PZJ bez prezesa


PZJ bez prezesa - jeździecki, zdjęcia, opinie

Zaledwie miesiąc trwało urzędowanie Marka Szewczyka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego. 18 stycznia Marek Szewczyk złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Stosowny komunikat w tej sprawie wydał dziś na stronie internetowej PZJ.


Jak czytamy w komunikacie, powody tej rezygnacji są dwojakie - wynikają ze względów osobistych oraz merytorycznych. 

Zdałem sobie sprawę, że nie będę w stanie zrealizować dwóch najważniejszych punktów swojego programu wyborczego: dokonania profesjonalizacji biura PZJ i rozwiązania problemu wszechobecnego konfliktu interesów na poziomie osób decyzyjnych, głównie chodzi o menedżerów konkurencji, ale także o przewodniczących komisji problemowych. Powody są dwojakiego rodzaju: finansowe oraz wielki opór materii, czyli tzw. środowiska. Uświadomienie sobie tego stanu rzeczy sprawia, że straciłem motywację i nie widzę sensu dalszego trwania na funkcji prezesa Związku.


Jak argumentuje dalej były prezes, obecna sytuacja w Związku wiąże się z olbrzymim stresem i przekłada się na jego zdrowie. Marek Szewczyk przeprasza wszystkich za zaistniałą sytuację.

Tym samym Polski Związek Jeździecki znów staje przed wyzwaniem powołania nowego prezesa, który udźwignie ciężar obowiązków i problemów polskiego jeździectwa. Czy znajdzie się ktoś, kto podoła zadaniu i zyska zaufanie bardzo różnorodnego środowiska jeździeckiego okaże się niebawem.
 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

PZJ bez prezesa - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka