Sztyblety, a może oficerki?

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć

Sztyblety, a może oficerki? - jeździeckie, damskie, męskie, zdjęcia, opinie

Witajcie ponownie. Tym razem chciałam przybliżyć kwestie poszczególnych elementów do jazdy konnej. Był wpis o wszystkich rzeczach, a teraz będzie o bardzo częstym problemie : sztyblety czy oficerki.
Dlaczego sztyblety?
Najpierw przypomnijmy co to są sztyblety? Sztyblety to buty do kostki. Najlepsze są oczywiście skórzane i to się nie zmienia. Można je nosić w połączeniu ze sztylpami lub ze skarpetami jeździeckimi. Plus jest taki, że gdy zrobi się nam gorąco to sztylpy można zdjąć i zostać w samych sztybletach lub dołączyć skarpety jeździeckie. Radziłabym także, aby mieć też przy sobie, zwłaszcza jesienią, sztyblety gumowe, dobrze się sprawdzają do przyprowadzania koni z padoków. Sztyblety gumowe można także stosować jako buty do chodzenia po stajni i ośrodku jeździeckim. Dodam jeszcze coś o sztylpach. Sztylpy zwykłe ścierają się, nie są aż tak odporne jak sztylpy skórzane, które wyglądają dobrze i na treningach i na przejazdach, ale są tez wytrzymalsze niż pierwszy typ.
Dlaczego oficerki?
Przede wszystkim oficerki stabilizują łydkę jeźdźca, ale kupują je zazwyczaj zaawansowani, którzy tego stabilizowania nie potrzebują. Dlatego też, oficerki są drogie, nie zawsze wygodne, a w lato noga się w nich poci.
Na podsumowanie, myślę, że na sztyblety skórzane i sztylpy skórzane są idealne na treningi i na mniejsze wystąpienia. Oficerki zaś są idealne na zawody na wielką skalę i nie tylko. Podpowiadam tylko, latem jest w nich upalnie, a zimą zimno. Na dobry początek polecam ta pierwszą opcję, a oficerki zostawić na zawody.


 

5
Oceń
(4 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Sztyblety, a może oficerki? - opinie i komentarze

safciosafcio (2011-06-14 19:47)
0
jak dla mnie wszystko zależy od upodobań ja nie cierpię oficerek wolę sztyblety,bo przy oficerkach mam delikatnie skrępowane ruchy
użytkownik20757użytkownik20757 (2011-12-20 11:42)
0
 A JA KOCHAM OFICERKI xD
Lys RoyalLys Royal (2012-07-05 22:52)
0
ja wolę jeździć w sztybletach i sztylpach :) w oficerkach jakoś mi tak niewygodnie i gorąco w lato ;) ale to wszytsko zależy od upodobań jak powiedziała safcio :) a artykuł bardzo fajny :)
Lys RoyalLys Royal (2012-07-06 13:11)
0
* powiedział

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka