen AG. Pierwsze Passaty wyprodukowano w 1973 r. Ósma najnowsza generacja samochodu Passat oznaczana jest symbolem B8. Ta generacja produkowana jest od 2014r.

Nazwa Passat wywodzi się od nazwy wiatru morskiego, który wieje w strefie międzyzwrotnikowej.

Pierwsza generacja auta Passat B1 została zaprezentowana w 1973 roku. Auto stworzono na bazie płyty podłogowej Audi 80. Za wygląd zewnętrzny odpowiadał Giorgetto Giugiaro. Samochód ten napędzany był silnikiem benzynowym o pojemności 1.4 55 KM. W 1977 roku samochód przeszedł face lifting. Zaś rok później wprowadzono silnik wysokoprężny 1.5 D 50KM, który przejęto z Golfa I.W następnym roku zaprezentowano Passata GLI z silnikiem 1.6, który był wspomagany wtryskiem paliwa.

Druga generacja Passata została zaprezentowana w 1980 r. Pierwszego Passata II można było kupić w 1981 r. Stylistyka tego modelu była kontynuacją modelu B1. W 82. r. dodano nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1.6 I  70 KM. Od 84. roku zaczęto sprzedawać wersję z napędem na cztery koła. Zaś rok później auta przeszły niewielką zmianę kilku wewnętrznych i zewnętrznych elementów stylistycznych. Zmieniono przednie zderzaki oraz atrapa chłodnicy. Nieco później wprowadzono model B2 w pakiecie Fortel E, którego powstanie wiąże się z kryzysem naftowym. Auto wyróżniało się nowym wskaźnikiem pokazującym stan aktualnego spalania paliwa oraz strzałkę która sygnalizowała w momencie najbardziej ekonomicznego prowadzenia auta. Samochód wyposażono także w układ start&stop. Dzięki temu układowi kierowca podczas postoju może wcisnąć przycisk STOP, przez co silnik kończył pracę do czasu, gdy kierowca nie wciśnie jednocześnie pedału sprzęgła i gazu lub gdy nie przekręcił stacyjki w pozycji start.

Samochody w zależności or rynku zbytu mogły być wyposażone w elektryczne szyby, elektryczne lusterka, elektrycznie sterowany szyberdach, tempomat, klimatyzację, podgrzewane siedzenia czy też wspomaganie kierownicy.

Trzecia generacja Passata (B3) została zaprezentowana w 1988 r. Celem B3 było stworzenie zupełnie nowego projektu. Auto miało być bardziej stonowane oraz mniej ekstrawaganckie oraz aerodynamiczne. W 1991 r. samochód przeszedł lifting. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku w 89. r. B3 zajął trzecią pozycję, za raz po Fiacie Tipo i Oplu Vectra.

Generacja czwarta została zaprezentowana 2 1993 roku.  B4 jest gruntownie zmodernizowanym modelem B3. Ze strony zewnętrznej został upodobniony do pozostałych obecnie produkowanych modeli marki. Dodatkowo został podniesiony poziom bezpieczeństwa podczas jazdy poprzez m.in. zamontowanie zagłówków czy wydajniejszego układu hamulcowego.

Piąta generacja została pokazana w 1996 roku. Samochód tej generacji został zbudowany całkowicie od podstaw.

Kolejna generacja została zaprezentowana w 2005 roku. Samochód wyróżniał się całkowicie nową stylistyką, nowocześniejszą mechaniką oraz powiększonym wnętrzem.

Kolejne generacje zostały zaprezentowane w latach:

B7 w 2010 roku

B8 w 2014 roku.

Ostatnia generacja ma poważniejszy wygląd oraz bardziej elegancki. 

Części do swojego auta znajdziesz na tej stronie


Więcej o Passatach i nie tylko znajdziesz na stronie Wikipedia


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Volkswagen najpopularniejszą marką samochodów. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł