Odpowiednia pielęgnacja końskich kopyt


Odpowiednia pielęgnacja końskich kopyt  - leczenie, objawy, przyczyny, zdjęcia, opinie

Jak prawidłowo zadbać o końskie kopyta?


Po pierwsze- żywienie konia. Zbilansowana dieta ma wbrew pozorom ogromne znaczenie na stan kopyt naszego zwierzęcia. Pamiętajmy, aby w diecie nie było za dużo węglowodanów oraz cukrów prostych, ponieważ wywołują stany chorobowe.


Po drugie- zachowanie czystości.Czyszczenie kopyt każdego dnia, przed i po jeździe to bardzo istotny zabieg. Czasami dostające się do podeszwy ciała obce mogą powodować uraz.Czyszczenie pozwala również na ocenę końskich kopyt. Czy są zdrowe, czy nie mają pęknięć lub ukruszeń. Oprócz higieny ważne jest także odpowiednie natłuszczenie. Po wyczyszczeniu więc nasmaruj kopyta smarem, co oczywiście oprócz efektu wizualnego niesie za sobą również korzyści zdrowotne.


Po trzecie- odpowiednie podkucie. Warto zaznaczyć, że samo czyszczenie to zdecydowanie nie wszystko. Opieka kowala również ma ogromne znaczenie. Końskie kopyta cały czas rosną i zwierzę może samo je zetrzeć, ale... spędzając większość czasu w boksie raczej mało prawdopodobne, że mu się to uda. Co 6-8 tygodni powinno się je podkuwać lub werkować. 


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Odpowiednia pielęgnacja końskich kopyt - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł