Rio Plus na start!

/ 1 komentarzy

Rio Plus na start! - jeździecki, zdjęcia, opinie

Program RioPlus to inicjatywa stworzona przez Polski Związek jeździecki, której celem jest  wysłanie polskiej ekipy jeździeckiej na Igrzyska Olimpijskie 2016. Sytuacja sportu konnego w Polsce nie jest najlepsza. Wsparcie zawodników podczas konkursów najwyższej rangi to tylko część warunków potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. 


Wsparcie Federacji Narodowej będzie nieodzowne także podczas kosztownego transportu koni do Ameryki Południowej. Program RioPlus obejmuje specjalnym programem szkoleniowym wybranych zawodników i koni, którzy mają największe szanse aby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro 2016. Zawodnicy objęci programem RioPlus, zostali wyłonieni przez specjalny Ranking stworzony przez Pana Łukasza Jankowskiego, dostępny na oficjalnej stronie projektu www.rioplus.pl.

Przygotowania do uruchomienia projektu trwały od kilku miesięcy. Polski Związek Jeździecki opracował cały W rankingu zawodników objętych programem przygotowań na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 w chwili obecnej zostali zakwalifikowani:

Ujeżdżenie:
Michał Rapcewicz
Żaneta Skowrońska
Katarzyna Milczarek
Beata Stremler

Skoki:
Łukasz Koza
Radosław Zalewski
Piotr Morsztyn
Marek Lewicki
Jarosław Skrzyczyński

WKKW:

Paweł Spisak

Paweł Warszawski

Kamil Rajnert 


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Rio Plus na start! - opinie i komentarze

Szary PielgrzymSzary Pielgrzym (2013-11-21 20:32)
0
Jedyny złoty medal jaki Polska zdobyła w jeździectwie . Jan Kowalczyk (koń Artemor ) Moskwa 1980 konkurs skoków indywidualnie http://www.youtube.com/watch?v=Y-cA7Zwx1zo Przydało by się to się powtórzyć , ale czarno to widzę . Nie mamy spójnego systemu nauczania w zakresie jeździectwa ,w każdej szkółce uczą według innych reguł i często błędnie. W ogóle brakuje planu rozwoju jeździectwa i hodowli koni sportowych .

skomentuj ten artykuł