Policja Konna w Polsce - Technikum Hodowli Koni w Benicach

/ 2 komentarzy

Policja Konna w Polsce - Technikum Hodowli Koni w Benicach - konkurs jeździecki, wyniki, nagrody, zdjęcia, opinie

W Technikum Hodowli Koni w Benicach powstanie klasa o profilu „Policja Konna w Polsce”. W Poniedziałek przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podpisali porozumienie dotyczące współpracy zachodniopomorskich policjantów m.in. z referatu konnego a kadrą dydaktyczną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Benic.

W Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jako pierwszym w Polsce powstanie kierunek o specjalności „Policja konna”. Szkolenie młodzieży na powyższym kierunku będzie miało na celu przede wszystkim wychowanie i przygotowanie dydaktyczne i praktyczne do podjęcia służby w Policji lub innych służbach mundurowych. Aby kierunek spełniał swoją funkcję policjanci realizowali by zajęcia teoretyczne i praktyczne w szkole w Benicach i na terenie ośrodka jeździeckiego w Szczecinie, poświęcone tematyce policyjnej a głównie związanej z problematyką koni.

Policyjne konie od samego początku utworzenia referatu konnego (2002r.) stacjonują w w tym samym ośrodku, w którym odbywać się będą zajęcia z jazdy konnej. Dzięki współpracy policjanci z referatu uzyskali zgodę na nieodpłatne szkolenia policjantów-jeźdźców i koni przez instruktorów. Również dzięki dotychczasowej współpracy, policyjne konie na terenie ośrodka jeździeckiego mają możliwość na korzystania z usług pensjonatowych i kowala. Ponadto instruktorzy i kierownik ośrodka w ramach współpracy zobowiązali się do możliwości wykorzystania Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT-u do celów szkoleniowych oraz w sytuacji pozyskania nowych koni do pomocy w ocenie ich cech psycho-fizycznych oraz w szkoleniu koni jak i zapewnieniu im miejsc w boksach ośrodka.

Podpisanie listu intencyjnego jest wstępem do podpisania szczegółowego porozumienia w zakresie współpracy pomiędzy stronami


 

4.5
Oceń
(2 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Policja Konna w Polsce - Technikum Hodowli Koni w Benicach - opinie i komentarze

Kasia172Kasia172 (2013-05-08 10:25)
0
Całkiem ciekawy artykuł :)
sarutek21sarutek21 (2013-05-08 18:30)
0
Mi się pomysł bardzo podoba! jestem ciekawa ilu będzie chętnych

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka