Portale informacyjne - warto, czy nie warto czytać?


Portale informacyjne - warto, czy nie warto czytać? - gazeta, film, zdjęcia, opinie

Codziennie pojawiają się nowe doniesienia z Polski i ze świata. Nie tylko w formie papierowej czy jako wieczorny serwis wiadomości, ale także w Internecie. Niestety, nie do końca im wszystkim wierzymy. Faktycznie, dziennikarze mają tendencję do zakrzywiania rzeczywistości. Dotyczy to szczególnie takich portali, które nie potrafią być apolityczne. Niekiedy robią zupełnie niepotrzebne zamieszanie. Pojawia się więc pytanie zasadnicze - warto czytać newsy i wiadomości, czy też raczej nie?


Czy warto czytać wiadomości?

Są dwie szkoły - jedni twierdzą, że kompletnie nie. Wpływ ma na to wiele czynników m.in. to, że dziennikarze nie są rzetelni, że używają mowy nienawiści, że podają niesprawdzone informacje, że często niepotrzebnie tworzą sztuczne afery. Druga szkoła mówi, że jak najbardziej tak, ponieważ to cenne źródło informacji, dzięki temu wiemy co się dzieje na drugim końcu świata, często ostrzegają przed niebezpieczeństwem i dzięki nim często dowiadują się nowych, ciekawych rzeczy.


Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje własne zdanie - to jest jak ze wszystkim. Jedni będą myśleli tak, drudzy inaczej. Mimo wszystko chyba lepiej wiedzieć, niż nie. Faktycznie, mamy wtedy nie tylko informacje o tym, co się dzieje na świecie itp., ale przede wszystkim - przed pewnymi rzeczami możemy się ustrzec. We wiadomościach często pojawiają się informacje o niebezpiecznych zdarzeniach, wskazówki jakich miejsc lepiej unikać, dostajemy wieści na temat różnych wydarzeń kulturowych, alarmują o zdarzeniach, o których w życiu byśmy nie pomyśleli i przez które moglibyśmy władować się na minę. Dzięki nim wiemy, że był atak nożownika, że gdzieś odbył się zamach, że są oszuści którzy w taki i taki sposób wymuszają zapłatę i żeby się ich strzec.


Podają również ciekawostki z życia gwiazd. Dzięki temu możemy być bliżej nich i czujemy się tak, jakby byli to nasi znajomi, co znacznie zmniejsza dystans. Dlatego właśnie warto czytać wiadomości. Zdecydowanie warto!


Jaki portal jest najlepszy?

To również kwestia indywidualna każdej osoby, która czyta newsy. Najlepiej, aby był to taki portal, który nie podaje niesprawdzonych wiadomości - taki, który ma rzetelnych dziennikarzy, zaangażowanych, którym chce się sprawdzić prawdę. Który nie podaje tzw. "fake newsów" i w jakimkolwiek artykule nie używa mowy nienawiści. Ze swojej strony polecamy https://alenews.pl - zdecydowanie można zaufać temu, co się tam pojawia. Napisane prostym, dostępnym dla każdego, przyjemnym językiem. A dodatkowo - często jest tam dość zabawnie, co widać po tytułach niektórych artykułów. Zdecydowanie warto zapisać sobie tę stronę i codziennie tam zaglądać po najnowsze informacje!


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Portale informacyjne - warto, czy nie warto czytać? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł