Sklep z paszami dla koni - Polecamy


Sklep z paszami dla koni - Polecamy - koni, koński, jeździecki, opinie, zdjęcia

Dieta ma duży wpływ na kondycję, wygląd i ogólne zdrowie konia. Każdy hodowca doskonale wie, że podczas wyboru paszy dla konia trzeba zwrócić uwagę na cały szereg czynników, między innymi na wiek konia, pracę, jaką wykonuje czy schorzenia, z którymi zmaga się zwierzę. Istotne też, by pasze i dodatki żywieniowe, które kupujemy dla naszego pupila były wysokiej jakości.


Sklep Bogusławie
 Sklep Bogusławie powstał w 2015 roku. Grono specjalistów w zakresie żywienia koni — a zarazem wielkich miłośników tych uroczych zwierząt, specjalizuje się w produkcji naturalnych, zdrowych pasz. Każda z pasz tworzona jest w trosce o zdrowie czworonogów w różnym wieku i oczywiście poddana jest kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej. W ofercie sklepu Bogusławie dostępne są pasze podstawowe, jak również komponenty paszowe czy przysmaki dla koni.

Pasze i dodatki paszowe dla koni
1. Pasze podstawowe

Sklep Bogusławie oferuje duży wybór pasz podstawowych dla koni zdrowych, jak również zmagających się z problemami oddechowymi, z problemami z trawieniem pokarmu, czy dla koni sportowych. Wśród wielu propozycji wyróżnić możemy takie pasze jak:

-Lucerna-Mix – jest to mieszanka granulatu z ziół i traw z granulatem z lucerny. Mieszanka jest bardzo dobrym źródłem białka, wapnia, witamin i aminokwasów, reguluje pH kwasów żołądkowych i ma pozytywny wpływ na trawienie. Dla jakich koni wskazana jest Lucerna-Mix? Taka pasza wskazana jest dla klaczy karmiących i źrebiąt, koni, które mają problemy z przybraniem masy mięśniowej, dla koni zdrowych oraz koni sportowych.

-Sieczka tradycyjna – sieczka to mieszanka ponad 50 gatunków traw i ziół. Sieczka wspomaga procesy trawienia i spowalnia pochłanianie pokarmu przez konia. Ponadto, zawarte w sieczce włókno wspomaga wydzielanie śliny, dzięki czemu w części bez gruczołowej żołądka tworzony jest bufor, który chroni ściany żołądka przed podrażnieniami.

Sieczka tradycyjna wskazana jest dla koni, które zmagają się z Zespołem Wrzodów Żołądka, jak również dla zdrowych koni w każdym wieku.

2. Komponenty paszowe

Wysokiej jakości, zdrowe komponenty paszowe umożliwiają hodowcom przygotowanie pasz według własnej receptury, pasz, które będą w 100% dostosowane do potrzeb czworonoga.

-Makuch lniany – makuch lniany jest produktem ubocznym powstającym podczas mechanicznego wyciskania nasion lnu. Makuch jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, łatwo przyswajalnego białka i włókna. Ów komponent wskazany jest dla koni sportowych, jak również dla tych, które mają problemy z układem pokarmowym – makuch poprawia perystaltykę jelit.

-Wysłodki buraczane niemelasowane – wysłodki buraczane są bardzo dobrym źródłem wolno uwalnianej energii, charakteryzują się wysoką zawartością błonnika, wapnia, włókna. Wysłodki nie pylą, są więc wskazane dla koni, które mają problemy oddechowe, ponadto, zalecane są dla koni ze schorzeniami układu pokarmowego.

3. Dodatki żywieniowe

Koń to wspaniałe zwierzę, wielu hodowców uwielbia karmić pupila z ręki przysmakami różnego typu. Pamiętajmy jednak, aby przekąski, które kupujemy dla koni był zdrowe. Sklep Pasze Bogusławie poleca:

-Bogusmaczki – Bogusmaczki to zdrowy przysmak, który z pewnością zasmakuje naszemu pupilowi. Bogusmaczki nie zawierają cukru, wyróżniają się natomiast wysoką zawartością włókna, wapnia i błonnika.

-Płatki jabłkowe – zawierają dużą ilość błonnika, pektyn oraz witamin, doskonale wpływają na perystaltykę jelit. Płatki wskazane są dla wszystkich koni, a w szczególności dla koni, które zmagają się ze schorzeniami układu pokarmowego.

4. Preparaty pielęgnacyjne

Oczywiście oprócz zbilansowanej diety ważne są również pielęgnacja sierści konia. W ofercie sklepu z paszami dla koni Bogusławie między innymi dostępne są:

-Nutri Cool – to chłodzący żel o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, żel nie tylko zmniejsza dolegliwości bólowe, ale też przyspiesza regenerację tkanek i działa odprężająco.

-Nutri Hoof – to żel przeznaczony do pielęgnacji kopyt. Ów żel zwiększa elastyczność kopyt, utwardza podeszwę kopyta, a ponadto ma działanie odkażające.

Na koniec
Przy wyborze paszy, dodatku żywieniowego czy środków pielęgnacyjnych dla konia pamiętajmy, że produkty i artykuły kiepskiej jakości mogą jedynie zaszkodzić naszemu zwierzęciu. Podkreślamy, jak ważna dla zdrowia i kondycji konia jest zdrowa, zbilansowana dieta i, że zarówno produkty żywieniowe, jak i żele czy kremy należy kupować tylko w zaufanych źródłach.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Sklep z paszami dla koni - Polecamy - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł