Pielęgnacja kopyt

/ 1 komentarzy

Pielęgnacja kopyt do stajni, do stadniny, zdjęcia, opinie

Podstawą jazdy jest pielęgnacja konia. Czyszczenie kopyt to podtawa. Przed jazdą i pa. W zależności na jakim podłożu jeździłeś. Zawsze po terenie istnieje ryzyko, że u konia w kopycie znajdyje się jakiś kapsel lub kamyk, należy zaraz go wyjąć. Jeśli zamierzasz jeżdzić często po twardym podłożu należy pokuć konia. Gdyż może się podbić ( to podbicia wystarczy jeden kamyczek). Należy pokuć konia wtedy, gdy trenujesz sportowo. Nie trzeba też przesadzać, pamiętaj , że podkowy nie są naturalne dla konia.

Jesli koń stoi na mokrym podłożu i przy czyszczeniu zauważasz gnicie kopyta, posmaruj lub spryskaj specjalnym preparatem np. dziekciem. Natomiast w susze koń może mieć wyschnięte kopyta co skutkuje rozłupywaniem się i pękaniem puszki kopytowej, wtedy zastosuj smar, czy tłuszcz do kopyt. Na zdjęciu widoczna strzałka kopyta i sposób rozczyszczania jej.


 

4.1
Oceń
(7 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Pielęgnacja kopyt - opinie i komentarze

karolina-maciejkarolina-maciej (2015-07-03 23:39)
0
Jeżeli koń stoi na podłożu, które mu szkodzi, należy zacząć od zmiany tego podłoża przede wszystkim, a nie od zaleczania problemu który ujawnia się w strzałkach (choć również). 

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka