Piątkowe skoki na Białce

/ 2 komentarzy

Piątkowe skoki na Białce - jeździecki, konny, zdjęcia, opinie

Dnia 30 grudnia 2011 roku wybrałam się, jak zwykle - kiedy mam wolne od szkoły, do stajni. Po 10.30 zjawiła się u mnie Iga, z którą miałyśmy iść na piechotę do koni, ale zawiózł nas mój tata. W Sopyłówce byłyśmy przed 11.00.. Posprzątałyśmy trochę w stajni (zgrabiłyśmy siano z podłogi) i poszłyśmy na spacer, przy którym towarzyszył nam pies - Max. Po powrocie do stajni poszłyśmy po konie, które były wypuszczone na łąki. Zajęło nam to dobre pół godziny, bo zwierzaki postanowiły się jednak trochę oddalić ;)

Podczas zabierania koni z pastwiska napoiłyśmy je w małym strumyku, a gdy były już w boksach zabrałyśmy się za czyszczenie swoich ulubionych koni. Ja czyściłam Bałkę, a Iga, jej córkę - Bellę.

Po czyszczeniu, przy pomocy mojej koleżanki osiodłałam Białkę i poszłyśmy na jazdę. Jeździłam dobrą godzinę, a potem wsiadła Iga.

Na początku rozstępowałam konia. Podciągnęłam popręg. Poprawiłam długość strzemion. Ćwiczyłam z Białką zatrzymania ze stępa, a potem przeszłyśmy do kłusa. Na początek zrobiłyśmy kilka 'kółek' bez żadnych ćwiczeń, a następnie robiłyśmy ósemki, wolty, półwolty i zmiany kierunku po przekątnej. Potem poćwiczyłam swój dosiad, czyli przeszłam do kłusa ćwiczebnego i robiłyśmy takie same ćwiczenia jak w kłusie anglezowanym.

Następnie poprosiłam Igę, żeby ustawiła mi przeszkodę. Skoczyłam kilka razy przez (t.z.) dwójkę , a potem trochę pogalopowałam. Nie skakałam z galopu, bo wiem, że mój koń lubi się rozpędzać, a gdzie-niegdzie było jeszcze błoto i to mogło skończyć się wypadkiem ;)

Potem jeszcze trochę pokłusowałam ćwiczebnym i oddałam konia Idze, bo chciała jeszcze na nią wsiąść. Kilka razy skoczyła, przeżyła niekontrolowany galop, który Białka jej urządziła i rozstępowała konia.

Obie byłyśmy tego dnia zadowolone zarówno z Bałki, bo uczyniła niezwykłe postępy w swoim zachowaniu podczas jazdy, jak z Nas, bo także uczyniłyśmy pewne postępy :P


 

5
Oceń
(2 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Piątkowe skoki na Białce - opinie i komentarze

Rude99Rude99 (2012-02-09 14:40)
0
Rude99Rude99 (2012-02-09 14:40)
0
Świetnie :) Zapraszam na mojego bloga.

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka