Strach przed jazdą konną- jak sobie z nim radzić?


Strach przed jazdą konną- jak sobie z nim radzić? - konia, jeźdźca, opinie, zdjęcia

Ja radzić sobie ze strachem przed jazdą konną?


Przede wszystkim trzeba zadać sobie podstawowe pytania. Z czego wynika ten lęk? Czy jest on spowodowany wcześniejszym upadkiem z konia, czy po prostu chcielibyśmy jeździć, ale boimy się wsiąść?


Przede wszystkim w jednym, jak i w drugim przypadku, zanim podejmiesz się próby jazdy konnej spróbuj się wyciszyć. Pozbądź się kłębiących się gdzieś z tyłu głowy myśli np. o swoich prywatnych problemach. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz się w stanie odpowiednio zrelaksować i skupić na zwierzęciu. Musisz pamiętać, że koń wbrew pozorom doskonale odczuwa Twoje emocje. Jeśli dominuje w Tobie silny lęk, on również będzie niespokojny. 

Kolejna istotna rzecz to uważne słuchanie tego, co chce Ci przekazać instruktor. Na pewno ułatwi Ci to zrobić ten pierwszy krok. 

Jeśli Twój strach wynika z upadku przeanalizuj całą sytuację raz jeszcze. Czemu do niego doszło, co zrobione zostało nieprawidłowo? Czy koń przeszedł do kłusa i z powodu braku równowagi doszło do upadku? Czy koń przy zagalopowaniu raptownie zatrzymał się i to wywołało upadek? Może warto wrócić do podstaw i zacząć raz jeszcze. Doprecyzować dosiad, czy też zrobić ćwiczenia na równowagę. To naprawdę żaden wstyd, a może przynieść tylko same korzyści. W jeździectwie bardzo istotna jest pewność siebie i opanowanie.


Jeśli będziesz mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, poproś o pomoc instruktora. On naprawdę jest od tego, żeby Ci pomóc nauczyć się i przede wszystkim polubić jazdę konną.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Strach przed jazdą konną- jak sobie z nim radzić? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka