Pasza dla konia


Pasza dla konia - dla koni, cena, opinie, zdjęcia

Pasza dla konia

Na swobodzie konie żywią się trawą, a jedzenie zajmuje im prawie cały dzień. Ponieważ koń ma bardzo mały żołądek, a bardzo długie jelita, musi często przyjmować niewielkie porcje paszy, gdyż tylko nie będzie miał kłopotów z trawieniem. W dzisiejszych czasach, to ludzi są odpowiedzialni za żywienie koni i musimy dostosować ilosć paszy do rady, wielkości oraz czasu i rodzaju pracy zwierzęcia. Bardzo ważne jest tez pojenie. Koń potrzebuje ok. 40-50 litrów wody dziennie, w zależności od tego, jak dlugo pracuje, czy je siano, czy trawę, i jaka jest temperatura na dworze. Jeżeli w stajni nie ma automatycznych poideł, trzeba kilka razy dziennie przynosić koniom świeżą wodę w wiadrach.

Siano jest jak pasza objętościowa. Jest podstawą żywienia koni i powinno być podawane kilka razy dziennie. Jeśli koń pracuje więcej, musi otrzymywać tez pasze treściwą, jak owies czy specjalne granulatory. Dodatki mineralne i witaminowe podaje się w zależności od potrzeb. Żywienie nie jest prosta sprawą. Ten, kto określa wielkość porcji musi dobrze znać się na koniach i wiedzieć, jaką pracę wykonywały. Odpowiednia ilość paszy zaspokoi podstawowe potrzeby konia i straty energii podczas jazdy.
Ty także możesz pomóc dbać o konie. Kiedy jesteś w stajni, przechodząc, rzuć okiem na poidła i koryta. Jeśli są brudne, koń nie zechce z nich pić ani jeść i nie trzeba będzie długo czekać na atak kolki.
Jeśli chcesz podkarmiać konia, to podkarmiaj go wyłącznie marchewką bądź suchym chlebem, można także zdrowymi smakołykami. Nigdy nie cukrem i starym spleśniałym chlebem.


 

5
Oceń
(2 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Pasza dla konia - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka