Przełom w systemach bezpieczeństwa

/ 8 zdjęć

Przełom w systemach bezpieczeństwa - jeździeckie, damskie, męskie, zdjęcia, opinie

Upadek z konia potrafi nie tylko skutecznie zniechęcić do jazdy konnej, ale również stać się przyczyną groźnych kontuzji. Z myślą o bezpieczeństwie jeźdźców powstała nietypowa, wyposażona w poduszkę powietrzną kamizelka ochronna hit-air firmy Mugen Denko. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie tylko rozprasza siłę uderzenia, ale również ją pochłania. Używanie kamizelki zwiększa szanse na uniknięcie kontuzji i kalectwa. Warto postawić na bezpieczeństwo! W końcu profilaktyka jest dużo tańsza od rehabilitacji.


Kamizelka z poduszką powietrzną hit-air posiada unikalną cechę, której nie posiadają inne ochraniacze: w trakcie aktywacji napełnia się kołnierz wokół szyi zmniejszając ryzyko uszkodzenia kręgosłupa w górnym odcinku, co niejednokrotnie jest przyczyną najdramatyczniejszego kalectwa, czyli paraliżu wszystkich czterech kończyn. Niektóre modele kamizelek hit-air są uniwersalne i mogą być stosowane na quadach, motocyklach czy skuterach.


Jak to działa?
Kamizelka hit-air H japońskiej firmy Mugen Denko zabezpiecza klatkę piersiową, plecy, szyję oraz biodra użytkownika w trakcie upadku. W momencie silnego szarpnięcia za linkę łączącą jeźdźca z koniem kamizelka błyskawicznie napełnia się znacząco zwiększając szanse na ochronienie kręgosłupa przed złamaniem oraz zmniejsza ogólne obrażenia organizmu, przez co zwiększa się szansa na pomyślną interwencję medyczną. Kamizelka napełnia się w czasie około 200 milisekund - znacznie szybciej niż mrugnięcie powieką. Nawet przed pełnym napełnieniem kamizelka stanowi bardzo skuteczną ochronę. W trakcie normalnego użytkowania kamizelka nie krępuje ruchów, a jej przewiewna konstrukcja umożliwia komfortowe użytkowanie w upalne dni.


Kamizelka może być stosowana samodzielnie lub może być nakładana na kurtkę lub żółwia, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Uruchomienie mechanizmu wymaga zastosowania stosunkowo dużej siły (około 30kg) wyzwalającej, dlatego nawet jeżeli zapomnisz odpiąć linkę przed wstaniem z siodła kamizelka nie zostanie aktywowana. Ponadto jest to kamizelka wielokrotnego użytku i po jej aktywowaniu można wymienić nabój CO2 na nowy, jeżeli tylko nie uległa fizycznemu zniszczeniu.  

1
Oceń
(1 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Przełom w systemach bezpieczeństwa - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka